Podpořte Lékaře bez hranic, kteří pomáhají na Ukrajině zachraňovat lidské životy. Další charita stojimezaukrajinou.cz

"Směřujeme rychle ke klimatické katastrofě. Velká města pod vodou, nebývalá vedra, silné bouře, nedostatek vody na mnoha místech, vyhynutí milionu druhů rostlin a živočichů. Není to fikce ani nadsázka." Tajemník OSN

České Fórum

Diskuzní fórum a Trh služeb

Právě je pát 19. črc 2024 13:00:18

České fórum a Slovenské fórum: Hosting, domény, výdělek, hyip, klikačky, reklama, seo a zpětné odkazy.


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Raspberry Pi 4 B jako DVB-T2 set-top box - instalace A-Z


Poradna a diskuze ohledně počítačového a jiného hardware, CPU, grafické karty, pevné disky, flash atd


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Raspberry Pi 4 B jako DVB-T2 set-top box - instalace A-Z
PříspěvekNapsal: pát 08. lis 2019 11:15:28 
Offline
600+ příspěvků
600+ příspěvků
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. pro 2008 20:21:52
Příspěvky: 2524
Pokusím se co nejjednodušeji popsat jak jsem nastavil Raspberry Pi 4 (RPi 4) s TV tunerem TV HAT aby sloužilo jako DVB-T2 set-top box běžící na systému LibreELEC/Kodi případně Raspbian/Kodi

Hodnocení: zprovoznit to a naučit se to ovládat by mělo zabrat pár hodin času. Je to dost klikání :S a není to vždy intuitivní. Výsledek bych oznámkoval jako ve škole 2-. Rpi4 zvládá přehrávání HD TV levou zadní. Vytížení CPU je pod 30% při 1080p60Hz dekodování DVB-T2 a využití paměti pod 512MB, teplota pod 60°C s pasivním chladičem. Ovládání klasickým TV ovladačem mi funguje docela dobře. Pokud by se vám nechtělo vše instalovat, je asi jednodušší a finančně výhodnější použít hotový klasický set-top box (cena je třetinová než byste zaplatili za RPi4 sestavu).

Obrázek

Obrázek

NÁKUP HARDWARE

Pro jednoduchost je asi nejlepší koupit RPi4 sadu: https://rpishop.cz/raspberry-pi-4b/1978-zonepi-raspberry-pi-4b4gb-tv-hat-sada-galaxy.html

Já ale měl svojí microSD kartu (8GB Kingston Class4 - 0.7MB/s 4K čtení;31MB/s sekvenční čtení a 3MB/s sekvenční zápis), MicroHDMI->HDMI redukci a HDMI kabel, takže jsem koupil jen:
Rpi4: https://rpishop.cz/raspberry-pi-4b/1598-raspberry-pi-4-model-b-4gb-ram-765756931182.html
TV tuner: https://rpishop.cz/phat-uhat/1095-raspberry-pi-tv-uhat.html
Napájecí adaptér 5V, 3A+!! s koncovkou USB-C: https://rpishop.cz/zdroje/1922-zonepi-usb-c-51v4a-napajeci-zdroj-eu-cerna.html
Chladič s výškou 12mm: https://rpishop.cz/pasivni/1643-hlinikovy-chladic-278-x-278-x-112mm.html
(Poznámka k chladiči: já omylem koupil větší chladič s výškou 16mm ale díky jeho výšce byl TV hat příliš vysoko, takže do něj nešel zasunout anténní konektor - musel jsem páječkou anténní otvor v krabičce rozšířit do větší výšky a šířky. Proto je lepší nižší chladič 12mm uvedený výše - byť má vyšší tepelný odpor)
USB čtečku microSD karty pro nahrání operačního systému na kartu: https://rpishop.cz/410-adaptery-ctecky
na heureka.cz má rpishop.cz pozitivní recenze a skutečně to bylo doma během 48 hodin

PŘÍPRAVA OS

1. kopírovat operační systém (OS) na microSD kartu. 3 různé operační systémy / 4 možnosti:
A) LibreELEC (rychlost, jednoduchost, přehrávání TV a audio/video): Stáhnout program na https://libreelec.tv/downloads_new/ a nainstalovat pomocí něho tuto TV distribuci na microSD kartu.
B) Raspbian OS (pomalejší operační systém. klasika pro RPi počítače umožňující používat internetový prohlížeč a další PC aplikace, včetně Kodi a TV) - návod pro Raspbian je o kus dál v tomto článku
C) Ubuntu (opět pomalejší OS se vším všudy. Nezkoušel jsem) - Mělo by jít stáhnout ZDE a .xz soubor extrahovat pomocí 7zip a extrahovaný obraz .img kopírovat na microSD pomocí utility "rpi-imager" (Linux, správce aplikací) nebo Window: Win32DiskImager (instalace: I accept the agreement -> Next -> Next -> Next -> Next -> Install -> Finish) a pak instalovat Kodi/TVheadend podle manuálu (níže) pro Raspbian. (nezkoušel jsem tuto variantu)
D) BerryBoot operační systém umožňující instalaci dalších operačních systémů včetně Raspbian. Navíc umí i zašifrovat microSD kartu a tím ochránit citlivá data! (nezkoušel jsem, ale pokud chcete šifrování a Raspbian tak toto může být nejlepší volba)
E) https://xbian.org (něco jako LibreELEC, ne tolik rozšířený)

