Podpořte Lékaře bez hranic, kteří pomáhají na Ukrajině zachraňovat lidské životy. Další charita stojimezaukrajinou.cz

"Směřujeme rychle ke klimatické katastrofě. Velká města pod vodou, nebývalá vedra, silné bouře, nedostatek vody na mnoha místech, vyhynutí milionu druhů rostlin a živočichů. Není to fikce ani nadsázka." Tajemník OSN

České Fórum

Diskuzní fórum a Trh služeb

Právě je čtv 28. bře 2024 9:48:46

České fórum a Slovenské fórum: Hosting, domény, výdělek, hyip, klikačky, reklama, seo a zpětné odkazy.


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Au Pair v zahraničí???


Dotazy, postřehy, fórum na téma cestování a kultury.


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Au Pair v zahraničí???
PříspěvekNapsal: pon 21. říj 2013 14:08:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 21. říj 2013 13:59:30
Příspěvky: 20
Hodnocení: 0 (0%)
Ahoj :F ,

chtěla bych se zeptat jaké máte zkušenosti s práci jako aupair? :nerd Byl někdo z vás aupair? Jak si nejlépe najdu rodinu? Myslíte, že jsou aupair agentury předražené a jenom berou z lidí peníze? Nebo je to fáma a jsou naprosto bezpečně a spolehlivé?

Děkuji za odpovědi

Vaše

Klára :star


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Au Pair v zahraničí???
PříspěvekNapsal: čtv 24. říj 2013 3:46:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. bře 2013 1:45:39
Příspěvky: 57
Hodnocení: 0 (0%)
KlaraS píše:
Ahoj :F ,

chtěla bych se zeptat jaké máte zkušenosti s práci jako aupair? :nerd Byl někdo z vás aupair? Jak si nejlépe najdu rodinu? Myslíte, že jsou aupair agentury předražené a jenom berou z lidí peníze? Nebo je to fáma a jsou naprosto bezpečně a spolehlivé?

Děkuji za odpovědi

Vaše

Klára :star


Dělá kámoška v Anglii. Má to výhody i nevýhody. Výhoda je v tom, že se dá najít i rodina, u které se dá přímo bydlet. Nevýhoda je v tom, že má volné jen neděle.

_________________
Rychlá SMS půjčka
Domácí práce


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Au Pair v zahraničí???
PříspěvekNapsal: pon 04. lis 2013 14:06:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 21. říj 2013 13:59:30
Příspěvky: 20
Hodnocení: 0 (0%)
Jen neděle??? Ufff, :cry tak to je celkem stres a kolik hodin za týden musí pracovat??? A má čas na jazykovku?

Citace:
Dělá kámoška v Anglii. Má to výhody i nevýhody. Výhoda je v tom, že se dá najít i rodina, u které se dá přímo bydlet. Nevýhoda je v tom, že má volné jen neděle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Au Pair v zahraničí???
PříspěvekNapsal: pon 04. lis 2013 14:16:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04. lis 2013 14:07:37
Příspěvky: 13
Hodnocení: 0 (0%)
yes žádné stresy :blush

Já jsem byla v Anglii a v Německu a pracovala jsem ca. 25 až 30 hod. týdně. Je pravda, že jsem pracovala někdy i o víkendu, když byli rodiče v kině apod. Ale pak jsem dostala buď víc peněz nebo volno přes týden.

Čauky

Irena


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Au Pair v zahraničí???
PříspěvekNapsal: čtv 21. lis 2013 16:16:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 21. říj 2013 13:59:30
Příspěvky: 20
Hodnocení: 0 (0%)
A kolik jsi dostávala jako aupairka kapesného? Je to v každé EU-zemi stejné??? Díky :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Au Pair v zahraničí???
PříspěvekNapsal: čtv 21. lis 2013 19:13:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 21. bře 2011 13:18:09
Příspěvky: 22
Hodnocení: 0 (0%)
Také by mě zajímalo kolik jsi dostala peněz.

_________________
Když mám čas, tak si rád čtu zajímavosti o chorvatsku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Au Pair v zahraničí???
PříspěvekNapsal: pát 22. lis 2013 3:09:09 
Offline
200 příspěvků
200 příspěvků

Registrován: úte 10. kvě 2011 21:51:46
Příspěvky: 275
Hodnocení: -2 (25%)
.....


