České Fórum
http://ceskeforum.com/

Vhodné jméno domény
http://ceskeforum.com/viewtopic.php?f=9&t=6815
Stránka 1 z 1

Autor:  Vera [ ned 19. črc 2015 2:27:41 ]
Předmět příspěvku:  Vhodné jméno domény

Výběr vhodného jména domény je důležitý a člověk by mu měl věnovat pozornost. Nedá se totiž změnit. Proto by mělo být výstižné, unikátní a dobře zapamatovatelné. Dále ho nesmí mít nikdo jiný již registrované nebo rezervované. Nejlepší je najít volné jméno, které nejvíce vyjadřuje Vaše záměry.

Použít se dá téměř cokoli. Za zkoušku stojí například název výrobku nebo firmy. Co by naopak nebylo moc rozumné jsou jména, která při psaní mohou dělat problémy (těžko vyslovitelná a cizojazyčná jména). Také by bylo dobré, aby se jméno nemuselo pokaždé hláskovat. Jméno může být ale také slovo přejaté nebo vymyšlené.

Vhodnější jsou kratší jména domén. Nicméně u jmen víceslovných by bylo dobré se podívat po způsobu, kde se dá jméno oddělit pomlčkou „-", lze si tak jménem domény pomoci u vyhledávačů. V tomto případě ale pozor při registraci jména domény. Zaregistrovat by se mělo jméno jak s pomlčkou, tak i jméno bez pomlčky.

Nastane – li, že bude pro jeden web existovat více jmen, případ s pomlčkami. Musí se vybrat to jméno, které bude primární a tam převést veškerý provoz z jména druhého. V praxi to bude vypadat tak, že uživatel bude vždy přesměrován na primární jméno, ať už zadá jméno s pomlčkou či bez pomlčky.

Na řadu přichází koncovka. Spousta nezkušených uživatelů má i nadále české weby spojeny s koncovkou .cz. Jestliže tedy bude doména obsahovat například koncovku .com a uživatel zadá koncovku .cz, protože je to pro něj přirozenější, tak se nedostane nikam nebo ke konkurenci. Proto raději pro český trh a weby volit koncovku .cz.

V případě že se podaří najít vhodné jméno domény, není nač čekat a je důležité si ho okamžitě zaregistrovat. Nikdo nemá záruku, že doménu nezaregistruje někdo jiný dříve.

Vytipovat vhodné jméno domény si můžete nechat:

http://www.jmeno-domeny.cz

Autor:  adam25 [ ned 26. črc 2015 12:09:01 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vhodné jméno domény

Znám i weby, kde je doména trochu mimo k zaměření webu a přesto jsou lepší než weby, kde vymýšleli jméno zdlouhavě.
Hlavní je nápad a nějaká inovace on si web už svojí cestu Najde.
Maximálně kdy se hodí mít dobré jméno je na reklamu v televizi nebo rádiu.
I internetu to není potřeba. Reklama vždy odkazuje na web nebo rovnou na podstránku.

Autor:  skaya [ stř 11. lis 2015 16:14:36 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vhodné jméno domény

kdyby tak bylo pravidlo co bude úspěšné :-D pochybuju že aleš zahradníček předpokládal že alza takhle pošlape :-D nebo martin kasa ... nic nevymejšleli :-D

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/