Podpořte Lékaře bez hranic, kteří pomáhají na Ukrajině zachraňovat lidské životy. Další charita stojimezaukrajinou.cz

"Směřujeme rychle ke klimatické katastrofě. Velká města pod vodou, nebývalá vedra, silné bouře, nedostatek vody na mnoha místech, vyhynutí milionu druhů rostlin a živočichů. Není to fikce ani nadsázka." Tajemník OSN

České Fórum

Diskuzní fórum a Trh služeb

Právě je sob 09. pro 2023 19:18:41

České fórum a Slovenské fórum: Hosting, domény, výdělek, hyip, klikačky, reklama, seo a zpětné odkazy.


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Pravidla ČPH 2015 - návrhy, připomínky, diskuse


Fórum pro příznivce i zájemce o HandBike


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla ČPH 2015 - návrhy, připomínky, diskuse
PříspěvekNapsal: ned 30. lis 2014 21:43:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. lis 2014 12:53:02
Příspěvky: 5
Hodnocení: 0 (0%)
Jasně celkem chápu Tome tvý argumenty, bereš to prostě trochu jinak než třeba já. I když škrtnutí jednoho závodu nepovažuju za fňukání, ale za hodně rozumnej kompromis.
Preferuju vítěze ČPH toho opravdu nejrychlejšího, ne nejpoctivějšího.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla ČPH 2015 - návrhy, připomínky, diskuse
PříspěvekNapsal: ned 30. lis 2014 21:56:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 12. lis 2014 21:04:22
Příspěvky: 14
Hodnocení: 0 (0%)
Já bych se vyhnul nějakým příliš vyhraněným postojům. Výkřiky typu: "v žádném případě!" mě iritují. Nikdo z nás nemá patent na neomylnost. Argumenty každého z nás mají určité + a -. Hlavní je, že ať už bude bodování nastaveno jakkoli, bude nastaveno pro všechny stejně. Nebavíme se tedy o tom, jetli je to lépe nebo hůře nastaveno konkrétně pro mě nebo pro tebe, ale o tom, aby to bylo spravedlivě nastaveno pro každého. A jak říkám, ať to bude tak nebo onak, vždycky to bude spravedlivé, protože je to pro všechny stejné.

V letošní sezoně nebylo dvojité hodnocení žádných závodů a loni bylo. Letos by to pro někoho bylo lepší než pro jiného. Loni by to bylo totéž, pro někoho výhodnější, pro někoho méně. Každá sezona je unikátní. Třeby mě by letos vyhovovalo, kdyby bylo MČR hodnoceno desetinásobným počtem bodů, protože jsem tam vyhrál. Naopak před dvěma lety jsem tam nevyhrál a takové hodnocení by pro mě bylo nevýhodné. Ten kdo mě porazil by získal velkou výhodu. Ale bylo by to spravedlivé? Nebylo, protože ten rozdíl bodů není eliminovatelný v ostatních závodech. Úkol tedy je nastavit případné zvýhodnění MČR tak, aby bylo přiměřeně vysoké, pokud vůbec jaké... Je to prostě tak, že jedna sezona bude pro každého jednoho jinak výhodná, než ta následující, nebo minulá....

Opravdu hodně se ale budu snažit prosadit ten jeden odečítaný závod. Tomáš se pořád ohání tím někým, kdo na závody nejezdí z vlastní pohodlnosti/lenosti a je tak zvýhodněn proti těm pilným. Ale já si pořád myslím, že většina z nás se nějakého závodu neúčastní proto, že nemůže a ne proto, že nechce. Pokud je někdo opravdu takový flákač, tak pravděpodobně vynechá závodů víc a ten jeden odečitatelný ho už nezachrání.
Mirek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla ČPH 2015 - návrhy, připomínky, diskuse
PříspěvekNapsal: pon 01. pro 2014 14:36:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 28. lis 2014 11:33:28
Příspěvky: 6
Hodnocení: 0 (0%)
Určite je dosť pretekárov, ktorým sa nechce jazdiť na všetky preteky - to je lenivosť ! My SK to máme na každý pretek niekoľko 100 km. Ja mám najbližšie 380km do Pardubíc a Dano a Anka 550. V Pardubách boli kedysi aj nejaké prize money ( a to prakticky v každom preteku ČP), teraz dostaneš somarinky v taške a hotovo. To je určite vec organizátora a sponzora, ktorý sa ťažko zháňajú. Z toho ale do auta nenatankuješ a nezaplatíš ubytko.Týmto iba narážam na pripomienky niektorých, že Vrátna a Košice sú ďaleko. Ak si zoberieš, tak všetky preteky ČP sú do 120km od Prahy. Bolo by fajn, ak sa to posunulo aj na Moravu, ale to už je vec dohody s organizátorom pretekov. A ani neviem či tam niečo je. Bol tam super závod v Hustopečích, čo organizoval Stando Bíza a v Kopřivniciach na poloigone Tatry. Škoda, že už nie je !
Bolo by super mať nejakého generálneho sponzora pre ČP handbike a to je ťažké zohnať - to viem. Poznám to !!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla ČPH 2015 - návrhy, připomínky, diskuse
PříspěvekNapsal: úte 02. pro 2014 17:56:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 02. pro 2014 16:06:01
Příspěvky: 1
Hodnocení: 0 (0%)
Zdravím všechny diskutující,