Naposledy upravil Mac dne pát 04. lis 2022 11:18:16, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Au Pair v zahraničí???
PříspěvekNapsal: úte 26. lis 2013 15:32:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04. bře 2013 15:55:57
Příspěvky: 79
Hodnocení: 0 (0%)
Určitě jeď poprve přes nějakou agenturu a zjisti si podmínky odstoupení. Když už budeš na místě tak si můžeš časem najít vhodnou rodinu sama nebo třeba už lepší práci.

_________________
Ready made společnosti za výborné ceny. Velký výběr ready-made sro i se sídlem firmy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Au Pair v zahraničí???
PříspěvekNapsal: úte 26. lis 2013 19:26:32 
Offline
500 příspěvků
500 příspěvků
Uživatelský avatar

Registrován: stř 31. srp 2011 12:39:42
Příspěvky: 543
Hodnocení: 0 (0%)
Odporúčam ísť po prvý raz cez agentúru, najlepšie takú, ktorú Ti niekto odporučil. Alebo si pozri nejaké recenzie na webe, hľadala by som agentúry, kde sú pozitívne hodnotenia, ale nie u bezproblémových rodín, ale práve tých problémových, kde au-pairky popisujú, ako riešili cez svoju agentúru problém. Na tom najlepšie uvidíš, či sa agentúra seriózne stará o au-pair, ktorým sprostredkovala rodinu.
Nezabudni, že si musíš dohodnúť, koľko hodín budeš pracovať, koľko večerov v týždni budeš mať baby-sitting, kedy máš nárok na voľno (víkendy, alebo ak chceš cestovať domov na sviatky, dovolenku), aké bude vreckové (minimálne to musí byť 50 - 60 GBP týždenne, ale ak je viac detí, alebo sa od Teba očakáva viac odpracovaných hodín či viac povinností, môžeš dostať viac), aké budú povinnosti (či len starostlivosť o deti alebo aj o domácnosť), minimálna doba, ktorú tam musíš zostať (zvyčajne 6 mesicov, ale niektoré agentúry umožňujú už od 3 mesiacov), či budeš šoférovať...

Osobne som v Anglicku nerobila au-pair, ale spoznala som tam pár au-pair, tiež v rodine sme mali au-pairku a aj pár kamarátok si to vyskúšalo.

Skúsenosti boli väčšinou pozitívne, väčšina dievčat nemala problémy, vopred si dohodli podmienky a zvyčajne ich ani jedna zo strán neporušovala, ak áno, vopred si dohodli zmeny - napr. vyššie vreckové, náhradné voľno, niektoré au-pair vzala rodina aj na dovolenky, niektoré mali k dispozícii auto, aby mohli deti voziť do školy. Iné sa sťažovali, že ich kontrolovali aj v tom, či zbytočne nepoužívajú ich telefón alebo internet, nie vždy boli naklonení tomu, že baby posielali domov denne e-maily - a to ani v prípade, že mali vlastný počítač... Ale to bolo už pred 10 rokmi, takže toto sa mohlo zmeniť, keďže internet je dnes podstatne lacnejší a prístupnejší... Bežne bol internet bezplatne dostupný vo verejných knižniciach alebo na školách.

Jedna kamoška mala vyslovene negatívnu skúsenosť, musela s deťmi byť 10 - 12 hodín denne, variť, prať, upratovať, nakupovať, deti jej hovorili mama... Raz sa rodičia 3 detí do 5 rokov sa vybrali preč a nevrátili sa domov 2 týždne, nenechali jej financie, zostala sama bez toho, aby jej to oznámili, toto jej už ale agentúra pomohla vyriešiť a potom ju presunuli do lepšej rodiny. Myslím, že to vtedy riešili cez sociálku...

Stretla som baby, ktoré si mohli okrem stráženia detí privyrobiť (part-time job) na farme - sezónne zbieranie ovocia, alebo v reštauráciách umývali riad... alebo robili baby-sitting iným rodinám, keď im to ich rodina povolila. Samozrejme, že stíhali chodiť aj na jazykové kurzy.

Jedna kamoška robila au-pair psom. Zámožnejšia rodina hľadala pre svojich psov niekoho, kto by s nimi chodil na precházdky a vycvičil ich, ona sa v tom vyznala, tak ju brávali so sebou aj na dovolenky po celom svete.

