České Fórum
http://ceskeforum.com/

Zvláštní TV pořad z dětství
http://ceskeforum.com/viewtopic.php?f=49&t=15413
Stránka 1 z 1

Autor:  toomuchgamma [ sob 20. čer 2020 18:11:58 ]
Předmět příspěvku:  Zvláštní TV pořad z dětství

Dobrý den,

Rád bych vás požádal o pomoc s identifikací jistého filmu či seriálu, jejž jsem jako dítě viděl pravděpodobně na jednom z obecně dostupných televizních kanálů (Nova, ČT, Prima...). Jsem ročník 1999 a pořad mohl v televizi běžet zhruba mezi lety 2005 a 2008, tudíž v mém předškolním až základoškolním věku. Z toho důvodu mám na něj také mlhavé vzpomínky. Přestože si nepamatuji, že by se v seriálu mluvilo, předpokládám, že je původem z Česka, či ze Slovenska. Pořad jsem neviděl od začátku, protože jsme na něj s dědou náhodně přepnuli a zastihli jej přibližně uprostřed vysílacího času. Pořad byl barevný a film nejevil známky výroby pomocí starší techniky, tudíž nepochybně pocházel přibližně z doby, kdy jsem se na něj díval. Nejsem schopný určit, jestli šlo o dokumentární snímek, nebo o čistou fikci.

Z děje už si toho na moc nevzpomenu, ale několik momentů mi v hlavě zůstalo. Pamatuji si hlavně scénu se starším pánem (zřejmě dědou) a mladým chlapcem (zřejmě vnukem) v lese. Děda byl patrně lesník či myslivec. Na tuto scénu si pamatuji dobře, protože se myslivec v jednu chvíli chytil do pasti na medvědy. Je nepravděpodobné, že by se chytil do své vlastní, protože past byla rezavá, nejspíše zapomenutá nějakým pytlákem. Můj děda, který pořad sledoval se mnou, situaci okomentoval slovy "hm, se dědek chytil do pasti", s lehkým náznakem posměšku, avšak s notnou dávkou soucitu. Následoval velmi blízký záběr na realisticky provedený výjev myslivcovy krví potřísněné kožené boty, scéna, jejíž uvěřitelnost dále umocňovalo bolestné sténání starého muže. Chlapec se velmi vyděsil a okamžitě se snažil sehnat pomoc. Volal, ale to nebylo nic platné. Nejsem si jistý, jestli nebyl přitěžujícím prvkem také rozbitý mobilní telefon. Pamatuji si, jak musel chlapec absolvovat značně dlouhou cestu do civilizace, což bylo zpracováno pomocí montáže střídající záběry na chlapce a na zraněného myslivce. Za několik chvil, které mi tehdy přišly jako věčnost, bylo konečně ukázáno, jak myslivce nakládají do sanitky se silně obvázanou nohou.

Vzpomněl jsem si na pořad asi před rokem a okamžitě jsem se zeptal dědy a ostatních příbuzných, jestli si na něco takového nepamatují, nicméně ti si buďto vůbec nic podobného nepamatovali, nebo jim to vágně připomnělo nějaké pořady, které však z větší části vůbec nekorespondovaly s tím, co si pamatuji já. Vyhledávání na google také ovoce nepřineslo.

V případě, že vám můj popis něco známého připomene, prosím neváhejte a podělte se o své myšlenky.

Děkuji.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/