Podpořte Lékaře bez hranic, kteří pomáhají na Ukrajině zachraňovat lidské životy. Další charita stojimezaukrajinou.cz

"Směřujeme rychle ke klimatické katastrofě. Velká města pod vodou, nebývalá vedra, silné bouře, nedostatek vody na mnoha místech, vyhynutí milionu druhů rostlin a živočichů. Není to fikce ani nadsázka." Tajemník OSN

České Fórum

Diskuzní fórum a Trh služeb

Právě je úte 16. dub 2024 5:20:05

České fórum a Slovenské fórum: Hosting, domény, výdělek, hyip, klikačky, reklama, seo a zpětné odkazy.


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Kdy přestane platit koruna?


Volná diskuze, zábava atd.


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kdy přestane platit koruna?
PříspěvekNapsal: úte 12. bře 2013 14:08:31 
Offline
600+ příspěvků
600+ příspěvků
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. pro 2008 20:21:52
Příspěvky: 2522
Hodnocení: 0 (50%)
Máte nějaké informace o tom, kdy bude zrušena česká koruna, a třeba nahrazena eurem? Na co by měl být člověk připraven při takové změně platidla?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy přestane platit koruna?
PříspěvekNapsal: čtv 14. bře 2013 22:05:18 
Offline
200 příspěvků
200 příspěvků

Registrován: úte 10. kvě 2011 21:51:46
Příspěvky: 275
Hodnocení: -2 (25%)
.....


Naposledy upravil Mac dne pát 04. lis 2022 11:53:48, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy přestane platit koruna?
PříspěvekNapsal: pát 12. dub 2013 15:02:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. dub 2012 15:21:33
Příspěvky: 45
Bydliště: Praha
Hodnocení: 0 (0%)
A ona KORUNA něco platí? Má nějakou hodnotu? I ten nejblbější rohlík stojí 1.90 Kč. Jediná hodnota koruny může nastat, když do ní vyvrtáte dvě dírky a budete ji prodávat za "bůra" jako knoflík.

A jen tak mimochodem, jestlipak vy "mlaďoši" víte, proč se desetikoruně říká "pětka"? Otestuji si, jestli to někdo ví, tak ať to sem napíše. Jestli do hodiny zde nebude odpověďf, napíši to sám.

Hezký den všem.

_________________
Automatizujte svou činnost na Internetu!
Pronájem Autoresponderu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy přestane platit koruna?
PříspěvekNapsal: ned 14. dub 2013 20:30:37 
Offline
200 příspěvků
200 příspěvků

Registrován: úte 10. kvě 2011 21:51:46
Příspěvky: 275
Hodnocení: -2 (25%)
.....


Naposledy upravil Mac dne pát 04. lis 2022 11:53:59, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy přestane platit koruna?
PříspěvekNapsal: ned 14. dub 2013 22:24:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. dub 2012 15:21:33
Příspěvky: 45
Bydliště: Praha
Hodnocení: 0 (0%)
NO, vidím, že to zde nikdo nevysvětlil, proč se desitikoruně říká "pětka". Taže pánové:

Z c. a k. Rakousko-Uherska platily v českých zemích dvě měny. Rakouská "zlatka" a česká koruna. Kurs byl za jednu zlatku dvě koruny. Tedy PĚT zlatých = 10 korun. No a tak se začalo desetikoruně říkat "PĚTKA", protože představovala pět zlatých.

Bohužel ať jsem pátrál jak a kde se dalo, nedopátral jsem se tomu, proč se "pětikoruně" říká "bůra". Kdyby to někdo z Vás někde zjistil, móc by mě potěšil.

_________________
Automatizujte svou činnost na Internetu!
Pronájem Autoresponderu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy přestane platit koruna?
PříspěvekNapsal: pon 15. dub 2013 11:43:00 
Offline
100 příspěvků
100 příspěvků
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. úno 2013 19:36:50
Příspěvky: 190
Hodnocení: 0 (0%)
Tak koruna má asi tak stejnou hodnotu jako všechny osatní fiat peníze tohohle světa.. prostě dokud lidi věří že má hodnotu tak ji má. Bez důvěry lidí má hodnotu jen toho papíru na kterym je vytištěná, nebo kovu/mince.
Každopádně bych tady tu korunu měl mnohem radši než pos.aný euro. tu korunu si tady můžem aspon regulovat, kdežto euro nám bude diktovat eu a mmf.
já doufám že koruny nahradí bitcoiny :D no spíš je to takovej sen.

bmw525i ty starej pardále, tak si to vygoogli jako tu pětku ne? Nikde to neni vid? já vim taky sem se to snažil vygooglit.
BTW proč máš jako avatara e46 coupé a ne 5er?