dnes jsem se potkal se Zbyňkem Švehlou, se kterým jsme se primárně bavili o para-triatlonu, ale pochopitelně přišla řeč i na handbike a ČPH. Omlouvám se, že jsem nereagoval dříve, ale nebýt Zbyňka, asi bych nereagoval vůbec, protože jsem na toto fórum úplně zapomněl.

Osobně bych preferoval spíše nějakou jednorázovou brainstormingovou akci, protože pravidelně sledovat diskuzi a zapojovat se je z mého pohledu neudržitelné. Nechci v žádném případě kritizovat, to vůbec. Naopak se chci pozitivně vyjádřit vůči iniciativě všech diskutujících.

Diskutované otázky jsou na místě a nemohu říci, že by mi byly lhostejné, a možná se k nim dostanu později. V souvislosti s ČPH mě ale napadají dvě zásadnější otázky. Co je špatně, že je na závodech méně a méně závodníků? Co by se stalo, kdyby se ČPH nekonal?

Co je špatně, že je na závodech méně a méně závodníků?
Myslím si, že lidi prostě silniční cyklistika netáhne. V současné době dominují ve volnočasových aktivitách jednorázové, prožitkové akce. Systematicky provozované činnosti z mého pohledu upadají. To je podle mě charakteristický rys dnešní doby, který je aplikovatelný i do minoritní skupiny českého handcyclingu a nemyslím si, že je v našich silách tento vývoj měnit. Kdo chce, možnost startu si vždy najde. My mužeme jen motivovat a pomáhat zlepšovat povědomí o sportu handicapovaných svou činností, ať už organizovanou nebo individuální.

Co by se stalo, kdyby se ČPH nekonal?
Myslím si, že by se nestalo vůbec nic. Naopak si myslím, že nízká účast na závodech není dobrou vizitkou pro vnímání našeho sportu a PR samotné. Bohužel jsem se setkal s názorem, že v para-sportu je snadné stát se Mistrem Světa, když nás závodí málo. Nízká účast na závodech těmto doměnkám jen nahrává. Pokud bychom k ČPH přistoupili jako ke komerčnímu subjektu a vytvořili bychom marketingově využitelný brand, bylo by teoreticky reálné zajistit přísun financí. Otázkou je, i kdyby se to povedlo, rozrostla by se členská základna? Obklikou jsem se vrátil zase zpět k úvodní otázce.

Omlouvám se za pesimizmus, ale zajímalo by mě, jak to vnímáte vy. Co podle vás stojí za tím, že nepřibývají noví handbikeři?

HT


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla ČPH 2015 - návrhy, připomínky, diskuse
PříspěvekNapsal: stř 03. pro 2014 17:08:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 12. lis 2014 21:04:22
Příspěvky: 14
Hodnocení: 0 (0%)
Tak těch faktorů, proč nejsou lidi, je určitě několik. A mimo to, nemyslím, že by úbytek těch lidí byl nějak markantní. Nepamatuji si, kolik lidí jezdilo před pěti, šesti lety, ale myslím, že o moc více to nebylo. Můj názor na tvou první otázku:

1. finanční náročnost sportu. Když kolo stojí tolik co stojí, tak si ho každý dovolit nemůže. Až to bude sériovka a handbike bude mít každý vozíčkář, tak se nás sejde určitě víc. Vždyť kolik lidí na něm vůbec jezdí a jaké procento z nich závodí?

