Podpořte Lékaře bez hranic, kteří pomáhají na Ukrajině zachraňovat lidské životy. Další charita stojimezaukrajinou.cz

"Směřujeme rychle ke klimatické katastrofě. Velká města pod vodou, nebývalá vedra, silné bouře, nedostatek vody na mnoha místech, vyhynutí milionu druhů rostlin a živočichů. Není to fikce ani nadsázka." Tajemník OSN

České Fórum

Diskuzní fórum a Trh služeb

Právě je čtv 28. bře 2024 10:19:58

České fórum a Slovenské fórum: Hosting, domény, výdělek, hyip, klikačky, reklama, seo a zpětné odkazy.


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


"chybami se člověk učí" - jak Vám to jde?


Diskuze Rozvoj osobnosti, koučink, změna myšlení, úspěch, knížky.. volná diskuze


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: "chybami se člověk učí" - jak Vám to jde?
PříspěvekNapsal: pát 13. pro 2013 19:00:28 
Offline
600+ příspěvků
600+ příspěvků
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. pro 2008 20:21:52
Příspěvky: 2522
Hodnocení: 0 (50%)


Zde výpisky (nemusí být pravda)

Škodlivý vztah k chybám:
Obviňuji se, cítím se nemožný, opět jsem to udělal, nízké sebevědomí, myslím si že to nikdy neudělám dobře, představuji si podvědomě lidi, které obdivuji jak by to udělali správně a ještě více se nesnáším

Výhodný vztah k chybám:
Chyby jsou možnosti jak se zlepšit, zdokonalovat, nikdo se totiž nerodí dokonalý, například rodiče již mají za sebou třeba 25-20 let života za který se díky chybám zdokonalili, dítě začíná od začátku. Trápit se nad chybami mi nijak neslouží a je to nepříjemné. Místo toho mám schopnost si svůj stav a chybu znovu vybavit, uvědomit si, že s tehdejšími vědomostmi bych se zachoval znovu stejně (udělal jsem to, co jsem myslel že je nejlepší, nejjednodušší pro mě). Nemohu se tedy soudit za chyby podle vědomostí, které jsem získal až pak (nyní). Ve skutečnosti tyto nové vědomosti jsem získal pravděpodobně právě kvůli chybám, jako byla tato.. Možná že ty získané vědomosti jsou naprosto nepatrné..

Jak mohu zajistit vyšší efektivitu učení se z chyb? Tím, že si ty chyby znovu představím, uvědomím si co mi tato chyba přinesla, avšak netrápím se nad tím, dále si představím živě sebe v dané situaci jak znovu tuto situaci zvládám lépe a bez chyby (s vědomostmi, které jsem získal od té doby - díky chybám). Důležité je nad minulou chybou přemýšlet právě jako nad něčím z čeho se chci poučit - pozitivně. Ta chyba se bude pravděpodobně ještě mnohokrát opakovat, avšak díky tomuto postupu je možné ji rychleji omezit až odstranit..

----
Pokud chci žít spokojeně a netrpět kvůli chybám, je potřeba zbavit se všech myšlenek a představ o dokonalosti. Jinak mě mé chyby (odchylky od dokonalosti) budou zbytečně srážet. Dokonalosti možná nedosáhnu ani za 1000 let (důvod proč žít věčně? :), dokonalost je tvořena právě chybami z kterých se učím.

Máte nějaké výsledky při snažení se učit z chyb? Co vy na to?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
 

Co je České Fórum? Fórum o Tvorbě WWW stránek, SEO, linkbuildingu a monetizaci. Fórum o možnostech výdělku na internetu.
Fórum o zdraví, počítačích, podnikání a další. Kontakt na správce fóra: admZAVINAACceskeforum.com.

Funguje diky php--BB. Toto ceske diskuzní fórum zobrazuje možnosti výdělku na inttu. Informace uvedene na domene ceskeforum.com pouzivejte na vlastni riziko. Informace uvedene na ceskeforum.com neslouzi jako doporuceni.



Další fóra: WebTrh.cz, WebDeal.cz, PayOut.cz

České Fórum Český překlad – phpBB.cz  Protected by : ZB BLOCK  &  StopForumSpam