_________________
FABERLIC - výhodný MLM


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Au Pair v zahraničí???
PříspěvekNapsal: úte 10. pro 2013 15:28:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04. lis 2013 14:07:37
Příspěvky: 13
Hodnocení: 0 (0%)
KlaraS píše:
A kolik jsi dostávala jako aupairka kapesného? Je to v každé EU-zemi stejné??? Díky :)


Já jsem dostávala 260 eur za měsíc (+ 10 eur za hodinu za babysitting)

Na youtube můžeš najít videjko, jak to s kapesným u aupairek chodí: http://www.youtube.com/watch?v=Aw-DJLhDHOg

A tady je přehled kapesného v ostatních zemích: http://www.aupair-village.com/cz/aupair/chces-se-stat-au-pair/kapesne-pro-au-pair

Tak snad ti to pomůže :)) :blush


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Au Pair v zahraničí???
PříspěvekNapsal: pon 16. pro 2013 14:21:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 21. říj 2013 13:59:30
Příspěvky: 20
Hodnocení: 0 (0%)
Super, děkuji moc :)))

Tak jo no..nejsou to žádné super peníze..ale pokud nebudu muset platit ubytování a jídlo..tak je to super :)


No a jak je to s tím zdravotní průkazem...prý některé rodiny chtějí podložení od doktora, že je aupair zdravá. Ale já jsem alergická na pyl..je to v phodě??? Nebo je to překážka?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Au Pair v zahraničí???
PříspěvekNapsal: pon 16. pro 2013 17:24:06 
Offline
200 příspěvků
200 příspěvků

Registrován: úte 10. kvě 2011 21:51:46
Příspěvky: 275
Hodnocení: -2 (25%)
.....


Naposledy upravil Mac dne pát 04. lis 2022 11:19:01, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Au Pair v zahraničí???
PříspěvekNapsal: čtv 09. led 2014 13:56:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04. lis 2013 14:07:37
Příspěvky: 13
Hodnocení: 0 (0%)
KlaraS píše:
Super, děkuji moc :)))

Tak jo no..nejsou to žádné super peníze..ale pokud nebudu muset platit ubytování a jídlo..tak je to super :)


No a jak je to s tím zdravotní průkazem...prý některé rodiny chtějí podložení od doktora, že je aupair zdravá. Ale já jsem alergická na pyl..je to v phodě??? Nebo je to překážka?


Je pravda, ze mnoho rodin pozaduje zdravotni prukaz od aupairky. Vetsinou ho zasila aupairka rodine jeste pred prijezdem do zahranici.
Alergie na pyl neni zadny velky problem..spis se jedna o chronicke nemoce jako je epilepsie apod. :muscle

Jak zdravotni prukaz dostanes a dalsi podrobnosti najdes tady: http://www.aupair-village.com/cz/aupair/pred-odjezdem-jako-aupair/zdravotni-osvedceni


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Au Pair v zahraničí???
PříspěvekNapsal: úte 28. led 2014 15:27:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 21. říj 2013 13:59:30
Příspěvky: 20
Hodnocení: 0 (0%)
:party :yes

Díky, díky :)

Kamarádka mi ted vyprávela, ze má známou v Austrálii...ale tam je problém s vízem.

Znáte nekoho v Austrálii?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Au Pair v zahraničí???
PříspěvekNapsal: pon 03. úno 2014 15:58:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04. lis 2013 14:07:37
Příspěvky: 13
Hodnocení: 0 (0%)
Austrálie - to je trosku zapeklité téma :cry

Australie neumožňuje žádné aupair-pobyty! Jine národnosti muzou pouzít Working-Holiday-Vízum, ale Cesi ne :cry

Do Austrálie mužes jenom se studijním vízem, potom si mužes požádat o pracovní povolení a privydelavat si jako aupair.

Moje kamarádka tam studuje anglictinu, zaplatila hooodne penez za vizum, pojisteni a za skolu. Taky si zaplatila prvni tri mesice ubytováni a pak zasla pracovat v restauraci jako vetsina, kdo do Austrálie poprve vyjede.

