Podpořte Lékaře bez hranic, kteří pomáhají na Ukrajině zachraňovat lidské životy. Další charita stojimezaukrajinou.cz

"Směřujeme rychle ke klimatické katastrofě. Velká města pod vodou, nebývalá vedra, silné bouře, nedostatek vody na mnoha místech, vyhynutí milionu druhů rostlin a živočichů. Není to fikce ani nadsázka." Tajemník OSN

České Fórum

Diskuzní fórum a Trh služeb

Právě je čtv 28. bře 2024 9:57:13

České fórum a Slovenské fórum: Hosting, domény, výdělek, hyip, klikačky, reklama, seo a zpětné odkazy.


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


REKLAMA: Zpětný odkaz je možné získat i z článku objednaného na Copywriting.cz.

Pár tipů jaké odkazování Google nemá rád


Diskuzní fórum na téma optimalizace stránek SEO a budování zpětných odkazů - Linkbuilding. Reklamní nabídky patří sem.


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pár tipů jaké odkazování Google nemá rád
PříspěvekNapsal: pát 25. led 2013 22:17:49 
Offline
600+ příspěvků
600+ příspěvků
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. pro 2008 20:21:52
Příspěvky: 2522
Hodnocení: 0 (50%)
Dobrý den, Google mi penalizovali miniweby kvůli "nepřirozen​é odkazy". Možná že jste ještě nečetli co vše Google pokládá za podvodné praktiky s odkazy, možná je dobré to vědět protože google Vaše stránky hodnotí podle těchto kritérií

Podvodné praktiky s odkazy
https://support.google.com/webmasters/bin/answer.py?hl=cs&answer=66356

Pár zajímavých bodů které podle Googlu patří mezi podvodné praktiky:

1) Prodej a nebo nákup odkazů (včetně koupě placených článků s rekl. odkazy, placené recenze) - odkazy přenášející PR (dofollow)
2) Nadměrná výměna odkazů (přidám tvůj odkaz na můj web a ty můj k sobě)
3) Vytváření "Partnerských" stránek pro výměnu odkazů
4) Používání jakýchkoliv automatizovaných programů a služeb vytvářející odkazy na Váš web (umělé odkazy)

Našli jste se v tom?..

Dále příklady podvodných prpaktik:
- Odkazy na nekvalitní adresářové stránky nebo stránky se záložkami (Používáte Wordpress? znáte štítky, obláček klíčových slov?)
- Široce distribuované odkazy v zápatích různých stránek
- Komentáře ve fórech s optimalizovanými odkazy v příspěvku nebo podpisu

Odkazy by se tedy musely prodávat buď 1) s atributem nofollow aby nepřenášely pagerank, 2) chytře umísťovat odkazy tématicky v delších textech, cíleně na podstránky a články webů inzerenta, monetizace webu těžší ale ne nemožná.., 3) odkazy v javascriptu jsou diskutabilní, prý není vhodné, jde vygooglit. javascript pak lze zakázat botům v robots.txt: Disallow: /.js$* což nemusí být úplně efektivní.

-------
Mě z toho vyplývá následující závěr ohledně toho, jaký typ odkazů je v pořádku podle Google:
Zakázaná technika to není pouze pokud odkaz/banner tématicky souvisí s obsahem stránky ze které je odkazováno (viz Google text z uvedené stránky: "může být za porušení našich zásad považováno také vytváření odkazů, které nesouvisí s obsahem stránek") a nebo pokud dáte k odkazu na libovolnou stránku atribut nofollow. V opačném případě se jedná o zakázanou techniku, slovy Google: podvodnou praktiku manipulace s odkazy, viz odkaz na článek výše.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pár tipů jaké odkazování Google nemá rád
PříspěvekNapsal: sob 26. led 2013 0:47:00 
Offline
100 příspěvků
100 příspěvků
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. pro 2012 14:36:58
Příspěvky: 129
Hodnocení: 0 (0%)
Tak to je opravdu pěkné. Odkazovaný článek jsem si důkladně pročetla. Jen se chci zeptat, zhorší výsledky ve vyhledávání, nebo mi může za to dát ban a například ještě zrušit Adsense?
Souhlasím s tebou, většina mých odkazů by se do popisu vešla.

