České Fórum

Diskuzní fórum a Trh služeb

Právě je sob 31. črc 2021 22:42:25

České fórum a Slovenské fórum: Hosting, domény, výdělek, hyip, klikačky, reklama, seo a zpětné odkazy. Webya

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Vadí vám kritika? Často kritizujete nebo přijímáte kritiku?

Diskuze Rozvoj osobnosti, koučink, změna myšlení, úspěch, knížky.. volná diskuze

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vadí vám kritika? Často kritizujete nebo přijímáte kritiku?
PříspěvekNapsal: sob 18. srp 2012 14:53:11 
600+ příspěvků
600+ příspěvků

Hodnocení: 3 (100%)
Možná i Vy máte chvíle kdy máte zrovna čas a rozjímáte o své osobnobnosti, mezilidských vstazích. No a dnes mám tento čas já. Napadá mě pár myšlenek a dovoluji si je zde uveřejnit. Podotýkám že další text mohou být nesmysly a jde pouze o mé názory, nebo nápady. Děkuji za pochopení :)

Kritika - kritizuje vás někdo nebo vy někoho?
Já byl terčem kritiky. Ze strany mé matky byla oprávněná. Já jsem danou věc nebyl ochoten udělat a z mé strany jsem byl terčem negativních řečí které mi v určitém smyslu škodí a působí újmu. Oba účastníci konfliktu jsou tedy poškozeni a myslím že ne jinak je tomu při dalších hádkách nebo obviněních která vyslovujeme nebo posloucháme.

Co jsem já cítíl na sobě je to, že kritika ubližuje člověku psychicky i fyzicky, (psychika ovlivňuje zdraví našeho těla). Pokud se začne kritizovaný bránit, vrací někdy zpět kritiku čímž ještě více ubližuje druhému člověku, který je ze své pozice také v právu!..

V právu jsou tedy oba a působí si oba nebo jeden druhému újmu tou kritikou... Dává to smysl?!

Proč působí kritika újmu?
Já osobně mám své tělo rád a proto nesnáším jakoukoliv možnost dočasného poškození mé psychiky a fyzické schránky tím že se mi do podvědomí do určité míry dostane že jsem špatný, nevděčný, nehodnotný a podobně. Pokud se mi nebo druhému toto dostane do podvědomí, je to špatně protože to nadále ovlivňuje naše budoucí chování (v určité minimální míře si to o sobě myslíme a budeme podle toho jednat).

Jak nepůsobit újmu druhému? Řešit kritiku konstuktivně ne impulsivně
Objevuje se často kritika u lidí kteří myslí převážně sebestředně?

Změnit způsob myšlení v té chvíli kdy přemýšlíme o tom, jaká křivda nám byla učiněna a začínáme být rozzlobení a chystáme se něco říci. V té chvíli se nezačít kriticky obhajovat ale uvědomit si proč to ten dotyčný říká, v jakém je rozpoložení, co cítí poslední chvíle nebo dnes? Z toho mi vyplývá že je třeba změnit navyklý sebestředný/egocentrický? životní postoj vůbec, jiným způsobem přemýšlet? Postoj kdy se zaměřuji jak něco na mě působí, čeho jsem byl obětí nebo svědkem.. Myslím si že má tento postoj v určité míře každý. Jak si myslíte že by měl člověk spíše vnímat život a lidi kolem sebe?

Změnit tento postoj mi přijde logické a prospěšné jak pro mě tak pro lidi se kterými se setkávám. Budu moci každému lépe porozumět, najdu si více přátel, budu úspěšnější obchodník, nebudu zbytečně kritizovat a působit újmu protože pochopím proč mě lidé kritizují. Nebudu nevědomě přijímat negativní závěry kritiky o sobě do svého podvědomí a nebudu ubližovat ostatním že dám na hrubý pytel hrubou záplatu. Zachovám se lépe a naučím tomu i druhého?

Předmět příspěvku: Re: Vadí vám kritika? Často kritizujete nebo přijímáte kriti
PříspěvekNapsal: úte 27. lis 2012 4:14:32 
300 příspěvků
300 příspěvků

Hodnocení: 0 (0%)
konstruktivní kritika mixnutá s impulzivností se dá zvládnout celkem lehce, když cítíš, že si už zašel daleko - konflikt hned utni a o svůj vnitřní klid nepřijdeš

problém budeš mít jen v případě, že máš zároveň i moc velké ego, pak konflikt asi utnout nezvládneš, budeš chtít za každou cenu srazit toho druhého a v konečném důsledku tím stejně nakonec srazíš sebe, tady se prostě musíš chtít zbavit nejprve toho velkého ega

snad rozumíš

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina