Podpořte Lékaře bez hranic, kteří pomáhají na Ukrajině zachraňovat lidské životy. Další charita stojimezaukrajinou.cz

"Směřujeme rychle ke klimatické katastrofě. Velká města pod vodou, nebývalá vedra, silné bouře, nedostatek vody na mnoha místech, vyhynutí milionu druhů rostlin a živočichů. Není to fikce ani nadsázka." Tajemník OSN

České Fórum

Diskuzní fórum a Trh služeb

Právě je pon 13. kvě 2024 8:01:35

České fórum a Slovenské fórum: Hosting, domény, výdělek, hyip, klikačky, reklama, seo a zpětné odkazy.


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Národní zdravotnický informační portál - Databáze potravin a jejich složení česky / Anglicky (Vitaminy,Minerály,Kalorie..) - Vědecké informace o nutrientech, potravinách: examine.com - Vědecké studie/zdraví hledání: Google Scholar, ncbi.nlm.nih.gov
Kalkulačka příjmu kalorií - Která zelenina/ovoce jsou dobré pro které části těla (prezentace ppt) - Cibule (prezentace ppt)


Námitka: Musíš jíst maso abys měl dost kalorií


Zdraví, návody a dotazy - Diskuze


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Námitka: Musíš jíst maso abys měl dost kalorií
PříspěvekNapsal: pon 06. kvě 2013 13:22:18 
Offline
600+ příspěvků
600+ příspěvků
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. pro 2008 20:21:52
Příspěvky: 2523
Hodnocení: 0 (50%)
Ahoj,

jsem si téměř jistý že dostatek kalorií mohu mít pouze ze zeleninového, ovocného a ořechového/semínka jídelníčku.
Jak obhájit tento názor když říkají že je třeba jíst maso aby bylo dost kalorií?

Zde se dá spočítat přibližná potřebná spotřeba kalorií / den:
http://www.bezhladoveni.cz/kalkulacka-denniho-prijmu-kalorii/

Zde se dá najít kolik Kcal (kilo kalorie - 1 kcal = 1000 cal ≈ 4 185 J = 4,185 kJ - wikipedia) mají jednotlivé potraviny ve 100g
http://www.czfcdb.cz/vyhledavani-potravin/podle-nutrientu/?id=2

Mrkev je podle výše zmíněné databáze potravin (Výzkumný ústav potravinářský Praha, v.v.i.) kcal 36 ve 100g. Tedy 3600 kalorií a já mám sníst podle první kalkulačky cca 2000cal pro udržení stávající váhy. Tedy 3600cal ve 100g mrkve je až až..
To mi přijde podezřelé, kde dělám chybu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Námitka: Musíš jíst maso abys měl dost kalorií
PříspěvekNapsal: pát 10. kvě 2013 5:17:51 
Offline
100 příspěvků
100 příspěvků
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. pro 2012 14:36:58
Příspěvky: 129
Hodnocení: 0 (0%)
Ahoj, myslím že za prvé určitě by se mělo přijmout více kalorií, než je bazální metabolismus a to i při hubnutí. Příjem kalorií pod MBR ještě více metabolismus zpomaluje, tělo přepne na nouzový stav, kdy odmítá pálit tuky, a požírá vlastní svalstvo. Ideální pro hubnutí je mít o 200 Kcal více, než je BMR.

Kalorie, cal i Kcal je to samé a to se rovná 4,185 Kj(kilojoulu)
Abys dosáhl požadovaných 2000 kalorií jen z mrkve, tak bys jí musel denně sníst asi tak 5 kilo.
Vis: http://www.superko.cz/nutricni-hodnoty/potraviny_view.php?editid1=9029

Nechci tu trapně propagovat svůj web, ale kdyžtak zkus tuto kalkulačku pro výpočet vhodného příjmu kalorií, těch 2000Kcal se mi zdá nějak málo.
http://www.superko.cz/kalkulacky/kalkulacka-kolik-kalorii-potrebujete-zhubli/

Ale myslím si, že to jde i bez masa, já maso nejím celý život a ještě žiju, jen je nutné mít bíkloviny z jiných zdrojů.