_________________
Soukromý blog HYIP investora
Moje investiční portfolio a spousta rad a postřehů ze světa HYIPů


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy přestane platit koruna?
PříspěvekNapsal: pon 15. dub 2013 16:56:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. dub 2012 15:21:33
Příspěvky: 45
Bydliště: Praha
Hodnocení: 0 (0%)
EsoRimr píše:
Tak koruna má asi tak stejnou hodnotu jako všechny osatní fiat peníze tohohle světa.. prostě dokud lidi věří že má hodnotu tak ji má. Bez důvěry lidí má hodnotu jen toho papíru na kterym je vytištěná, nebo kovu/mince.
Každopádně bych tady tu korunu měl mnohem radši než pos.aný euro. tu korunu si tady můžem aspon regulovat, kdežto euro nám bude diktovat eu a mmf.
já doufám že koruny nahradí bitcoiny :D no spíš je to takovej sen.

bmw525i ty starej pardále, tak si to vygoogli jako tu pětku ne? Nikde to neni vid? já vim taky sem se to snažil vygooglit.
BTW proč máš jako avatara e46 coupé a ne 5er?


Tu "pětku" jsem nepotřeboval gůglit, na to, abych věděl historii toho pojmenování jsem již móc starý. Jen tak mimochodem, Zeman je můj již desátý prezident. Tak si to spočíítej.

1) Nevím, zda to je e46 coupé, ale mám dojem, že ne. To není fotka ani jednoho z mých BMW. První jsem si pořídil v roce 1990 a byla to stařičká 318, nějak jsem si nezachoval fotku. Koupil jsem to u Němců za 500 DM, vrazil do toho cca 10.000.- a udělal z toho docela hezké auto. Pak šlo do bazaru a koupil jsem moc hezkou 520i. S tou jsem projel půlku Evropy a když to mělo natočeno 280k, šla do světa a pořídil jsem si tu 525i. Poznala Evropu od Valencie až po Moskvu. Jenomže v roce 2000 jsem fyzickou firmu zavřel a podnikám již jen na Internetu. Navíc mi toho miláčka nějaká krysa před barákem ukradla. Sice se po 10 dnech našel (našel jsem ho sám zaparkovaný vedle kolejí na Plzeňské a přestože byl včas nahlášen jako ukradený, našel jsem za stěračem 2 lístky. Jeden od Městapa a druhý od PaCh (Pomáhat a chránit), jako označení přestupku, že parkuji vedle kolejí. Hochy od těchto organizací nezarazilo ani to, že bylo otevřeno okno na dveřích řidiče a ve spínací skříňce 25 cm dllouhá trubka s navařeným klíčem. Takže jsem to nechal opravit a šel do světa. Na to s čím vším jsem jezdil a i na toho mého krasavce se můžeš podívat kliknutím na http://www.topcz.net/galerie/gallery2.html . Je to taková hódně stará galerie, kterou jsem kdysi dávno v mých začátcích udělal a nikomu ji již neukazuji.

2) Bitcoint - zajímavá měna, ale jde momentálně hodně dolu. Citát z jednoho článku z tisku:

Jestliže na začátku roku stále jeden bitcoin pouhých 20 USD, pak minulou středu se zvýšila jeho cena na téměř 270 USD. Takže růst činil za něco přes tři měsíce 1300%. Vzhledem k tomu, že v okamžiku zahájení dražeb této měny před třemi lety stál jeden bitcoin 5 centů, se zdá být zisk prvních investorů do tohoto aktiva prostě astronomický.

Všechno se ale změnilo ve čtvrtek: po obrovském růstu kurzu bitcoinu začal prudký pokles. Jestliže ve středu stál 270 USD, pak v pátek už jen asi 70. I když se finanční analytici tomu nediví. Podobný měnový systém nepředpokládá existenci jednotného regulujícího orgánu, a proto není pojištěn před prudkými výkyvy.


Tak tady vidíš milý příteli, že ani tato virtuální měna není stabilní vůči výkyvům na trhu.