Rikala mi, ze tam umyváji nádobi i inzenyri :chuckle Zacatky jsou kruté :D

Neco málo o Aupair v Austrálii:
http://www.aupair-village.com/cz/aupair/chces-se-stat-au-pair/aupair-kde/au-pair-australie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Au Pair v zahraničí???
PříspěvekNapsal: čtv 06. úno 2014 10:44:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 21. říj 2013 13:59:30
Příspěvky: 20
Hodnocení: 0 (0%)
Takze na Austrálii to nevidím :D :D :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Au Pair v zahraničí??? Balení kufru!
PříspěvekNapsal: stř 19. úno 2014 9:02:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 21. říj 2013 13:59:30
Příspěvky: 20
Hodnocení: 0 (0%)
ANGLIE :clap
Taaaak hotovo! Nasla jsem si rodinku z Sheffieldu. Volala jsem si s nimi uz i pres skype a jsou hrozne milí...

Deti: 2 holcicky (dvojcata, 7 l.) a jeden chlapecek (4 roky) - doufám, ze je zvládnu uhlídat :whew

Tak za mesíc jedu a vubec nevím, co si sbalit??? Nejradsi bych si sbalila celý pokoj :rofl


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Au Pair v zahraničí???
PříspěvekNapsal: pát 21. úno 2014 20:03:44 
Offline
200 příspěvků
200 příspěvků
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. led 2013 17:42:37
Příspěvky: 258
Hodnocení: 0 (0%)
moc to neprezen nebo budes muset pri odbaveni kufru na letisti platit za nadmernou vahu :D

_________________
►►►:-) ◄◄◄


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Au Pair v zahraničí???
PříspěvekNapsal: čtv 27. úno 2014 14:41:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04. lis 2013 14:07:37
Příspěvky: 13
Hodnocení: 0 (0%)
Gratulace :hand ..no taky bych to neprehanela :D Jako aupairka si nemusis balit zadne rucniky, prosteradla apod. Rodinka ti poskytne vsechny dulezite veci, ktere pouzivas kazdy den...teda alespon by mela :D

Dulezite jsou jine veci:
osobní dokumenty a kontrola jejich platnosti (občanský průkaz, cestovní pas, řidičský průkaz, zdavotní osvědčení), plus jejich fotokopie
pasové fotky pro průkazy např. měsíčník pro hromadnou dopravu
kreditní karta
peníze
léky či vitamíny
brýle nebo kontaktní čočky
mobilní telefon, nabíječka
fotoaparát či kamera
notebook, náhradní baterie, kabel
jazyková příručka, slovník
plavky x zimní výbava (čepice, šák, rukavice, zimní boty)
dárky pro hostitelskou rodinu
Více tipu najdes tady:
http://www.aupair-village.com/cz/aupair/pred-odjezdem-jako-aupair/priprava-na-cestu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Au Pair v zahraničí???
PříspěvekNapsal: čtv 06. bře 2014 9:51:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 21. říj 2013 13:59:30
Příspěvky: 20
Hodnocení: 0 (0%)
Díky :) je tezké si zabalit...ale snad nic nezapomenu. Díky za tipy :) :cool


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Au Pair v zahraničí???
PříspěvekNapsal: čtv 13. bře 2014 12:29:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04. lis 2013 14:07:37
Příspěvky: 13
Hodnocení: 0 (0%)
Jak to más se zdravotní pojistovnou? Budes se odhlasovat z CR?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Au Pair v zahraničí???
PříspěvekNapsal: pon 17. bře 2014 13:41:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 21. říj 2013 13:59:30
Příspěvky: 20
Hodnocení: 0 (0%)
Aupair pojištění? Tak na to jsem nemyslela :chuckle ...Jak to chodí s platbou za zdravotní péči v Anglii? Měla bych se jako aupair připojistit? :think


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Au Pair v zahraničí???
PříspěvekNapsal: úte 18. bře 2014 15:11:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04. lis 2013 14:07:37
Příspěvky: 13
Hodnocení: 0 (0%)
Systém zdravotnictví (National Health Service) v Anglii je pro aupair velmi příznivý. Po příjezdu do země se musíš registrovat u jednoho z lékaře a pak už jsi automaticky nahlášena u zdravotní pojišťovny.