_________________
Věštba ano ne, Těhotenská kalkulačka, Angličtina online


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Námitka: Musíš jíst maso abys měl dost kalorií
PříspěvekNapsal: úte 14. kvě 2013 7:29:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. dub 2012 10:56:36
Příspěvky: 37
Hodnocení: 0 (0%)
Formulace jíst maso kvůli dostatku kalorií je nesmyslná. Maso bych ale přesto z jídelníčku nevylučoval a jsem přesvědčen, že vegetariáni opravdu nedělají dobře a bez výživových doplňků jejich tělo opravdu strádá. Tělo zdravého člověka maso potřebuje, máme to dané v genech.
Druhá věc je, jestli mít maso každý den a jestli se do omrzení cpát průmyslově produkovaným vepřovým a kuřecím. Rád bych dosáhl toho, že budu maso jíst třeba jen 2x - 3x týdně a výrazně změním poměr ve prospěch ryb, králičího a dalších typů masa z domácích zdrojů, na které jsme už dávno zapomněli.

_________________
Babo raď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Námitka: Musíš jíst maso abys měl dost kalorií
PříspěvekNapsal: čtv 13. čer 2013 14:53:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. čer 2013 14:34:39
Příspěvky: 11
Hodnocení: 0 (0%)
V zelenině nejsou téměř žádné kalorie, nebo hodně málo. To je jeden z důvodů, proč se hodně zeleniny doporučuje jíst při hubnutí, teda kromě toho, že zelenina obsahuje dost vlákniny.

Maso se taky nejí jen k vůli příjmu kalorií, ale hlavně k vůli příjmu živočišných bílkovin, které jsou velmi důležité


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Námitka: Musíš jíst maso abys měl dost kalorií
PříspěvekNapsal: úte 18. čer 2013 13:46:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. dub 2012 10:56:36
Příspěvky: 37
Hodnocení: 0 (0%)
Opravdu nejde o kalorie, ale o ty bílkoviny a některé prvky, jak jste zmínil a já doplňuji. Kalorie jako takové dnes nejsou priorita, v naší kultuře nepotkáte podvyživeného člověka, pokud nemá zrovna mentální anorexii nebo jiné zdravotní potíže. Kalorické je pečivo, ovoce, nebo třeba i brambory.

_________________
Babo raď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Námitka: Musíš jíst maso abys měl dost kalorií
PříspěvekNapsal: pát 21. čer 2013 3:17:45 
Offline
100 příspěvků
100 příspěvků
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. pro 2012 14:36:58
Příspěvky: 129
Hodnocení: 0 (0%)
Ono s tou živočišnou bílkovinou to také není tak úplně přesné. Z masa člověk získává vitamíny skupiny B, ty se dají lehce doplnit, pak tu bílkovinu.

Nejde o to, že by člověk potřeboval přímo živočišnou bílkovinu, jako spíše o to, že struktura živočišné bílkoviny je "úplná", to znamená, že živočišná bílkovina má všechny pro tělo potřebné aminokyseliny, a tak je pro člověka získávání bílkoviny z masa nejjednodušší. Z rostlinných bílkovin toto splňuje pouze Soja. Jinak žádná jiná rostlinná bílkovina není kompletní a musí se proto míchat třeba 2 druhy rostlinných bílkovin.

Maso nejím celý život, to bych raději snědla igelit, ale živočišnou bílkovinu užívám, protože jím vejce, a mléčné výrobky, mléko, sýry atd. Například bílkoviny ve vejcích a mléku jsou z nutričního pohledu nejkvalitnější. Pro lidi, co nepřijímají vůbec živočišnou bílkovinu to je asi složitější, ale určitě i tak můžou tělu dodat vše, co potřebují. Přeci jenom, než člověk vymyslel první nástroj, tak maso nejedl, protože si ho prostě nemohl ulovit a zpracovat, lidské zuby nejsou určeny k trhání, jako třeba u tygra. No představte si člověka bez jeho nástrojů, pouze s jeho tělem, jak něco uloví, odstraní kůži a pak sní. To prostě nejde. Původní člověk byl sběrač plodů po velmi dlouhou dobu a evoluce je příliš pomalá, pomalejší, než lidský mozek. A proč by evoluce, příroda, vytvořila člověka potřebujícího maso, ač mi mu k tomu dala potřebné nástroje, když tedy opominu ty, které si až po tisících a tisících letech vymyslel?

