Podpořte Lékaře bez hranic, kteří pomáhají na Ukrajině zachraňovat lidské životy. Další charita stojimezaukrajinou.cz

"Směřujeme rychle ke klimatické katastrofě. Velká města pod vodou, nebývalá vedra, silné bouře, nedostatek vody na mnoha místech, vyhynutí milionu druhů rostlin a živočichů. Není to fikce ani nadsázka." Tajemník OSN

České Fórum

Diskuzní fórum a Trh služeb

Právě je čtv 28. bře 2024 13:33:50

České fórum a Slovenské fórum: Hosting, domény, výdělek, hyip, klikačky, reklama, seo a zpětné odkazy.


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Porušil pronajímatel nájemní smlouvu?


Obecná právní poradna, dotazy, odpovědi z oblasti práva. Odpovědi uvedené na této internetové stránce by neměly být brány jako doporučení.


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Porušil pronajímatel nájemní smlouvu?
PříspěvekNapsal: čtv 10. lis 2011 11:26:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 10. lis 2011 10:12:35
Příspěvky: 3
Hodnocení: 0 (0%)
Dobrý den, mám uzavřenou nájemní smlouvu na dobu neurčitou z 23.6.2011, nájemné dle smlouvy se má hradit do každého 25.dne v měsíci, za který se nájemné hradí(př. červnový nájem do 25. června),dále ve smlouvě stojí, že smlouva zaniká, pokud nájemce je více než 30 kalendářních dnů v prodlení s platbami za nájemné a s ním spojené služby, dále je uvedeno, že všechny změny a dodatky ke smlouvě mají být doručeny písemně, výpovědní lhůta je stanovená na 2 měsíce.Chci se zeptat, zda pronajímatel porušil tuto smlouvu, když po mě žádal nájemné předčasně, bez předchozího písemného změnění této smlouvy.Já mu tedy nájem dávala o měsíc dopředu s podepsaným příjmovým dokladem.On tvrdí, že jsem to sama změnila tím, že jsem mu nájem takto hradila, ale písemně ani jinak jsme se na tomto nedohodli.Během nájmu začal byt prodávat, asi po 1,5 měsíci, co jsme se nastěhovali a byt jsme si na vlastní náklady dali do stavu způsobilého k užívání. Byt byl v hrozném stavu a z hygienických důvodů neobyvatelný.Tyto náklady nebyly nikdy pronajímatelem uhrazeny.Pronajímatel poskytl slevu z nájmu v částce 2200Kč na vyklizení.Nájemné činí 4200Kč se službami.O prodeji nás neinformoval ani písemně ani jinak.Pouze zaklepal u dveří s tím, že druhý den přijdou fotit byt realitní pracovníci,uvedl hodinu,ale dorazili o 2 hodiny dříve.Z toho důvodu jsme začali shánět jiné bydlení.Toto jsem mu oznámila sms zprávou, na kterou nereagoval.Poslední nájemné jsem mu též zaplatila již dopředu 2.9.2011, přičemž jsem ho měla platit až 25.9.2011. Na konci září, bylo požadováno nájemné na říjen.Odmítla jsem s poukázáním toho, že se nájemné hradí až 25.10.2011, že ho zaplatím řádně dle smlouvy.S tímto pronajímatel nesouhlasil.Od té doby se s ním nedá vyjít.Mezitím mi správce, kterému má pronajímatel nájemné hradit řekl, že nájemné nebylo hrazeno již od června, že dlužíme za 4 měsíce.Ukázala jsem doklady o zaplacení majiteli bytu a ukázalo se, že nájemné, které jsem mu doposud hradila si ponechával pro svou potřebu!Sama jsem chtěla nájemné hradit přímo správci a energie a další služby přepsat na své jméno, ale s tím majitel bytu nesouhlasil.Tak jsem dále hradila nájemné k rukám majitele bytu, který mi řekl, že mě nemá co zajímat, jestli