_________________
Automatizujte svou činnost na Internetu!
Pronájem Autoresponderu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy přestane platit koruna?
PříspěvekNapsal: úte 16. dub 2013 12:10:50 
Offline
100 příspěvků
100 příspěvků
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. úno 2013 19:36:50
Příspěvky: 190
Hodnocení: 0 (0%)
50 tej prezident?? tak to ti musí bejt už tak 200 ne? :angel

jinak e46+ coupé bych řekl že to je tak na 90%
Sem totiž podobně nemocnej na BMW jako ty. (snad nevadí že tykám)
Podobně sem začal v 98 s BMW 318 e30, ale byl jsem jeden z těch řidičú blbců, takže sem ji po roce hodil na střechu do příkopu.
pak následovala 318is, pak 325ETA a nakonec 325i která byla poladěná na 190ps. tu sem musle prodat z nedostatku financí na provoz a opravy :cry
no a po delší odmle sem si pořídil z deutschlandu 525i e34 jako ty.. . jenže se ve mě zase probudil blbec za volantem a ve 180km/h sem to opět vyslal mimo silnici :wasntme
no a jelikož sem měl už jedno dítě, tak mi manželka zakázala bmw na vždy.

no a k bitcoinu.. jeho cena byla stabilně na $5 přes rok. jenže se o něm začalo mluvit v mediích a to mu zajistilo obrovskou popularitu a astronomickej růst až k $270 za cca 2 měsíce.
všichni kdo trochu rozuměj temhle velkejm výkyvům v cenách akcií nebo měn, očekávali tzv korekci ceny což je jednoduše řečeno pád ceny. no a ta cena spadla na těch 70 a po pár dnech se stabilizovala na $90.
vzhledem k tomu že je bitcoin stále v začátcích a 90% uživatelů jsou počítačoví nerdi a vůbec lidi kteří sou trochu technicky založení, tak se dá předpokládat další nárůst ceny , protože btc začíná používat čím dál tím víc obyčejných lidí, at už na spekulace, nebo jako investici. no ale prostě začíná se používat čím dál tím víc.. proto ta nedávná bublina až ke 270 usd.. podle mě má bitcoin velkou šanci dostat se k ceně až tisíců dolarů za 1btc.
takže cena je stejně stabilní jako každá jiná komodita. a když se s onou komoditou děje něco zajímavýho, jako např. avízované spojení wolkswagen s porsche v.r. 2008 tak cena vystřelí nahoru jako vystřelil tehdy volkswagen a nikdo to regulovat nemůže.
nakonec ke spojení nedošlo a wv akcie se vrátili k normálu.
btc se vrátil z $5 na $90 což je obrovský nárůst ceny a vypadá to že tahle cena bude chvilku stabilní.

ten článek zminuje že podobný mněnový systém potřebuje regulátory, tak tomu se musim opravdu smát.. pokud vím, tak regulátoři jsou centrální a investiční banky a ty jejich způsobem regulování jen prohlubují propast mezi společenskými vrstvami po celém světě. prostě bohatý bohatnou a chudý a střednáí vrstva chudne.. takže já osobně takovouhle regulaci nepotřebuju.
osobně si myslim že to že je bitcoin měna která se nedá regulovat je jeho největší + a to je taky důvod proč ho lidi chtěj čim dál tim víc jako měnu.. protože jim žádnej bankster nemůže btc regulovat .
s podobně negativními články se v mainstreemovejch mediích na téma btc setkávám stále, přesto je ale obrovské množství pozitivních zpráv z menších medií. třeba nedávno sem třeba četl že ty dvojčata co se soudili o facebook tak investovali milion USD do btc. což je pozitivní správa.

jo a nakonec tvoje plechová galerie je super.. obzvlášt ta volha a tatra :yes :muscle

_________________
Soukromý blog HYIP investora
Moje investiční portfolio a spousta rad a postřehů ze světa HYIPů


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy přestane platit koruna?
PříspěvekNapsal: úte 16. dub 2013 13:38:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. dub 2012 15:21:33
Příspěvky: 45
Bydliště: Praha
Hodnocení: 0 (0%)
EsoRimr píše:
50 tej prezident?? tak to ti musí bejt už tak 200 ne? :angel

jinak e46+ coupé bych řekl že to je tak na 90%
Sem totiž podobně nemocnej na BMW jako ty. (snad nevadí že tykám)
Podobně sem začal v 98 s BMW 318 e30, ale byl jsem jeden z těch řidičú blbců, takže sem ji po roce hodil na střechu do příkopu.
pak následovala 318is, pak 325ETA a nakonec 325i která byla poladěná na 190ps. tu sem musle prodat z nedostatku financí na provoz a opravy :cry
no a po delší odmle sem si pořídil z deutschlandu 525i e34 jako ty.. . jenže se ve mě zase probudil blbec za volantem a ve 180km/h sem to opět vyslal mimo silnici :wasntme
no a jelikož sem měl už jedno dítě, tak mi manželka zakázala bmw na vždy.

