České Fórum
https://ceskeforum.com/

Význam/účel/poselství Ježíše Krista
https://ceskeforum.com/viewtopic.php?f=129&t=7961
Stránka 1 z 1

Autor:  lso [ sob 23. pro 2017 18:45:06 ]
Předmět příspěvku:  Význam/účel/poselství Ježíše Krista

Zde je moje samostudium na téma významu Ježíše Krista. Mohou tam být nepřesnosti, ale snažil jsem se dohledat texty, které podporují to, co jsem napsal. Pokud byste to rádi upřesnili, prosím podpořte svá tvrzení relevantními texty z bible. :coffee


Podle toho, co jsem v Bibli četl si myslím, že je možné Ježíše považovat za žádoucí osobnost, která byla příkladem v tom, jak jednat způsobem, který je žádoucí z pohledu jeho Otce - Stvořitele (viz biblické texty obsahující "Otec" nebo "Otce", např. Jan 14:6,7,8..). Myslím si, že z toho, co říkal a dělal byla vidět trpělivost, laskavost, soucit, pokora, mírnost?, odvaha. Je možné se domnívat že to jsou i vlastnosti jeho Otce (Jan 8:28-29).

Asi nemálo lidí zná alespoň zevrubně co si křesťané myslí o úloze Ježíše Krista - podle Bible je cestou k životu věčnému a odpuštění hříchů (Jan 3:14-18; Jan 17:3), které každý člověk během života kumuluje.

Dovršený hřích znamená smrt (Jakub 1:15). Zemřeme všichni, ale je asi myšleno s ohledem na život věčný (Jan 17:3). Díky víře v Ježíšovu oběť (viz. již zmíněný Jan 3:14-18) a díky skutkům, které z ní vyplývají, je zde tedy možnost odpuštění hříchů, což může znamenat očištěné postavení před Bohem a snad i již zmíněný život věčný. Ti, kdo jsou věřící a váží si toho, jaký Bůh je, by asi měli víru projevovat skutky (jednat způsobem, jehož příkladem je Ježíš a další Biblické postavy jejichž jednání bylo v Bibli označeno jako žádoucí z pohledu Boha). Víra bez skutků je totiž mrtvá (Jakub 2:17).

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/