on platí za mě řádně nájemné do správy společenství vlastníků, že to není moje starost.S říjnovým nájmem jsem nyní v prodlení. Měl být zaplacený již 25.10.2011. Důvodem je dohoda mezi pronajímatelem a nájemcem, že si říjnový nájem mohu ponechat jako částečnou kompenzaci mnou vložených nákladů za upravení bytu do stavu, aby se v něm dalo bydlet.Pronajímatel řekl, že si to mám sepsat a přinést mu toto k podpisu, ale když jsem za ním přišla, začal obracet a že ten nájem požaduje, velice hrubým způsobem se do mě pustil, že pokud mu ten nájem nedám, tak mi nechá odpojit elektroměr a vodu a že mě vystěhuje na ulici.Při tomto jednání a z důvodu, které mi nejsou známy, proč se najednou tak zachoval, i když si je vědom, že máme 2 malé děti z nich jedno je nemohoucí a potřebuje stálou péči, jsem se rozhodla(možná špatně), že mu nájemné nedám a ponechám si ho za výdaje, které bych do bytu nemusela investovat, kdyby mne předčasně upozornil, že byt bude prodávat a že tu budu bydlet pouhé 4 měsíce.Druhý den na to k nám přišel a pokřikoval na chodbě, že mu dlužím 2 nájmy a že jako majitel má právo odpojit si elektřinu. Na to 4.11.2011 přijel pracovník elektráren a odpojil celé hodiny. Nevím, zda s tímto postupem pronajímatel neporušil smlouvu, protože dne 4.11.2011 jsem byla v prodlení teprve 10dní. V ten samý den v 19:00hod. zaklepal majitel u dveří a bez předchozího oznámení vsoupil do bytu s realitním pracovníkem a zájemci o byt, že jdou na prohlídku, což se mi samozřejmě nelíbilo.Měli mi to dát vědět, co kdybych nebyla doma?A to že jsem nájem platila vždy o měsíc dopředu byla má dobrá vůle, že ze známosti pomohu příteli, protože jsem věděla, že bydlí u syna, který má dvě děti a peníze potřebují.On ale neustále tvrdí, že mu jsem dlužna 2 měsíce. Září mám zaplacené a listopad se teprve bude platit, jsem si vědoma pouze 1 nájmu, se kterým jsem v prodlení nyní16dní.Nevím co mám dělat, bez elektřiny mám situaci velice stíženou, když vše je v bytě na elektřinu,bojler i sporák.Nevím, zda mohu pronajímateli poslat okamžitou výpověď, když je teď byt prakticky neobývatelný a odstěhovat se a nevím, zda mu budu ten nájem muset dát, když takhle s námi zachází.Od něj jsem výpověď ještě neobdržela, tak mi poraďte prosím Vás co se v této situaci dá dělat.Nebo kam se mám obrátit. :S A zda tím, že on sám nájmy neuhradil,neporušil zákon. Děkuji Vám předem za Vaši odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Porušil pronajímatel nájemní smlouvu?
PříspěvekNapsal: čtv 10. lis 2011 11:34:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 10. lis 2011 10:12:35
Příspěvky: 3
Hodnocení: 0 (0%)
Budeme rádi za každou radu.Děkujeme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Porušil pronajímatel nájemní smlouvu?
PříspěvekNapsal: čtv 10. lis 2011 17:01:13 
Offline
600+ příspěvků
600+ příspěvků
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. pro 2008 20:21:52
Příspěvky: 2522
Hodnocení: 0 (50%)
Dobrý den, já jsem laik, ale napíši Vám co si o tom myslím.

Citace:
zda pronajímatel porušil tuto smlouvu, když po mě žádal nájemné předčasně, bez předchozího písemného změnění této smlouvy

nevím jestli jí porušil, ale pokud písemně nezměnil tu smlouvu, tak na to právo nemá.

