České Fórum
http://ceskeforum.com/

Poptávám programování Android aplikace
http://ceskeforum.com/viewtopic.php?f=193&t=7199
Stránka 1 z 1

Autor:  lso [ stř 23. bře 2016 9:36:02 ]
Předmět příspěvku:  Poptávám programování Android aplikace

Dobrý den, potřeboval bych vytvořit Android aplikaci, která

A)

pravidelně kontroluje uživatelem definovaný seznam URL adres (v uživatelem zvoleném intervalu pro každou z adres) a zjistí jestli jsou na těch stránkách uvedeny textové fráze, které odpovídají frázím, které uživatel definoval v aplikaci (pro dané URL adresy). Pokud některá www adresa obsahuje frázi třeba "K DISPOZICI" a nebo ">je "offline";<", tak aplikace zobrazí zprávu že na adrese XY byla nalezena fráze XY. V případě že fráze a adresa URL je dlouhá, tak se to třeba ořízne aby se to vešlo na displej. Zároveň s textovým upozorněním bude hrát také uživatelem definovaný zvuk který se bude opakovat X krát (uživatel stanoví kolikrát). Zvuk nebude hrát pokud je noc (uživatelem definované časové rozmezí) a zahraje až toto rozmezí uplyne. Další kontrola URL adresy se neprovede dokud uživatel neodklikne upozornění na displeji a navíc se upozornění znovu nezobrazí dokud se nestane, že URL adresa frázi přestane obsahovat. (již vím že tam fráze je, a nepotřebuji to vědět neustále, opakovaně). Zároveň je potřeba zajistit aby aplikace uměla pracovat s tím, že tam bude nepotvrzené upozornění že fráze byla nalezena a zároveň se najde jiná fráze na jiné URL adrese, tak aby si s tím program poradil a uživatel byl informován o obou upozorněních. Dobré by mohlo být kdyby šlo upozornění odložit a připomenou znovu za určitou dobu.
Z aplikace mohu jednotlivé URL adresy deaktivovat/aktivovat/smazat. Aplikace zabere co nejméně ROM

B)

se bude ve stanovených intervalech připojovat k emailovému účtu/účtům? přes POP3 protokol a stahovat nové emaily. Ideálně kdyby šlo nastavit že kvůli úspoře dat stáhne třeba jen hlavičku emailu a nestáhne maily s přílohou.

Následně aplikace zkontroluje zda email neobsahuje nějakou frázi z těch, které jsem si stanovil. (například přichází z určitého emailu nebo má určitý text v předmětu/těle zprávy.

Pokud obsahuje takovou frázi, vyskočí na displej mnou definovaný text a začne hrát mnou stanovený zvuk/melodie u které si mohu zvolit počet opakování (aby to nezvonilo příliš dlouho když mám mobil z dosahu)

Ideálně když bych mohl upozornění odložit buď 15 minut, hodinu, 6 hodin nebo 24 hodin

Po tom, co je upozornění akceptováno aplikace stažený email smaže

V aplikaci mohu stanovit, že zvuková/textová upozornění se neobjeví v určitém časové rozmezí (v noci) a jakmile rozmezí skončí, tak teprve pak začne hrát melodie/textová zpráva.

Pro případ, že přijde více emailů odpovídající mým kritériím (obsahuje definovanou frázi), tak se zobrazí jeden za druhým aby nehrála melodie několikrát v jednu chvíli. A mám zároveň možnost u upozornění kliknout na tlačítko pro smazání všech emailů a zavření této android aplikace (pro případ že bych kritéria nastavil špatně anebo přicházela záplava emailů.)

Pokud by to nebylo složité, mohlo by být dobré mít na textovém upozornění tlačítko po jehož odkliknutí se zobrazí email, nebo alespoň jeho zdrojový kód. Odpověď na email by mohla být zajímavá, ale chci aby byla aplikace co nejlevnější. Autor aplikace ji pak může zveřejnit jako svou aplikaci na Google Play, já navíc finančně přispěji.

Aplikace by měla vyžadovat co nejméně místa v interní paměti ROM

děkuji

kontakt

----

ps: zatím jsem našel pouze aplikaci "Mail Alert" ale neumí spousta vychytávek zde uvedených

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/