no a k bitcoinu.. jeho cena byla stabilně na $5 přes rok. jenže se o něm začalo mluvit v mediích a to mu zajistilo obrovskou popularitu a astronomickej růst až k $270 za cca 2 měsíce.
všichni kdo trochu rozuměj temhle velkejm výkyvům v cenách akcií nebo měn, očekávali tzv korekci ceny což je jednoduše řečeno pád ceny. no a ta cena spadla na těch 70 a po pár dnech se stabilizovala na $90.
vzhledem k tomu že je bitcoin stále v začátcích a 90% uživatelů jsou počítačoví nerdi a vůbec lidi kteří sou trochu technicky založení, tak se dá předpokládat další nárůst ceny , protože btc začíná používat čím dál tím víc obyčejných lidí, at už na spekulace, nebo jako investici. no ale prostě začíná se používat čím dál tím víc.. proto ta nedávná bublina až ke 270 usd.. podle mě má bitcoin velkou šanci dostat se k ceně až tisíců dolarů za 1btc.
takže cena je stejně stabilní jako každá jiná komodita. a když se s onou komoditou děje něco zajímavýho, jako např. avízované spojení wolkswagen s porsche v.r. 2008 tak cena vystřelí nahoru jako vystřelil tehdy volkswagen a nikdo to regulovat nemůže.
nakonec ke spojení nedošlo a wv akcie se vrátili k normálu.
btc se vrátil z $5 na $90 což je obrovský nárůst ceny a vypadá to že tahle cena bude chvilku stabilní.

ten článek zminuje že podobný mněnový systém potřebuje regulátory, tak tomu se musim opravdu smát.. pokud vím, tak regulátoři jsou centrální a investiční banky a ty jejich způsobem regulování jen prohlubují propast mezi společenskými vrstvami po celém světě. prostě bohatý bohatnou a chudý a střednáí vrstva chudne.. takže já osobně takovouhle regulaci nepotřebuju.
osobně si myslim že to že je bitcoin měna která se nedá regulovat je jeho největší + a to je taky důvod proč ho lidi chtěj čim dál tim víc jako měnu.. protože jim žádnej bankster nemůže btc regulovat .
s podobně negativními články se v mainstreemovejch mediích na téma btc setkávám stále, přesto je ale obrovské množství pozitivních zpráv z menších medií. třeba nedávno sem třeba četl že ty dvojčata co se soudili o facebook tak investovali milion USD do btc. což je pozitivní správa.

jo a nakonec tvoje plechová galerie je super.. obzvlášt ta volha a tatra :yes :muscle


Neumíš číst, psal jsem ZEMAN JE MůJ DESÁTÝ prezident, ne 50 sátý. Narodil jsem se v roce 1937, prezidentem byl Beneš,
protože můj táta dělal notáře a byl přidělen na Slovensko, za války byl prezidentem Tiso, po válce opět Beneš, ale toho již po druhé nepočítám, po něm Gottwald, po něm Zápotocký, po něm Novotný, pak Svoboda, Husák, Havel, Klaus a nyní Zeman.

Tak si je spočítej. I kdybych nebyl na Slovensku, tak zde to byl Hácha. Takže pořád deset kousků.

_________________
Automatizujte svou činnost na Internetu!
Pronájem Autoresponderu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy přestane platit koruna?
PříspěvekNapsal: úte 16. dub 2013 23:47:09 
Offline
200 příspěvků
200 příspěvků

Registrován: úte 10. kvě 2011 21:51:46
Příspěvky: 275
Hodnocení: -2 (25%)
.....


Naposledy upravil Mac dne pát 04. lis 2022 11:54:20, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy přestane platit koruna?
PříspěvekNapsal: čtv 18. dub 2013 12:07:28 
Offline
100 příspěvků
100 příspěvků
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. úno 2013 19:36:50
Příspěvky: 190
Hodnocení: 0 (0%)
Heh, sorry, neumím asi číst no :blush ..
Jinak 76 let a takováhle aktivita na internetu.. to klobouk dolů.. já se snažim mojí mámě, který je 61 vysvětlit internet tak na mě kouká jestli nejsem blázen.

