České Fórum

Diskuzní fórum a Trh služeb

Právě je úte 03. srp 2021 1:19:33

České fórum a Slovenské fórum: Hosting, domény, výdělek, hyip, klikačky, reklama, seo a zpětné odkazy. Webya

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Zkušenosti: utvrzovací výroky / afirmace (téměř jako zázrak)

Diskuze Rozvoj osobnosti, koučink, změna myšlení, úspěch, knížky.. volná diskuze

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zkušenosti: utvrzovací výroky / afirmace (téměř jako zázrak)
PříspěvekNapsal: sob 20. črc 2013 11:11:50 
600+ příspěvků
600+ příspěvků

Hodnocení: 3 (100%)
Ahoj, možná jste již slyšeli o utvrzovacích výrocích / Afirmacích ?

O co jde? Utvrzovací výroky/afirmace je něco, co si v duchu říkáme, opakujeme. Je známo, že pokud si říkám například: to nestihnu, zase to nezvládnu, nejsem k ničemu, tak podle toho možná nevědomě jednáme. Život nám nepřináší tolik dobrého a my zase životu/ lidem kolem nás. Dalo by se to charakterizovat výrokem "Stáváme se tím, na co myslíme."

Pozitivní utvrzovací výroky mají za cíl zkvalitnit život náš i lidem kolem nás. Je to o tom, že si říkám například: dneska je skvělý den, mám spoustu příležitostí, jsem užitečný, získávám peníze. Ovšem říkat si toto jentak nepomůže. Při vyslovování tohoto je nutné se snažit tomu věřit a uvěřit tomu postupným opakováním. Takové utvrzovací výroky pak přetvářejí náš charakter a chování, což je důležité.

Podobnou funkci jako utvrzovací výroky mají i tzv. "podprahové zprávy", oboje může mít pozitivní, nebo negativní vliv, v závislosti na zprávách a výrocích, které přijímáme.

Často se o utvrzovacích výrocích mluví jako o řešení různých psychických komplexů, bloků, mindráků, které se nám nedaří překonat. Pokud na člověka působí vjemy, že je například "neschopný", tak je možné to vyrovnat právě utvrzováním a vírou v opak:

(někdo mi neustále opakuje jak jsem k ničemu?) Mám hodnotu / Jsem důležitý / Jsem užitečný
(mám problémy s dýcháním?) Dýchám zhluboka
(myslím si že jsem nemocný a nebo onemocním) Jsem zdravý
(myslím si že nemám dost energie a síly?) Mám energii

Každý utvrzovací výrok by měl být krátký a měl by mít vám co nejsrozumitelnější podobu.

Utvrzovací výroky je možné mít nahrané zvukově a nebo obrazově jako podprahovou zprávu. A nebo nejjednodušeji se naučit si je opakovat v podvědomí např. právě v situacích kdy cítím že na mě působí negativní vlivy.

Praktická zkušenost:

Před několika lety jsem si stáhl Windows program "Brain Bullet". V tomto programu je možné nastavit vlastní seznamy utvrzovacích výroků, které poblikávají na obrazovce počítače tak, že si jich člověk není vědom.

Po delší době jsem si tento program opět zapnul a mohu vám říci že pozitivní vliv je u mě znatelný. Pozitivnější naladění, více víry v to, co si sugeruji. Je samozřejmě důležité aby si člověk sugeroval něco co je prospěšné, čemu podvědomí může uvěřit. (to je možná prakticky cokoliv :F )

Pozitivní vliv utvrzování můžete pocítit téměř okamžitě, stačí si v nějaké nepříznivé situaci opakovat pozitivní proti-utvrzení a věřit mu. Pravděpodobně se začnete cítit lépe a budete mít více chuti do zlepšení, více víry.

Máte Vy zkušenosti s utvrzovacími výroky?

Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti: utvrzovací výroky / afirmace (téměř jako záz
PříspěvekNapsal: pon 29. črc 2013 10:24:40 

Hodnocení: 0 (0%)
Sugesce je rozhodne fungujici vec. Jeste vetsi efekt ma, kdyz takto "motivuje" tym lidi sveho kolegu - ten nemusi nic tusit.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina