Podpořte Lékaře bez hranic, kteří pomáhají na Ukrajině zachraňovat lidské životy. Další charita stojimezaukrajinou.cz

"Směřujeme rychle ke klimatické katastrofě. Velká města pod vodou, nebývalá vedra, silné bouře, nedostatek vody na mnoha místech, vyhynutí milionu druhů rostlin a živočichů. Není to fikce ani nadsázka." Tajemník OSN

České Fórum

Diskuzní fórum a Trh služeb

Právě je čtv 18. dub 2024 3:33:41

České fórum a Slovenské fórum: Hosting, domény, výdělek, hyip, klikačky, reklama, seo a zpětné odkazy.


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Národní zdravotnický informační portál - Databáze potravin a jejich složení česky / Anglicky (Vitaminy,Minerály,Kalorie..) - Vědecké informace o nutrientech, potravinách: examine.com - Vědecké studie/zdraví hledání: Google Scholar, ncbi.nlm.nih.gov
Kalkulačka příjmu kalorií - Která zelenina/ovoce jsou dobré pro které části těla (prezentace ppt) - Cibule (prezentace ppt)


Padání vlasů u mužů - světlo na konci tunelu


Zdraví, návody a dotazy - Diskuze


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Padání vlasů u mužů - světlo na konci tunelu
PříspěvekNapsal: stř 16. črc 2014 0:38:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. črc 2014 0:15:07
Příspěvky: 7
Hodnocení: 0 (0%)
MPB - Male Pattern Baldness - neboli dedicne padani vlasu. 80% ma urcite stadium - prekivapive i 50% zen.
Dedicne padani vlasu u muzu se neda vylecit, ale da se uspesne zastavit a dokonce "vratit".

Jeto celozivotni ukol a jakmile se prestane vlasy ubyvaji.
Jsou potreba bojovat na dvou frontach:
1 - blokovat DHT - vetsinou vnitrne
2 - pouziti Minoxidilu zevne
3 - stimulovat vlasove cibulkky ktere jsou doslova"zadusene" s DHT pomici Laserove terapie.
Nazev je LLLT - Low Level Laser Therapy a rika se mu take "studeny laser".
Bohuzel drtiva vetsina vyrobku na trhu jsou az smesne slabe a ni pro vase vlasy neudelaji. Tech nekolik ucinnych je zase drahe.
Ale da se to i vyrobit doma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů u mužů - světlo na konci tunelu
PříspěvekNapsal: stř 16. črc 2014 11:05:48 
Offline
600+ příspěvků
600+ příspěvků
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. pro 2008 20:21:52
Příspěvky: 2522
Hodnocení: 0 (50%)
Citace:
Ale da se to i vyrobit doma.

to jsou zajímavé informace, zajímalo by mě z čeho to vyrobit doma.. Jak na to, kde to koupit a jak aplikovat.

LLLT (low level laser therapy): http://en.wikipedia.org/wiki/Low_level_laser_therapy
Minoxidil: https://www.google.cz/search?q=co+je+minoxidil
DHT (dihydrotestosteron): http://www.eotazky.cz/dht-dihydrotestosteron ; http://www.hustsivlasy.cz/clanky/dht-blokatory/dihydrotestosteron/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů u mužů - světlo na konci tunelu
PříspěvekNapsal: čtv 17. črc 2014 0:39:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. črc 2014 0:15:07
Příspěvky: 7
Hodnocení: 0 (0%)
Pokud mame schopnosti pajet tistene spoje nebo se to hodlame naucit, daji se koupit laser diody a proste to "postavit".
Ty nejprimitivgnejsi verze jsou poskladane (doslova) z "laser pointers" modulu. My s timto resenim sice nesouhlasime protoze paprsek diody je omezen telesem modulu - ale je to lepsi nez nic.
Idealni je to postavit primo z laser diod - vrhaji obdelnikovy paprsek zhruba 20x5mm nicim neomezeny.
Ucelem je mit diody 1 cm od sebe v rastru aby ze vzdalenosti 15mm osvitily skalp bez mezer.
Je dulezite aby kazda vlasova cibulka byla exponovana jednou diodou na plochu 1 cm2 po dobu 20 minut.
To se rovna "dodane energii" 4J/cm2. Tato hodnota je podporena polusy na Universite Leipzig - guglujte...

Potiz je v tom ze vetsina vyrobku na trhu jsou v podobe hrebenu a to je doslova podvod..