2. špatná prvotní přístupnost ke kolům. Kde si to můžeš vyzkoušet a projet se na handbiku? Můžeš si ho půjčit v Parapleti, u Černých koní, možná v nějakých rehabilitačních ústavech a potom maximálně od někoho známého. A když si to nevyzkoušíš, tak tě to nemůže chytnout....

3. propagace za moc nestojí. A teď nemyslím jen PR, ale třeba i to, že tu nejsou žádné výrazné příklady, žádní součastní Mistři světa nebo paralympijští vítězové. Když jezdili kluci kolem Marcela P. tak tě to k tomu sportu táhlo trochu víc, protože vidíš, že to jde, dostat se na nějakou zajímavou úroveň. Taky je větší viditelnost takových úspěchů.

4. je to těžký sport. I když už si handbike pořídíš, tak zjistíš, že to šlapání rukama je docela dřina. A jezdit na nějaké úrovni je opravdu náročné a chce to čas. Ne každý je ochotný to obětovat. Nebo na to ten čas prostě nemá, protže pracuje, studuje, etc.....

5. těch důvodů je určitě víc...

A odpověď na druhou otázku. Bylo by to škoda a pravděpodobně by to znamenalo konec nováčků. Je dobré mít nějakou národní soutěž, protože právě z ní rostou další závodníci. Málo kdo v ČR by se rozhodl, že chce závodit, kdyby kvůli tomu musel na svou první soutěž do Německa, Polska, Francie, nebo kdo ví kam. Ale z takového toho globálního hlediska existence vesmíru by to samozřejmě neznamenalo nic :)
Mirek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla ČPH 2015 - návrhy, připomínky, diskuse
PříspěvekNapsal: pát 05. pro 2014 10:47:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. lis 2014 12:00:54
Příspěvky: 4
Hodnocení: 0 (0%)
Diksuze se rozvinula ...těžko se to zvládá udržet .Skoro to je na založení poddiskuzí - bodování , výběr závodů , nováčči .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla ČPH 2015 - návrhy, připomínky, diskuse
PříspěvekNapsal: ned 07. pro 2014 9:13:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 06. pro 2014 18:51:13
Příspěvky: 1
Hodnocení: 0 (0%)
Ahoj!
Zdravím všechny handbikery. Dovolím si několik poznámek k probíhající diskuzi.
1/ systém bodování ČP (myslím počet bodů za 1. a další místa a rozdíly mezi nimi) včetně škrtání jen jednoho ze závodů, upřednostňuje účast před výsledky. Samozřejmě efekt je odlišný v kategoriích s minimem účastníků jako třeba H1 a v kategoriích s počtem účastníků vyšším, kdy se mohou vytvořit větší bodové odstupy, když se mezi soupeřící někdo nacpe. Mám na mysli to, že ten kdo poctivě objede všechny závody (a nijak to nesnižuji) je prakticky jistým vítězem. Když jeden, dva závody ztratíš nemáš šanci ztrátu dohnat i kdybys všechno vyhrál, protože rozdíl v bodech za vítězství a další umístění je malý. Realita je taková, že si musíš vybrat: buď Světový pohár a EHC nebo ČP. Obojí dohromady nejde jet na celkové vítězství, protože prostě nestíháš. Neříkám, že to je dobře nebo špatně, ale je to tak. Navíc si myslím, že je důležitá hodnota a kvalita jednotlivých závodů a celkové pořadí je až druhotný problém. Rozhodně systém bodování nikoho nového k handbiku nepřitáhne. Spíš jednotlivé perfektně zorganizované a zpropagované závody.
2/ neznám zákulisí a asi můžeme být vděčni ČK, že se ujmuly pořadatelství, ale nemohu se zbavit dojmu, že silnice je popelkou, takovým nechtěným dítětem. Já považuji závody ČP na silnici za setkání špičkových sportovců, kteří přes zranění či nemoc jsou schopni předvádět úžasné výkony na světové úrovni. V rámci závodů ČP se dokonce představili olympijští vítězové. Je to závodní cyklistika! Vrcholový sport! A tak by se ČP (a celý silniční handbike) měl profilovat na veřejnosti. ČK to spíše spojují s charitou a např. Handycup závody se jeví více jako společenská než sportovní událost (nesnižuji kvalitu výkonů jednotlivých závodníků). Možná jsem nespravedlivý, ale vidím to tak. Vždyť nikde nebyl ani pořádný report ze závodů ČP. Snad Katka napsala něco o Pardubicích. Dnes táhnou "marketingově charitativní" akce typu 111 hodin nebo Tour 4 change, ale berou tím prostor ryze sportovním akcím např. typu ČP/EP Louny, která je možná nejvýznamnější sportovní akcí handy sportu na našem území. Kdo o tom ví? Kolik tam bylo lidí z ČK, svazu cyklistiky, CATHS, CSTPS? Je to škoda, ale odráží to existující status ve společnosti. Myslím, že se toho hodně ve vztahu k handikepu změnilo k dobrému, ale stále převládá ten přístup: "musíme se postarat o chudáčky" - a dokonce je to velice sexy se tím pochlubit, ale pochopit a uznat, že existuje sport handikepovaných, který má parametry vrcholového sportu, dívat se na parasportovce jako na špičkové atlety, kteří potřebují stejný typ podpory jako zdraví profesionálové - to je jiná liga a tam ještě nejsme. Tam je stále co dohánět. No a to už jsme u financí a to zase příště.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla ČPH 2015 - návrhy, připomínky, diskuse
PříspěvekNapsal: stř 10. pro 2014 14:47:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. pro 2014 14:27:20
Příspěvky: 1
Hodnocení: 0 (0%)
Ahoj , nevím na co odpovědět dřív máte hodně témat. Tak snad můj jeden názor. Myslím si, že také hlavní cestou jak přilákat nové nebo staré jsou úspěchy na velkých akcích. Bez nich zle těžko být viděn a vnímán ve společnosti a propagovat sport. Ruku na srdce- máme mistra světa nebo par. vítěze za poslední roky?? Nejsou úspěchy- není nic, to je neohrožený zákon potvrzený věčností dávných časů. Tohle je stavební kámen obecně všeho. Hodně zdraví ahoj pavel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla ČPH 2015 - návrhy, připomínky, diskuse
PříspěvekNapsal: stř 03. kvě 2017 22:24:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 21. zář 2015 18:35:40
Příspěvky: 2
Hodnocení: 0 (0%)
Ahoj Karolínko, Tomáši, Mirku a všichni ostatní,