_________________
Soukromý blog HYIP investora
Moje investiční portfolio a spousta rad a postřehů ze světa HYIPů


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy přestane platit koruna?
PříspěvekNapsal: čtv 18. dub 2013 12:22:47 
Offline
200 příspěvků
200 příspěvků

Registrován: úte 10. kvě 2011 21:51:46
Příspěvky: 275
Hodnocení: -2 (25%)
.....


Naposledy upravil Mac dne pát 04. lis 2022 11:54:45, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy přestane platit koruna?
PříspěvekNapsal: čtv 18. dub 2013 13:29:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. dub 2012 15:21:33
Příspěvky: 45
Bydliště: Praha
Hodnocení: 0 (0%)
EsoRimr píše:
Heh, sorry, neumím asi číst no :blush ..
Jinak 76 let a takováhle aktivita na internetu.. to klobouk dolů.. já se snažim mojí mámě, který je 61 vysvětlit internet tak na mě kouká jestli nejsem blázen.


Já jsem začínal někdy v roce 1998, mým prvním učitelem byl jistý Mr. Calvin Smith z Vancouvru v Kanadě. Bylo mu 74 let, měl 16 letého syna a chodil s ním 2x týdně na karate, kde trénoval i on. 76 let se zdá být hodně (zejména pro mlaďochy) já vím, když mi bylo 18, každý kolem 30 byl dědek, v třiceti byl dědek každý kolem 60, no a dnes to již nepočítám. Koukněte se občas na seniorské portály. Tam jsou lidi, kterým je 80, 90 a dělají s PC i když v jejich mládí žádné PC nebyly. Takovým příkladem je jistý pan Brodovka z Rožňavy v SK, je mu něco přes devadesát, po pracovním úrazu přišel o nohu, tak se začal učit dělat s PC a dnes má seniorský portál - KGB - Klub Generácie Báčikov - http://www.kgbacikovia.websnadno.cz/VYDAVATE-a-SEFREDAKTOR--.html . (Báčik je po slovensky něco jako dědek). Nebo pan Janko Géci, 79 let, také z SK, s mou pomoci udělal WP blog "Senior Humor" - http://www.seniorhumor.org - kde ukládá vtipy, články apod. Má sbírku něco přes 50 tisíc vtipů. Před dvěmi roky když začínal s WP blogem, neuměl ani uložit soubory na server přes FTP. Naučil jsem ho vše a dnes si vše dělá sám, jenom sem-tam pošle emailík pro nějakou novou radu. Já jsem pro tyto lidi, co začínají jako senioři dělat na Internetu a absolvovali nějaký kurz, udělal sadu instruktážních video záznamů, aby si to, co se naučili, mohli doma opakovat. Nejsou to nějak moc kvalitní videa (http://www.orbis-pictus.topcz.net), to byla doba, kdy jsem s tímto začínal, no a teď si denně říkám, měl bys to opravit za novější, profesionálnější, ale není čas. Ono život se mění ne jenom u vás mladých, ale i u nás dědků a babiček. Přejí hezký den.

_________________
Automatizujte svou činnost na Internetu!
Pronájem Autoresponderu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy přestane platit koruna?
PříspěvekNapsal: úte 14. kvě 2013 6:40:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. dub 2012 10:56:36
Příspěvky: 37
Hodnocení: 0 (0%)
Osobně vidím na Euru většinou jen nevýhody, ale co takový člověk bez ekonomického vzdělání může vědět? Na všechno se díváme tak, jak nám to naservírují v médiích a zbytek si upravíme při debatě v hospodě. Mohl by ale někdo s ekonomickým vzděláním říct, co Evropě Euro přineslo? Věřím, že toho nebude málo, ale sám to nevymyslím a zdá se mi, že tak mezi lidmi Euro trpí zbytečně horší pověstí.

_________________
Babo raď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
 

Co je České Fórum? Fórum o Tvorbě WWW stránek, SEO, linkbuildingu a monetizaci. Fórum o možnostech výdělku na internetu.
Fórum o zdraví, počítačích, podnikání a další. Kontakt na správce fóra: admZAVINAACceskeforum.com.

Funguje diky php--BB. Toto ceske diskuzní fórum zobrazuje možnosti výdělku na inttu. Informace uvedene na domene ceskeforum.com pouzivejte na vlastni riziko. Informace uvedene na ceskeforum.com neslouzi jako doporuceni.



Další fóra: WebTrh.cz, WebDeal.cz, PayOut.cz

České Fórum Český překlad – phpBB.cz  Protected by : ZB BLOCK  &  StopForumSpam