Podpořte Lékaře bez hranic, kteří pomáhají na Ukrajině zachraňovat lidské životy. Další charita stojimezaukrajinou.cz

"Směřujeme rychle ke klimatické katastrofě. Velká města pod vodou, nebývalá vedra, silné bouře, nedostatek vody na mnoha místech, vyhynutí milionu druhů rostlin a živočichů. Není to fikce ani nadsázka." Tajemník OSN

České Fórum

Diskuzní fórum a Trh služeb

Právě je pon 13. kvě 2024 8:13:25

České fórum a Slovenské fórum: Hosting, domény, výdělek, hyip, klikačky, reklama, seo a zpětné odkazy.


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Vadí vám kritika? Často kritizujete nebo přijímáte kritiku?


Diskuze Rozvoj osobnosti, koučink, změna myšlení, úspěch, knížky.. volná diskuze


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vadí vám kritika? Často kritizujete nebo přijímáte kritiku?
PříspěvekNapsal: sob 18. srp 2012 14:53:11 
Offline
600+ příspěvků
600+ příspěvků
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. pro 2008 20:21:52
Příspěvky: 2523
Hodnocení: 0 (50%)
Možná i Vy máte chvíle kdy máte zrovna čas a rozjímáte o své osobnobnosti, mezilidských vstazích. No a dnes mám tento čas já. Napadá mě pár myšlenek a dovoluji si je zde uveřejnit. Podotýkám že další text mohou být nesmysly a jde pouze o mé názory, nebo nápady. Děkuji za pochopení :)

Kritika - kritizuje vás někdo nebo vy někoho?
Já byl terčem kritiky. Ze strany mé matky byla oprávněná. Já jsem danou věc nebyl ochoten udělat a z mé strany jsem byl terčem negativních řečí které mi v určitém smyslu škodí a působí újmu. Oba účastníci konfliktu jsou tedy poškozeni a myslím že ne jinak je tomu při dalších hádkách nebo obviněních která vyslovujeme nebo posloucháme.

Co jsem já cítíl na sobě je to, že kritika ubližuje člověku psychicky i fyzicky, (psychika ovlivňuje zdraví našeho těla). Pokud se začne kritizovaný bránit, vrací někdy zpět kritiku čímž ještě více ubližuje druhému člověku, který je ze své pozice také v právu!..

V právu jsou tedy oba a působí si oba nebo jeden druhému újmu tou kritikou... Dává to smysl?!

Proč působí kritika újmu?
Já osobně mám své tělo rád a proto nesnáším jakoukoliv možnost dočasného poškození mé psychiky a fyzické schránky tím že se mi do podvědomí do určité míry dostane že jsem špatný, nevděčný, nehodnotný a podobně. Pokud se mi nebo druhému toto dostane do podvědomí, je to špatně protože to nadále ovlivňuje naše budoucí chování (v určité minimální míře si to o sobě myslíme a budeme podle toho jednat).

Jak nepůsobit újmu druhému? Řešit kritiku konstuktivně ne impulsivně
Objevuje se často kritika u lidí kteří myslí převážně sebestředně?


Změnit způsob myšlení v té chvíli kdy přemýšlíme o tom, jaká křivda nám byla učiněna a začínáme být rozzlobení a chystáme se něco říci. V té chvíli se nezačít kriticky obhajovat ale uvědomit si proč to ten dotyčný říká, v jakém je rozpoložení, co cítí poslední chvíle nebo dnes? Z toho mi vyplývá že je třeba změnit navyklý sebestředný/egocentrický? životní postoj vůbec, jiným způsobem přemýšlet? Postoj kdy se zaměřuji jak něco na mě působí, čeho jsem byl obětí nebo svědkem.. Myslím si že má tento postoj v určité míře každý. Jak si myslíte že by měl člověk spíše vnímat život a lidi kolem sebe?

Změnit tento postoj mi přijde logické a prospěšné jak pro mě tak pro lidi se kterými se setkávám. Budu moci každému lépe porozumět, najdu si více přátel, budu úspěšnější obchodník, nebudu zbytečně kritizovat a působit újmu protože pochopím proč mě lidé kritizují. Nebudu nevědomě přijímat negativní závěry kritiky o sobě do svého podvědomí a nebudu ubližovat ostatním že dám na hrubý pytel hrubou záplatu. Zachovám se lépe a naučím tomu i druhého?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
 

Co je České Fórum? Fórum o Tvorbě WWW stránek, SEO, linkbuildingu a monetizaci. Fórum o možnostech výdělku na internetu.
Fórum o zdraví, počítačích, podnikání a další. Kontakt na správce fóra: admZAVINAACceskeforum.com.

Funguje diky php--BB. Toto ceske diskuzní fórum zobrazuje možnosti výdělku na inttu. Informace uvedene na domene ceskeforum.com pouzivejte na vlastni riziko. Informace uvedene na ceskeforum.com neslouzi jako doporuceni.



Další fóra: WebTrh.cz, WebDeal.cz, PayOut.cz

České Fórum Český překlad – phpBB.cz  Protected by : ZB BLOCK  &  StopForumSpam