v loňském roce se objevily v propozicích ČP, že jsou obodováni závodníci všech národností. Bylo by to ok, pokud bychom do ČP si nepůjčili výsledky EHC a UCI. Tím vznikl paskvil, kde z českých závodníků byli v těchto čtyřech závodech obodováni pouze vždy 2 závodníci v kategorii. Na ostatní se body nedostaly. Je to demotivující, protože jedu na závody 400 i 500 km a podobně i jiní a ačkoli dosáhnou dobrého umístění, hold na první 10 evropských závodníků nemají. Osobně mě to štve, protože abych nebyl ve svém věku na posledních místech, mě stojí víc úsilí a tréninku než toho, co stojí na bedně.
Říkal jsem o tom Tomášovi i Mirkovi a oba na to reagovali, proč zahraničním závodníkům body nedat. Ale je to nesmysl, protože když je někomu dám, musím je vzít našim závodníkům ČP. A toto se může hodit snad jen těm prvním dvěma až třem, protože některé závody ČP jsou v kolizi s EHC, UCI, někdy se jim pokazí auto, nebo mají zdravotní absenci. Pokud jsou takto bodově deformovány 4 závody z devíti hodnocených, je ovlivněn celý seriál. Navrhoval jsem, aby byli bodování pouze závodnici, kteří podají přihlášku( nejlíp v českém jazyce). Samozřejmě vítězem jednotlivého závodu ČP ať se stane třeba Australan :D .
A nebo zachovat původní bodování do roku 2015.
Z účasti na závodech po EHC Louny je vidět demotivace ostatních.
Věřím, že to není cílem ČP.

Petr Hrabica Handbike ČR


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
 

Co je České Fórum? Fórum o Tvorbě WWW stránek, SEO, linkbuildingu a monetizaci. Fórum o možnostech výdělku na internetu.
Fórum o zdraví, počítačích, podnikání a další. Kontakt na správce fóra: e-mail.

Funguje diky php--BB. Toto ceske diskuzní fórum zobrazuje možnosti výdělku na inttu. Informace uvedene na domene ceskeforum.com pouzivejte na vlastni riziko. Informace uvedene na ceskeforum.com neslouzi jako doporuceni.Další fóra: WebTrh.cz, WebDeal.cz, PayOut.cz

České Fórum Český překlad – phpBB.cz  Protected by : ZB BLOCK  &  StopForumSpam