Podpořte Lékaře bez hranic, kteří pomáhají na Ukrajině zachraňovat lidské životy. Další charita stojimezaukrajinou.cz

"Směřujeme rychle ke klimatické katastrofě. Velká města pod vodou, nebývalá vedra, silné bouře, nedostatek vody na mnoha místech, vyhynutí milionu druhů rostlin a živočichů. Není to fikce ani nadsázka." Tajemník OSN

České Fórum

Diskuzní fórum a Trh služeb

Právě je čtv 18. dub 2024 3:16:19

České fórum a Slovenské fórum: Hosting, domény, výdělek, hyip, klikačky, reklama, seo a zpětné odkazy.


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


OSVČ versus s.r.o.


Poradna, diskuze, nápady na podnikání


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: OSVČ versus s.r.o.
PříspěvekNapsal: pon 06. kvě 2013 21:29:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. kvě 2013 20:29:37
Příspěvky: 4
Hodnocení: 0 (0%)
OSVČ - živnostník, podnikatel vede daňovou evidenci nebo účetnictví (dříve podvojné)
s.r.o. - vede účetnictví (daňová evidence se společností netýká)

Krom vedení evidence jaké vidíte pro a proti obou forem podnikání?
Zvažuji založení s.r.o., evidence není problém, horší je to s kapitálem. Na druhou stranu, zase v s.r.o. mohu mít v nákladech i svou vlastní mzdu. Napadají Vás další důvody proč přejít na s.r.o. nebo naopak zůstat jako OSVČ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OSVČ versus s.r.o.
PříspěvekNapsal: pon 13. kvě 2013 21:09:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. dub 2012 15:21:33
Příspěvky: 45
Bydliště: Praha
Hodnocení: 0 (0%)
No hlavním rozdílem není oblast vedené účetnictví - mimochodem tam máte chybu. Daňová evidence nebylo tzv. podvojné, ale jednoduché účetnictví. OSVČ může vést jakákoliv druh, buď daňovou evidenci, nebo účetnictví, t.j. to co bylo dříve označeno jako "podvojné účetnictví". S.r.o. jen "účetnictví".

Ale jak jsem začal, hlavní rozdíl je v tom, že jako OSVČ ručíte za případné ztráty, dluhy apod., "celým svým majetkem" (což je dnes po novelizacích i majetek, který je v tzv. společném vlastnictví manželů), kdežto s.r.o. ručí jen do výše kmenového jmění, což je dnes myslím 200.000 (za mých mladších let to bylo jen 100.000 Kč). Proto se to jmenuje S.r.o., tedy Společnost s ručením omezeným.

Těch rozdílů je tam povícero, zejména v daňových odvodech, v odvodech na soc. a zdr. pojištění (ty jsou vesměs pro OSVČ přiznivější) atd., ale hlavní je ten co jsem popsal v odstavci výše. Když se nedejbože jako OSVČ zadlužíte (a dnes na to stačí několik odběratelů, kteří vám včas, nebo vůbec nezaplatí, máte na krku exekutora, který vám ukradne chalupu. Když se zadlužíte jako s.r.o., jdete do konkursu a když se prokáže, že žádný majetek (ne vy, ale s.r.o.) nemá, soud konkurs zruší a následuje likvidace. Zase na druhou stranu, ukončení živnosti, když toho již máte plné zuby, je otázkou několika dnů, likvidace s.r.o. je minimálně na půl roku, pokud po vás nezůstanou žádné dluhy.

Já ale nejsem právník, takže doporučuji, než do toho skočíte, poradit se s nějakým právníkem, který se zabývá touto problematikou.

_________________
Automatizujte svou činnost na Internetu!
Pronájem Autoresponderu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OSVČ versus s.r.o.
PříspěvekNapsal: čtv 24. říj 2013 11:35:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 21. říj 2013 9:14:02
Příspěvky: 10
Hodnocení: 0 (0%)
Pokud Vám mohu poradit. Volte určitě s. r. o. jako formu podnikání. Já jsem jako osčv zkrachoval a mám teďka veliké dluhy a musel jsem vyhlásit osobní bankrot. Kdybych měl s.r.o. tak dluhy nemám... škoda, že jsem to nevěděl dříve.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
 

Co je České Fórum? Fórum o Tvorbě WWW stránek, SEO, linkbuildingu a monetizaci. Fórum o možnostech výdělku na internetu.
Fórum o zdraví, počítačích, podnikání a další. Kontakt na správce fóra: admZAVINAACceskeforum.com.

Funguje diky php--BB. Toto ceske diskuzní fórum zobrazuje možnosti výdělku na inttu. Informace uvedene na domene ceskeforum.com pouzivejte na vlastni riziko. Informace uvedene na ceskeforum.com neslouzi jako doporuceni.



Další fóra: WebTrh.cz, WebDeal.cz, PayOut.cz

České Fórum Český překlad – phpBB.cz  Protected by : ZB BLOCK  &  StopForumSpam