_________________
Věštba ano ne, Těhotenská kalkulačka, Angličtina online


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pár tipů jaké odkazování Google nemá rád
PříspěvekNapsal: sob 26. led 2013 10:45:30 
Offline
600+ příspěvků
600+ příspěvků
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. pro 2008 20:21:52
Příspěvky: 2522
Hodnocení: 0 (50%)
Ano, píší tam že tyto praktiky "mohou zhoršit hodnocení webu ve výsledcích vyhledávání", mě stránky úplně vyřadili za tzv "podezřelé odkazy", sdělí to Google Webmaster Tools když se tam stránka přidá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pár tipů jaké odkazování Google nemá rád
PříspěvekNapsal: sob 26. led 2013 11:09:05 
Offline
100 příspěvků
100 příspěvků
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. pro 2012 14:36:58
Příspěvky: 129
Hodnocení: 0 (0%)
A upozornili tě na to, že tě vyřazují, nebo se to prostě stalo bez upozornění.
Mě asi před měsícem vypadl jeden web, který byl na dost dobrých pozicích na více klíčových slov a ted ho ve vyhledávání vůbec nemohu dohledat.

_________________
Věštba ano ne, Těhotenská kalkulačka, Angličtina online


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pár tipů jaké odkazování Google nemá rád
PříspěvekNapsal: sob 26. led 2013 12:08:44 
Offline
600+ příspěvků
600+ příspěvků
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. pro 2008 20:21:52
Příspěvky: 2522
Hodnocení: 0 (50%)
To může být ta penalizace, neupozornili mě, pokud bys měla ten web ve Webmaster tools, dostaneš upozornění mailem i je to vidět v tamější administraci. Po přidání webu ti to vypíše téměř okamžitě pokud jsi tam měla penalizaci a datum kdy. Bohužel neřekne, jestli je stránka aktuálně nevyhovující.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pár tipů jaké odkazování Google nemá rád
PříspěvekNapsal: ned 27. led 2013 16:30:47 
Offline
100 příspěvků
100 příspěvků
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. pro 2012 14:36:58
Příspěvky: 129
Hodnocení: 0 (0%)
Tak já je banované nemám. Možná zase v sandboxu, to se mi už také stalo, ale na to webmaster tools neupozornuje.
Dříve jsem někde četla, od lidí, jejiž web byl banován, že je možné po odstranění hlavních "závadných důvodů" znovu předat stránku k posouzení, aby byl web odbanován. Zkus to se svým webem, byla by škoda, aby byl zabanován věčně.

Stejnak k tomu mám výhrady, protože v podvodných praktikách s odkazy mají zmíněné snad všechny druhy odkazů až na ty přirozené a z libovůle si pak můžou banovat jakýkoliv web. Neznám jediný web, který má dobré pozice na nějaké více konkurenční klíčové slova a který by nebyl obalen umělými odkazy.

_________________
Věštba ano ne, Těhotenská kalkulačka, Angličtina online


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pár tipů jaké odkazování Google nemá rád
PříspěvekNapsal: stř 03. dub 2013 18:24:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. bře 2013 1:45:39
Příspěvky: 57
Hodnocení: 0 (0%)
Mám negativní zkušenost se site-wide odkazy. Doporučuji linky z obsahu a článků.

_________________
Rychlá SMS půjčka
Domácí práce


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pár tipů jaké odkazování Google nemá rád
PříspěvekNapsal: sob 20. dub 2013 17:12:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. led 2013 10:07:31
Příspěvky: 5
Hodnocení: 0 (0%)
Doporučuji všechny druhy odkazů v rozumném poměru. O všem se dá polemizovat. Například partnerská sekce a sitewide odkazy. Mám web, kde jsou odkazy z partnerské sekce - ne ze stránky, kde je tísíc odkazů na nesmyslné weby, ale asi deset partnerů, k tomu nějaké sitewide odkazy ze sidebaru a web je ve svém oboru na hlavní klíčová slova v prvních šesti jak na Google, tak na Seznamu. Asi je potřeba říci, že to jsou všechno relevantní weby. Takže sitewide odkaz z relevantního webu je daleko lepší, než nějaký odkaz ze článků na nesmyslných webech nakoupených na Placle.

