České Fórum

Diskuzní fórum a Trh služeb

Právě je stř 21. říj 2020 17:32:04

České fórum a Slovenské fórum: Hosting, domény, výdělek, hyip, klikačky, reklama, seo a zpětné odkazy. Webya

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Národní zdravotnický informační portál - Databáze potravin a jejich složení česky / Anglicky (Vitaminy,Minerály,Kalorie..) - Vědecké informace o nutrientech, potravinách: examine.com - Vědecké studie/zdraví hledání: Google Scholar, ncbi.nlm.nih.gov
Kalkulačka příjmu kalorií - Která zelenina/ovoce jsou dobré pro které části těla (prezentace ppt) - Cibule (prezentace ppt)

Jak se zbavit alergie - jak léčit alergii?

Zdraví, návody a dotazy - Diskuze

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jak se zbavit alergie - jak léčit alergii?
PříspěvekNapsal: pon 04. dub 2011 13:40:11 
600+ příspěvků
600+ příspěvků

Hodnocení: 3 (100%)
Co je Alergie
Citace:
Alergie je přehnaná, nepřiměřená reakce imunitního systému organizmu na látky, se kterými se běžně setkáváme v našem prostředí. Je způsobena nesprávnou aktivací protilátek ze skupiny imunoglobulinu E (IgE) vlivem daného alergenu. ... Imunoglobulin E neboli IgE je typ protilátek (imunoglobulinů)

Zdroj: Wikipedia

Jak vzniká alergie - co je příčinou alergie

Citace:
Spekuluje se, že příčinou pro vnik alergie a nárůst alergiků má na svědomí životní prostředí, nevhodné potraviny, která jsou plné konzervačních a umělých látek. Na růstu a vzniku alergií se však podílí podle všeho i fakt, že užíváme již v brzkém věku mnoho léků a organismus zatěžujeme přemírou očkování.

Zdroj: PojisteneZdravi.cz

Jak se zbavit alergie - jak léčit alergii?
Citace:
Dříve než se začne s léčením alergie je nutné co nejpřesněji identifikovat alergeny, které alergickou reakci v organismu způsobují. Testy upřesňující alergeny jsou testy kožní a slizniční. ... Samotná léčba alergie je pak prováděna dvěma postupy, které se prolínají a jeden bez druhého by neměl velké úspěchy. Jako první je důležité odstranit alergeny ze svého okolí či potravy. Druhým neboli následným krokem je podávání léků, které snižují stupeň vlivu alergie. Není od věci se zajímat o tzv. podpůrnou léčbu, která zahrnuje nemedikamentózní postupy, čímž jsou pobyty u moře, v lázních, akupunktura, aj.

Zdroj: PojisteneZdravi.cz

Citace:
Někteří léčitelé věří, že alergie je více než záležitostí těla věcí mysli.

Zdroj: ChytraZena.cz. Viz. také: EFTProZivot.cz
Moje alergie.

Předmět příspěvku: Re: Jak se zbavit alergie - jak léčit alergii?
PříspěvekNapsal: pon 30. dub 2012 11:11:54 

Hodnocení: 0 (0%)
Myslel jsem, že tady bude víc postřehů o léčení alergií, ale třeba přibydou časem. Můj příběh je takový, že po prostonané zimě v mých třiceti letech jsem s nemalým překvapením zjistil, že mám několik silných alergií, roztoči, exotické ptactvo (měl jsem andulky). Léta, kdy jsem alergiky považoval za simulanty, mi najednou skončila během jednoho vyšetření. Nebyl jsem schopný normálně existovat a ani pravidelné užívání léků na předpis (Claritin) neznamenalo žádnou úlevu. Prodělal jsem standardní léčbu vakcinací, zbavil se andulek, záclon a koberců a nyní mám několik let naprostý pokoj. Důvěřujte svému alergologovi, naděje existuje :D :D

PříspěvekNapsal: stř 18. črc 2012 14:39:44 

Ahoj, nemáte někdo zkušenost se sprejem Livostin? sice krásně řekli, že se mám alergenům vyhýbat, ale to neni až tak jednoduchý... (na vakcíny asi nemá cenu chodit, když to je "jen" sezónní alergie a u moře bohužel nemůžu strávit celý jaro a léto :-) )

PříspěvekNapsal: sob 29. pro 2012 10:28:41 
100 příspěvků
100 příspěvků

Jednou jsem četla o přírodním léčení senné rýmy. Bylo provedeno nělolik studií v USA, a mělo to uspěchy. Jde o to, že si musíte sehnat med od místního včelaře, musí být místní, žádný kupovaný. A denně ho jíte. 3 lžíce medu každý den, nejlépe ještě půl roku než začně alergen působit. A pak v tom poračovat.

Prý si tak tělo vytvoří proti alergenu obranyschopnost a senná rýma se zmenšuje, protože se to, na co je člověk alergický dostane přímo do žaludku a s tím se tělo umí vyrovnat.

PříspěvekNapsal: ned 30. pro 2012 15:41:18 

Já jsem měla kromě laktózové intolerance (kterou mám samozřejmě stále) i alergii na prach, některé pyly a další, brala jsem Aerius, ale naštěstí již nic brát nemusím.
Podle mého názoru je m.j. potřeba dodávat tělu všechny živiny. Máme chronický nedostatek vitamínů v důsledku špatné stravy, a následky jsou pak všemožné zdravotní problémy. V jedné studii jsem četla, že nedostatek vitamínů skupiny B, hlavně kyseliny pantothenové, alergie výrazně ovlivňuje.

PříspěvekNapsal: ned 30. pro 2012 20:43:16 
100 příspěvků
100 příspěvků

Jo přesně tohle jsem psala v jiném vlákně, že máma má přes 20 let sennou rýmu a po tom co začala brát silný vitamínovo-minerálový doplněk stravy, který má 100% všech vitamínu a minerálů, tak se jí to hodně zlepšilo. Ona si myslí, že to bude nejspíš tím, protože jinak nic nezměnila.
Říká se, že dokonce i když se člověk snaží jíst zdravě, tak prý už není v ovoci a zelenině tolik živin jako kdysi, protože je půda nadměrně využívána a údajně je v potravinách minimálně o 50% méně živin, než třeba před 60 lety. Lidi jsou podvyživený a potřebujou se nadopovat kvalitníma látkama, než lékama.

PříspěvekNapsal: sob 09. bře 2013 19:56:29 
600+ příspěvků
600+ příspěvků

Hodnocení: 3 (100%)
zde další komentář jak si odlehčit od alergických příznaků v nose:

"takové problémy má hodně lidí, může to být způsobeno smogem - sliznice nosních dutin je podrážděná (něco jako alergie) a pořád spouští čistící procesy - hlen. ten pořád stéká do krku a průdušek, kde způsobuje záněty (u průdušek opakované, nebo aspoň kašel, v krku téměř permanentní). mně zabrali dočasně inhalace, jinak se to trvale vyléčit nedá - jedině se odstěhovat do čistějšího prostředí, nejlíp k moři. úlevu přináší klimatoterapie (moře) a mně pomáhá vincentka v nosním spreji. to si vstříkneš do nosu a současně to vdechneš, zvlhčí a očistí to sliznici dutin, zlepšuje její odolnost, rozpustí hleny, a to samé trochu udělá i v průduškách. vincentku ve spreji koupíš v lékárně za cca 60 Kč, potom náplň - sedmičku vincentky za 20 Kč. jinak je prý na ty samé účely k dostání i mořská voda."

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina