České Fórum
http://ceskeforum.com/

Počítač se přestal připojovat do internetu - jak vyřešit
http://ceskeforum.com/viewtopic.php?f=93&t=6471
Stránka 1 z 1

Autor:  lso [ sob 17. led 2015 10:46:28 ]
Předmět příspěvku:  Počítač se přestal připojovat do internetu - jak vyřešit

Pokud nejde internet, je dobré zjistit jestli na jiném PC připojeném do stejné sítě je také problém. Pokud je to jen problém určitého PC, pak funguje 1) klik na ikonu sítě v systémové liště pravým tlačítkem a Diagnostikovat, Opravit. Případně 2) restart PC a nebo případně 3) "zakázání" a pak opětovné "povolení" síťového připojení

mě toto však nepomohlo, internet nešel jenom na jednom PC a nešel ani v operačním systému Linux (Live CD).

Po zapnutí PC a najetí Windows Vista nefunguje internet a ikonka sítě v systémové liště se ukazuje bez globusu (pouze Místní síť, ne internet). Žádné připojení k internetu nefunguje.

Zkoušel jsem kliknout na ikonu sítě v systémové liště a jít do vlastností, je zde automatické rozpoznání sítě, DNS, také jsem zkoušel DNS googlu (8.8.8.8 a 8.8.4.4) ale nefungovalo. Dále jít do Síťových připojení a zakázat + povolit aktuální síťové připojení. Toto mi pomohlo již několikrát, ale ne teď.

Zkoušel jsem jít do správce počítače (pravý klik na Tento počítač, Spravovat) a pak Správce zařízení. Zde zakázat a povolit síťový adapter, odinstalovat / aktualizovat ovladače, nic. "Diagnostikovat a opravit" také nefunguje, ani odinstalace síť adaptéru ze správce zařízení a volba opětovné rozpoznání hardwaru, také nic.

Co fungovalo bylo restart PC a hned při bootování klávesa "Del" pro vstup do BIOS, zde bylo vidět že LAN je Enabled (zapnuté) ale dal jsem zde v BIOS volbu Load Fail Safe Defaults a Save changes & restart. Po startu Windows vše funguje. Toto se stalo již podruhé.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/