Přílohy:
LED vs Laser diode.jpg
LED vs Laser diode.jpg [ 42.78 KiB | Zobrazeno 18013 krát ]
LED vs LD.jpg
LED vs LD.jpg [ 23.34 KiB | Zobrazeno 18013 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů u mužů - světlo na konci tunelu
PříspěvekNapsal: ned 20. črc 2014 0:53:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. črc 2014 0:15:07
Příspěvky: 7
Hodnocení: 0 (0%)
Jak tak koukam - "this thread je dead". To v CR nikdo neztraci vlasy?
Ti kdo umi anglicky se podivejte se na tento link:

http://www.hairlosstalk.com/interact/showthread.php/79764-WHY-WE-VE-ALL-BEEN-FAILING-AT-REGROWTH!!!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů u mužů - světlo na konci tunelu
PříspěvekNapsal: stř 16. zář 2020 9:09:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. zář 2020 17:06:17
Příspěvky: 23
Hodnocení: 0 (0%)
Taky mě docela překvapuje, že to tady nežije. Vždyť padání vlasů u mužů je nesmrtelné téma. No nic třeba se tady přece jen najde někdo, kdo by mi poradil. Je mi 35 a udělaly se mi koutky a za ina to řídnout j nahoře, v takové té oblasti kolečka. Dostalo se ke mě info od kámoše, že existuje tahle metoda. Říká se tomu trichopigmentace a pomocí tetování (ale to asi není úplně přesné) se opticky prohustí a doplní vlasy. Byl jste na tom někdo a mohl byste poslat třeba foto? Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů u mužů - světlo na konci tunelu
PříspěvekNapsal: pon 28. zář 2020 9:31:44 
Offline
200 příspěvků
200 příspěvků
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. led 2013 17:42:37
Příspěvky: 258
Hodnocení: 0 (0%)
no prave.. ze je to nesmrtelny tema; porad samy sliby ze reseni se naslo nebo je zarohem a lidi pritom porad dal plesati :p

_________________
►►►:-) ◄◄◄


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů u mužů - světlo na konci tunelu
PříspěvekNapsal: čtv 03. pro 2020 14:35:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 20. zář 2018 10:29:11
Příspěvky: 20
Hodnocení: 0 (0%)
Řešení tohoto problému je opravdu složité, protože to může způsobovat hrozně moc věcí.. U mě to byl třeba stres se kterým jsem se trápila několik let. Upravila jsem opravdu vše co se dalo a nic nepomáhálo. No nakonec se ukázalo, že šlo o ten stres, jenže ten člověk tak jednoduše nevytratí. Osobně bych ale začala stravou viz. https://www.vlasimo.cz/vypadavani-vlasu/ Úprava jídelníčku a dostatečný přísun vitamínů a bylinek, případně přírodní doplněk stravy si myslím, že fungují ve většině případů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů u mužů - světlo na konci tunelu
PříspěvekNapsal: úte 18. kvě 2021 10:33:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. zář 2020 17:06:17
Příspěvky: 23
Hodnocení: 0 (0%)
No taky s tím mám problém ale mám to spíš genetický, jakže mám málo vlasů když používám různé přípravky na podporu a růst vlasů. No a při těch přípravcích jsem narazil na tuhle kliniku a dělají tam vlasové transplantace už i o tom jsem uvažoval ale asi jako až poslední možnost. Nemáte s tím někdo zkušenosti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: přípravek na zvýšení testosteronu
PříspěvekNapsal: úte 24. srp 2021 9:21:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 24. srp 2021 9:19:29
Příspěvky: 3
Hodnocení: 0 (0%)
Vím, že na to mám věk (57 let) ale rád bych s vypadáváním vlasů něco udělal.. slyšel jsem že za to dost často u mužů může nedostatek testosteronu je to pravda? Dají se na to brát nějaké přípravky nebo tak? kupodivu na svůj věk ještě doecela dost vlasů mám, tak bych si je rád ještě nějakou chvíli udržel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů u mužů - světlo na konci tunelu
PříspěvekNapsal: čtv 09. zář 2021 15:26:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. zář 2021 15:18:08
Příspěvky: 5
Hodnocení: 0 (0%)
Vysoká hladina testosteronu naopak pomáhá k vypadávání vlasů. Na vlasy je naopak dobrý ženský pohlavní hormon estrogen. Na testosteron příznivě působí různé bylinky jako ženšen nebo pískavice, podobné najdeme v doplňcích stravy jako Vitamen pro muže apod. Výhodou těchto bylinek může být i to, že podporují normální produkci testosteronu a nemůže se vám tak stát, že vám vysoká hladina testosteronu zničí vlasy...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů u mužů - světlo na konci tunelu
PříspěvekNapsal: pát 10. zář 2021 19:48:38 
Offline
200 příspěvků
200 příspěvků
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. led 2013 17:42:37
Příspěvky: 258
Hodnocení: 0 (0%)
alesekcze68: nojo, ale jeste driv nez vlasy ti narostou kozy :chuckle myslim teda tim estrogenem. A to taky neni idealni stav.

