Podpořte Lékaře bez hranic, kteří pomáhají na Ukrajině zachraňovat lidské životy. Další charita stojimezaukrajinou.cz

"Směřujeme rychle ke klimatické katastrofě. Velká města pod vodou, nebývalá vedra, silné bouře, nedostatek vody na mnoha místech, vyhynutí milionu druhů rostlin a živočichů. Není to fikce ani nadsázka." Tajemník OSN

České Fórum

Diskuzní fórum a Trh služeb

Právě je čtv 18. dub 2024 2:36:10

České fórum a Slovenské fórum: Hosting, domény, výdělek, hyip, klikačky, reklama, seo a zpětné odkazy.


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Nenáročný ICQ, Gtalk, YM, MSN klient - porovnání


Poradna a diskuze ohledně programů, Windows a Linux. PC Software - programy na počítač diskuze.


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nenáročný ICQ, Gtalk, YM, MSN klient - porovnání
PříspěvekNapsal: pon 25. úno 2013 20:13:53 
Offline
600+ příspěvků
600+ příspěvků
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. pro 2008 20:21:52
Příspěvky: 2522
Hodnocení: 0 (50%)
Používal jsem ICQ standardní. Neumožňuje pokud vím YM, MSN atd. Příliš velké a zabírá moc paměti. Dále Jsem zkoušel QIP Infium a 2012. Začíná spotřebovávat příliš mnoho procesoru na mém 1,6Ghz CPU. Zkoušel jsem Pidgin, zabírá asi 20Mb paměti. Zkoušel jsem Mirandu, zabírá úžasných 8mb paměti a téměř nula procesoru.

Takže mi vychází Miranda jako nejméně náročný klient na kecálky ICQ, MSN, YM, Google talk, Jabber atd.
Skype je třeba mít spuštěný a asi ho zatím nelze nahradit jiným klientem jako miranda.

http://www.miranda-im.org/
http://miranda.cz
http://www.miranda-ng.org/cs/ - Nová verze Mirandy

Aktualizace: Po přidání Facebooku do mirandy, mi zabírá cca 17MB paměti RAM. Je třeba dodat že v Mirandě mám asi 1000 kontaktů a rozsáhlou historii chatů )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nenáročný ICQ, Gtalk, YM, MSN klient - porovnání
PříspěvekNapsal: sob 20. dub 2013 14:19:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. dub 2012 15:21:33
Příspěvky: 45
Bydliště: Praha
Hodnocení: 0 (0%)
No tak to jsme dva. Hledám již týden nějaký prográmek, software, aplikaci, která by mně umožnila online komunikaci s návštěvníkem mé stránky. Představuji si to tak, že by program vygeneroval nějaký kód (script), který se vloží do klasické HTML (PHP) stránky. Na stránku se umístí tlačítko ve smyslu - Potřebujete online pomoc?. Když tam pak někdo klikne, otevře se mu někde (nejlépe v pravém dolním rohu obrazovky) malá forma. Tam je napřed text - počkat na připojení admina, poté je dána možnost napsání textu. Mně jako adminovi přijde info s tím, že někdo se připojil online a umožní mi otevřít formu pro komunikaci.

Něco podobného je "vzdálená technická pomoc" TEAMVIEWER, ale tam je nutné vložit vygenerované ID toho kdo o pomoc žádá a toto vložit před připojením. Pak se ten kdo pomoc poskytuje dostane na plochu žadatele. To je hezké, ale pro mě nepotřebné. Nevíte někdo o nějakém prográmku, nebo kde by se něco podobného co potřebuji, dalo sehnat? Prošel jsem Slunečnici, Stahuj.cz, postahoval desítku "kecálků", ale to není ono. Dík za každou radu.

Ještě pro doplnění. Něco podobného má Centrum.cz na http://napoveda.centrum.cz/index.php?/Knowledgebase/Article/View/71 ,jenomže oni to mají jako službu od Kayako.com, za pro normálního smrtelníka, nekřesťanské ceny.

_________________
Automatizujte svou činnost na Internetu!
Pronájem Autoresponderu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nenáročný ICQ, Gtalk, YM, MSN klient - porovnání
PříspěvekNapsal: sob 20. dub 2013 14:33:03 
Offline
600+ příspěvků
600+ příspěvků
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. pro 2008 20:21:52
Příspěvky: 2522
Hodnocení: 0 (50%)
bmw525i:
Ahoj, pro chat na webové stránce jsem začal používat "Zopim", je to taková oranžová bublina a odepisuješ návštěvníkovi přes kecálej YM, ICQ..
Jinak další systémy pro online chat s návštěvníky webové stránky jsou zde


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nenáročný ICQ, Gtalk, YM, MSN klient - porovnání
PříspěvekNapsal: sob 20. dub 2013 14:51:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. dub 2012 15:21:33
Příspěvky: 45
Bydliště: Praha
Hodnocení: 0 (0%)
admin píše:
bmw525i:
Ahoj, pro chat na webové stránce jsem začal jsem používat "Zopim", je to taková oranžová bublina a odepisuješ návštěvníkovi přes kecálej YM, ICQ..


Díky za INFO, ale já jsem v této oblasti (chatování) naprostý začátečník. Nikdy jsem nepoužíval ani Skype, protože mám takřka zdarma pevnou linku od UPC. Jestli tedy tomu rozumím, tak stáhnout a nainstalovat "Zopim" a poté ještě "LiveZilla" ? a jak to spojit aby z toho bylo to co jsem viděl? Díky.

_________________
Automatizujte svou činnost na Internetu!
Pronájem Autoresponderu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nenáročný ICQ, Gtalk, YM, MSN klient - porovnání
PříspěvekNapsal: pon 07. zář 2020 13:10:24 
Offline
600+ příspěvků
600+ příspěvků
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. pro 2008 20:21:52
Příspěvky: 2522
Hodnocení: 0 (50%)
bmw525i píše:
Hledám již týden nějaký prográmek, software, aplikaci, která by mně umožnila online komunikaci s návštěvníkem mé stránky.


Používám nyní bezplatný https://tawk.to a doporučuji.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
 

Co je České Fórum? Fórum o Tvorbě WWW stránek, SEO, linkbuildingu a monetizaci. Fórum o možnostech výdělku na internetu.
Fórum o zdraví, počítačích, podnikání a další. Kontakt na správce fóra: admZAVINAACceskeforum.com.

Funguje diky php--BB. Toto ceske diskuzní fórum zobrazuje možnosti výdělku na inttu. Informace uvedene na domene ceskeforum.com pouzivejte na vlastni riziko. Informace uvedene na ceskeforum.com neslouzi jako doporuceni.



Další fóra: WebTrh.cz, WebDeal.cz, PayOut.cz

České Fórum Český překlad – phpBB.cz  Protected by : ZB BLOCK  &  StopForumSpam