V případě, že odjíždíš na nepřetržitou dobu 6 a více měsíců, můžeš se odhlásit od tvojí pojišťovny v ČR (nemusíš tak platit jinak povinné zdravotní pojištění u nás).

Ale pozor! Ošetření u zubního lékaře pojišťovna většinou nehradí.

Víc tady: http://www.aupair-village.com/cz/aupair/pred-odjezdem-jako-aupair/zdravotni-pojisteni


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Au Pair v zahraničí???
PříspěvekNapsal: stř 19. bře 2014 15:23:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 21. říj 2013 13:59:30
Příspěvky: 20
Hodnocení: 0 (0%)
Dekuji! Moc mi to pomohlo :) :yes


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Au Pair v zahraničí???
PříspěvekNapsal: stř 26. bře 2014 15:02:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 21. říj 2013 13:59:30
Příspěvky: 20
Hodnocení: 0 (0%)
Tak a je to TADY ..konecne na míste :)

Holky, jaký jste mely pokoj jako aupairky???

Mám celkem malý pokoj a pripadne mi strasne neosobní :nerd ..nejaky tip, jak ho vylepsit???

Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Au Pair v zahraničí???
PříspěvekNapsal: pát 28. bře 2014 11:11:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 27. bře 2014 13:10:22
Příspěvky: 2
Hodnocení: 0 (0%)
Ahoj, tak já jsem mela taky mensi pokoj, ale pekne jsem si ho vyzdobila, povesila fotky rodiny a pratel a hned byl utulnejsi :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Au Pair v zahraničí???
PříspěvekNapsal: pát 28. bře 2014 11:16:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04. lis 2013 14:07:37
Příspěvky: 13
Hodnocení: 0 (0%)
Ahoj :hug ,
tak nejdrive bys mela vedet, ze kazde bydlení aupair musí splňovat určité požadavky:
zamykatelnost pokoje, přirozené světlo (okno) a topení v místnosti (http://www.aupair-village.com/cz/aupair/behem-aupair-pobytu/bydleni-aupair)

Každý člověk má jiný styl, takže je jasné, že tvůj pokoj muže být zařízen jinak než si ho prestavujes. :chuckle
Tady jsou videa od mé dost oblíbené youtuberky, která ukazuje, jak si snadným a levným způsobem vyzdobit pokoj :yes : http://wildhonesty.blog.cz/1311/jak-si-vyzdobit-pokoj


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Au Pair v zahraničí???
PříspěvekNapsal: úte 01. dub 2014 10:25:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 21. říj 2013 13:59:30
Příspěvky: 20
Hodnocení: 0 (0%)
Díky moc :) Jste zlaté :heart


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Au Pair v zahraničí???
PříspěvekNapsal: čtv 03. dub 2014 10:47:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 21. říj 2013 13:59:30
Příspěvky: 20
Hodnocení: 0 (0%)
:yes
Holky, tam mám za sebou první dny jako aupair a uz se začínám pomalu nudit. Zatím tady nemám žádné kamarádky a nevím, kde bych mohla ostatní aupairky najít.
Kde jste si našly kamarádky vy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Au Pair v zahraničí???
PříspěvekNapsal: pát 04. dub 2014 10:06:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 27. bře 2014 13:10:22
Příspěvky: 2
Hodnocení: 0 (0%)
Ahoj,
tak já jsem hledala ve fórech a na FB (Aupair In nebo https://www.facebook.com/pages/Aupair-Village/254631671320805?ref=hl)

Neboj urcite se brzo někdo najde :) Mě to trvalo asi 14 dní, nez jsem si našla první kámošky :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
 

Co je České Fórum? Fórum o Tvorbě WWW stránek, SEO, linkbuildingu a monetizaci. Fórum o možnostech výdělku na internetu.
Fórum o zdraví, počítačích, podnikání a další. Kontakt na správce fóra: admZAVINAACceskeforum.com.

Funguje diky php--BB. Toto ceske diskuzní fórum zobrazuje možnosti výdělku na inttu. Informace uvedene na domene ceskeforum.com pouzivejte na vlastni riziko. Informace uvedene na ceskeforum.com neslouzi jako doporuceni.



Další fóra: WebTrh.cz, WebDeal.cz, PayOut.cz

České Fórum Český překlad – phpBB.cz  Protected by : ZB BLOCK  &  StopForumSpam