_________________
Věštba ano ne, Těhotenská kalkulačka, Angličtina online


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Námitka: Musíš jíst maso abys měl dost kalorií
PříspěvekNapsal: pát 21. čer 2013 8:35:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04. bře 2013 15:55:57
Příspěvky: 79
Hodnocení: 0 (0%)
Tohle je zajímavé téma. To co o tom vím, v podstatě souhlasí s Aloki. Já maso jím. I když ne moc často a mít ho nemusím. Ale ráda si dám s chutí dobrý kvalitní steak.
Myslím, že člověk je prostě všežravec a tak by to mělo být. :)

_________________
Ready made společnosti za výborné ceny. Velký výběr ready-made sro i se sídlem firmy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Námitka: Musíš jíst maso abys měl dost kalorií
PříspěvekNapsal: pát 21. čer 2013 16:47:21 
Offline
100 příspěvků
100 příspěvků
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. pro 2012 14:36:58
Příspěvky: 129
Hodnocení: 0 (0%)
Souhlasím s Katerinou, s kaloriemi to nemá co dělat. Jak jsem psala, maso jsem nejedla celý život a opravdu jsem byla a doteď jsem atakována tím, že je to nezdravé a dalšími nesmysli, už ve školce, pak ve škole. Do teď se hodně lidí diví, někteří se mi i teď snaží domluvit, takže o této problematice něco vím.

Já si myslím, že největší problém, proč se tolik lidí dívá na nejezení masa, jako na něco nebezpečného, jsou lidé, kteří vegerariánsvtí dělají "špatnou pověst". Například kamarádka přestala jíst maso, ale už se nezajímala, jak jinak doplnit bílkovinu a přestala menstruovat. Pak jsou lidé, kterým začnou třeba padat vlasy, mají afty, jsou bledý, atd..
Prostě bez bílkovin člověk nepojede, bez nich to nejde. A právě kvůli takovým lidem vznikají hororové příběhy. Ale podle mě je to extrém a podobná myšlenková konstrukce, jako srovnání například toho, že člověk který celý život necvičil, a pak začal cvičit 8h denně, následně dostal infarkt, tak pak tvrdit, že cvičení všeobecně je nezdravé.

Na Novinky.cz jsem jednou četla o studii, která už nevím kde proběhla a tam, srovnávala celkové zdraví vegetariánů a masožroutů a vegetariáni si vedli opravdu dobře, některé nemoci u nich prakticky neexistují, například křečové žíly, rakovina střev a konečníků, určité srdeční problémy, celkově se i dožívají vysokého věku. Je ale pravda, že tam bylo uvedeno, že jsou více ohroženy jinými nemocemi, myslím mrtvicí. Ale celkové srovnání bylo ve prospěch nemasožravých.

Pak je tu další problém, kterému se v konzumaci masa nevěnuje, když se útočí na nemasožravé, a to je ten, že bílkovin zase tolik nepotřebujeme, například když má někdo příjem 2000kalorií denně, měl by přijmout 45g bílkovin. Toto množství je velmi snadné přijmout, a když si dá člověk jeden 150g steak k obědu, pak ještě k večeři. Do toho sní přes den těstoviny, brambory, jogurt, mléko, tak už do sebe přijal přebytek bílkovin a ten je také škodový, protože zatěžuji orgány. Navíc, samotné maso tělo špatně zpracovává, obyčejné jídlo projde tělem do dvou dnů, maso ve střevech zůstává až jeden týden, když se člověk dobře stravuje a jí dostatek vlákniny, když ne, může tam zůstat i měsíce, pak právě vznikají různé problémy ve střevech jako rakovina. Na to je navázán další problém, zdravá průchodná střeva jsou nezbytná pro imunitu, protože právě střeva se výrazně na celkové imunitě podílejí. A představa, že tam hnije týden staré maso asi nepřidá. Například v pořadu "Jste to co jíte" doporučují lidem jíst maso každý den, ale už v dnešní době je velká řada lékařů, kteří tvrdí, že by se mělo maso jíst max 3x týdně.

Jak už jsem psala, moudra o tom, jak si zahrávám se zdravím slyším i teď z různých chytrých zdrojů, ale v životě mi nic takového neřekl žádný lékař, a to ani pediatr, i když to moc dobře věděl. To je zajímavé, ne?

_________________
Věštba ano ne, Těhotenská kalkulačka, Angličtina online


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
 

Co je České Fórum? Fórum o Tvorbě WWW stránek, SEO, linkbuildingu a monetizaci. Fórum o možnostech výdělku na internetu.
Fórum o zdraví, počítačích, podnikání a další. Kontakt na správce fóra: admZAVINAACceskeforum.com.

Funguje diky php--BB. Toto ceske diskuzní fórum zobrazuje možnosti výdělku na inttu. Informace uvedene na domene ceskeforum.com pouzivejte na vlastni riziko. Informace uvedene na ceskeforum.com neslouzi jako doporuceni.



Další fóra: WebTrh.cz, WebDeal.cz, PayOut.cz

České Fórum Český překlad – phpBB.cz  Protected by : ZB BLOCK  &  StopForumSpam