_________________
Houpací sítě - http://www.houpi.cz/, zapalovače Zippo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pár tipů jaké odkazování Google nemá rád
PříspěvekNapsal: pát 06. zář 2013 8:34:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. kvě 2012 8:59:21
Příspěvky: 27
Hodnocení: 0 (0%)
Přesně tak link farmy seo lišty se zpětnými odkazy už google dávno zjístil. Duplicitu nemá rád to patří i pro registrace do katalogů. A pokud přesáhnete 9 000 odkazů do 3 měsíců od spuštění, tak můžete dostat ban.
Nemá rád také výměnu ze stránky A na stránku B a ze stránky B na stránku A
Lepší je A+B+C+A

_________________
Ověřené tipy na zvětšení údu.
umělá vagína pro zdokonalení mužské masturbace.
Zcela přírodní Weight Loss prášky na hubnutí, které sklízejí úspěchy po celém světě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pár tipů jaké odkazování Google nemá rád
PříspěvekNapsal: sob 05. říj 2013 22:55:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 05. říj 2013 22:14:03
Příspěvky: 9
Bydliště: Brno
Hodnocení: 0 (0%)
NO, A-B a B-A tvořím docela dlouho a zatím vždy vše vzal. Možná to bude ale delšími texty a ne jen slovo nebo dvě slova, jak to má většina penalizovaných webů.

Co se týká stránek s odkazy, a velké množství odkazů na nich, ano, tady se to už projevuje. Ale zase na druhou stranu, takové menší "bloky textu" s odkazem bere Google v pohodě a přiřazuje docela dobré pozice takovým webům.

Jinak souhlasím.. Ten odkaz zopakuji, je to fakt dobré dodržovat

Podvodné praktiky s odkazy
https://support.google.com/webmasters/bin/answer.py?hl=cs&answer=66356

_________________
Ilja Hynek
Jsem SEO poradce, který používá jen legální metody zviditelnění a netradiční postupy při získávání pozic ve vyhledávačích. Tvořím weby, miniweby, provádím rekonstrukce webů, dělám placenou on-line reklamu na internetu. Jsem První internetový reklamní @gent - P-I-R-@-T. Propagace firem profesionálně s trvalým výsledkem. Žádné autosurfy a podobné "nesmysly". Chcete být vidět? Napište mi!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pár tipů jaké odkazování Google nemá rád
PříspěvekNapsal: pon 20. úno 2017 13:56:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. led 2017 16:40:46
Příspěvky: 6
Hodnocení: 0 (0%)
Komerční anchory a jakékoliv nepřirozené odkazy obecně, moar info zde: http://www.mediaunit.cz/jak-na-linkbuilding-a-anchor-texty/
A zdá se, že to penalizuje dost slušně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pár tipů jaké odkazování Google nemá rád
PříspěvekNapsal: pon 13. úno 2023 7:14:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. úno 2023 4:45:56
Příspěvky: 2
Hodnocení: 0 (0%)
Nejlepší je využívat backlinky, mě se už jednou stalo, že mi zničehonic zmizela všechna klíčová slova a teď se to celé musí vyhodnocovat znovu. Je fakt, že delám v segmentu, který není úplně veřejností podporován.

_________________
Shamira zhttps://herni-automaty-zdarma.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
 

Co je České Fórum? Fórum o Tvorbě WWW stránek, SEO, linkbuildingu a monetizaci. Fórum o možnostech výdělku na internetu.
Fórum o zdraví, počítačích, podnikání a další. Kontakt na správce fóra: admZAVINAACceskeforum.com.

Funguje diky php--BB. Toto ceske diskuzní fórum zobrazuje možnosti výdělku na inttu. Informace uvedene na domene ceskeforum.com pouzivejte na vlastni riziko. Informace uvedene na ceskeforum.com neslouzi jako doporuceni.



Další fóra: WebTrh.cz, WebDeal.cz, PayOut.cz

České Fórum Český překlad – phpBB.cz  Protected by : ZB BLOCK  &  StopForumSpam