Citace:
Mezitím mi správce, kterému má pronajímatel nájemné hradit řekl, že nájemné nebylo hrazeno již od června, že dlužíme za 4 měsíce. Ukázala jsem doklady o zaplacení majiteli bytu a ukázalo se, že nájemné, které jsem mu doposud hradila si ponechával pro svou potřebu!

to by mělo být mezi správcem bytu a pronajímatelem

Citace:
Tak jsem dále hradila nájemné k rukám majitele bytu, který mi řekl, že mě nemá co zajímat, jestli on platí za mě řádně nájemné do správy společenství vlastníků, že to není moje starost.

to má pravdu, to není vaše věc

--
Pokud mu dlužíte peníze podle smlouvy o pronájmu, tak bych se omluvil a co nejrychleji mi je zaplatil i když by se mi to zdálo nespravedlivé. Důležité je aby to bylo podle smlouvy. Poté mu případně doručit výpověď. Na koho se obrátit? Zkusit to vyřešit společně s pronajímatelem a správcem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Porušil pronajímatel nájemní smlouvu?
PříspěvekNapsal: pát 11. lis 2011 6:31:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 10. lis 2011 10:12:35
Příspěvky: 3
Hodnocení: 0 (0%)
Dobrý den,
děkuji za vaši radu, jste zatím jediný, kdo odpověděl, mám svůj dotaz i na jiných právních stránkách. Přesně tak si to myslím i já, ale jak je to s tím odebráním elektroměru, to nevím, asi budu muset zavolat na elektrárnu. Tím že mi odpojil elektroměr mi způsobil škodu a navíc jsem nebyla v prodlení při odpojení více než 30 kal. dnů. Jak se píše ve smlouvě. Mám tu dvě děti. Dcera je postižená, což majitel dobře ví, a potřebuje neustálou péči a hygienu, jelikož je ve svých 8 letech stále plenovaná.Novinka: poslal nám rekomando,(které si sám napsal a vytiskl na tiskárně, nikde v něm není zmínka o nařízení soudu) že mu dlužíme pomalu 10 tis Kč a že jsme mu zničili byt (což je směšné, do úprav jsme vložili, bez odvedené práce, pomalu 6tis Kč) a kuchyňskou linku, což se nezakládá na pravdě. Prakticky jsme mu dali byt do pořádku, je nyní čistý a kdokoli se sem teď může hned nastěhovat a bydlet,( což my jsme nemohli), hned to začal prodávat. Ve stavu jaký byt byl by ho nikdo nekoupil, ani já ne! Nájemné za říjen tedy uhradím, ale za listopad nevím. Jsme od 4.11. bez elektřiny.
Zkusím se sním domluvit, ale nevěřím, že na nějakou dohodu dojde. Nechce se mnou mluvit. A se správcem se neustále dohaduje. Sháníme něco jiného a odstěhujeme se.Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Porušil pronajímatel nájemní smlouvu?
PříspěvekNapsal: stř 08. úno 2012 20:00:22 
Offline
600+ příspěvků
600+ příspěvků
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. pro 2008 20:21:52
Příspěvky: 2522
Hodnocení: 0 (50%)
Dobrý den, jak to dopadlo?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
 

Co je České Fórum? Fórum o Tvorbě WWW stránek, SEO, linkbuildingu a monetizaci. Fórum o možnostech výdělku na internetu.
Fórum o zdraví, počítačích, podnikání a další. Kontakt na správce fóra: admZAVINAACceskeforum.com.

Funguje diky php--BB. Toto ceske diskuzní fórum zobrazuje možnosti výdělku na inttu. Informace uvedene na domene ceskeforum.com pouzivejte na vlastni riziko. Informace uvedene na ceskeforum.com neslouzi jako doporuceni.



Další fóra: WebTrh.cz, WebDeal.cz, PayOut.cz

České Fórum Český překlad – phpBB.cz  Protected by : ZB BLOCK  &  StopForumSpam