armstrong.svat: muze stacit finasteride nebo jeho generika, coz je beznej lek na zbytnelou prostatu a blokuje i metabolity testosteronu zpusobujici alopecii. Jen davkovani kvuli vlasum je mnohem nizsi, staci 1mg za den coz vetsinou znamena rozdelit tabletu na 5 dilu. [To je to co bere na vlasy Donald Trump jak sam rekl..]

_________________
►►►:-) ◄◄◄


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů u mužů - světlo na konci tunelu
PříspěvekNapsal: úte 14. zář 2021 9:36:50 
Offline
600+ příspěvků
600+ příspěvků
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. pro 2008 20:21:52
Příspěvky: 2522
Hodnocení: 0 (50%)
forex3000 píše:

Zdá se, že jde o lék na předpis a jeho účinky jsou pouze dočasné a po vysazení se vlasy vrací do stavu jako před začátkem medikace. Navíc má nežádoucí účinky u určitého procenta lidí: problémy s erekcí, ejakulací, libido a zmíněné zvětšení prsních žláz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů u mužů - světlo na konci tunelu
PříspěvekNapsal: čtv 16. zář 2021 6:17:29 
Offline
200 příspěvků
200 příspěvků
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. led 2013 17:42:37
Příspěvky: 258
Hodnocení: 0 (0%)
jj blokuje to metabolity hormonu, takze kdyz se vysadi tak samozdrejme zase zacnou napadat vlasovy folikuly, coz ale chvilku trva takze vysazeni obcas na 2-3 dny muze zmirnit vedlejsi ucinky. 1mg je precejen ale lepsi nez u toho kdo to bere po 5 na lecbu prostaty. Sou zeme kde to nebo generika koupis normalne v lekarne bez predpisu.

_________________
►►►:-) ◄◄◄


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů u mužů - světlo na konci tunelu
PříspěvekNapsal: stř 20. črc 2022 12:21:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. led 2021 18:23:40
Příspěvky: 13
Hodnocení: 0 (0%)
Padání vlasů je velký problém, zvláště pokud se jedná o mladého člověka, který je již ve 20 letech plešatý :D Ale mně osobně docela pomohly týto přípravky na růst vlasů :) Ale každý to má jinak :D Někomu může pomoci něco úplně jiného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání vlasů u mužů - světlo na konci tunelu
PříspěvekNapsal: stř 23. lis 2022 13:45:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. bře 2022 9:16:18
Příspěvky: 3
Hodnocení: 0 (0%)
nevím jak je to u mužů, ale podle mě to může být dost podobné. Mně hodně pomohl přírodní šampon. hlavně teda s růstem nových vlasů. Mrkněte sem https://www.svetsamponu.cz/prirodni-sampon/ jsou tam popsané látky, které právě pomáhájí. Za mě základ kofein, kopřiva, aloe vera. Všechno to má prokázané účinky na růst a vypadávání vlasů, takže vybírat něco s tímto složením.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
 

Co je České Fórum? Fórum o Tvorbě WWW stránek, SEO, linkbuildingu a monetizaci. Fórum o možnostech výdělku na internetu.
Fórum o zdraví, počítačích, podnikání a další. Kontakt na správce fóra: admZAVINAACceskeforum.com.

Funguje diky php--BB. Toto ceske diskuzní fórum zobrazuje možnosti výdělku na inttu. Informace uvedene na domene ceskeforum.com pouzivejte na vlastni riziko. Informace uvedene na ceskeforum.com neslouzi jako doporuceni.



Další fóra: WebTrh.cz, WebDeal.cz, PayOut.cz

České Fórum Český překlad – phpBB.cz  Protected by : ZB BLOCK  &  StopForumSpam