SESTAVENÍ A SPUŠTĚNÍ

2. nasadit na RPI4 GPIO rozhraní (40 PIN/trnů) ten nejvyšší GPIO nástavec (černá plastová věcička s trny, která je součástí RPi krabičky linkované výše)
3. nasadit chladič na procesor, pokud je chladič nižší jak 16mm (jinak by mohl být problém vejít se do RPi krabičky odkazované výše).
4. s velkou opatrností nasadit TV hat (TV tuner linkovaný výše) na GPIO nástavec RPi4 (černé konektory na TV hatu by měly být směrem nahoru) tak aby kovové trny prošly skrz
5. zavřít krabičku, připojit HDMI kabel od monitoru/TV, připojit USB klávesnici a myš, připojit síťový kabel (jinak se použije wifi), připojit anténní kabel, vysunout SD kartu z počítače a zasunout z venku do krabičky do RPi.
6. usadit se a pak připojit napájení (nejprve do zařízení, pak do zásuvky) čímž se RPI spustí.
7. Pokud instalujete LibreELEC, tak vybrat češtinu (czech). Odklikat vše a měl by naběhnout OS s Kodi. Pokud instalujete Raspbian, tak se posuňte níže v tomto návodu do sekce pro Raspbian.

INSTALACE TV SERVERU A LADĚNÍ

8. klik na položku menu "Doplňky" -> instalovat z repozitáře -> všechna úložiště -> služby -> TVheadend server -> instalovat
9. pravým tlačítkem myši nebo klávesou pro mazání (backspace) vyskákat do hlavního menu (několikrát stisknout), klik na položku menu "Televize" -> vstoupit do prohlížeče doplňků -> TVheadend HTSP client -> instalovat
9. Opět do hlavního menu. Jít do nastavení (ozubené kolečko) -> Systémové informace a zde vyhledat IP adresu zařízení (192.168.*.*). Otevřít v internetovém prohlížeči na jiném počítači v té samé síti tuto adresu s portem 9981. Příklad adresy: http://192.168.1.5:9981
10. Ve webovém rozhraní TVheadend, které se zobrazí (pokud to neblokuje firewall?) vybrat jako Language český jazyk (czech), Ve druhém kroku nic nevyplňovat, ve třetím kroku pod "Network 2", TV sítě, vybrat "DVB-T síť". Ve třetím kroku nastavit "Czech republic" v poli "Předdefinované muxy". V dalším kroku by se měly najít stanice zachycené anténou.
11. po asi 10 minutách zaškrtnout všechny (asi 3) volby mapování a potvrdit. Pak už na RPi v sekci "Televize" vidím kanály a jdou spouštět.

POUŽÍVÁNÍ

Po zapnutí funkce HDMI-CEC (ovládání RPi/Kodi pomocí TV ovladače) na televizi (google.cz: znakckatv typoveoznacenimodelutv hdmi cec) NEfungují některá tlačítka jako číslice a změna kanálu. Kanály jde ale měnit šipkami nahoru/dolů a potvdit OK. Nebo klávesa zpět/exit (abyste se dostali do sekce "Televize"), šipky do stran pro výběr jednoho z naposledy použitých kanálů (něco jako "oblíbené kanály") a tlačítko OK. Pokud TV nepodporuje ovládání přes HDMI, tak prý dobrá a podporovaná klávesnice je tato. Nemám ale vyzkoušeno.

Vytvoření vlastního seznamu kanálů a seřazení kanálů:
Bude potřeba otevřít web. rozhraní TVheadendu jako při prvotním ladění. K tomu potřebujete znát aktuální IP adresu RPi, možná se změnila při restartu (některé routery umožňují ve webovém rozhraní napevno přiřadit IP určitému PC). Aktuální adresu RPi lze zjistit ve web. rozhraní routeru, nebo v Kodi, Nastavení -> Systémové informace -> síť. Následně na jiném počítači v síti zadat do internetového prohlížeče tu adresu. např. http://192.168.1.5:9981

Zobrazí se TVheadend stránka. Jdi do: Konfigurace -> Program/EPG -> Štítky programu, vytvořil nový štítek s názvem "1", následně v:
Tvheadend web rozhraní -> Konfigurace -> Program/EPG -> Programy
jsem seřadil programy podle názvu a u těch, které mě zajímají s "HD | T2" jsem dvojklikem v kolonce Štítky přiřadil ten můj nově vytvořený štítek "1". Následně jsem klikl na tlačítko Uložit a dole jsem zvolil zobrazit všechny kanály na stránku a seznam programů jsem seřadil podle štítků. Nahoře vidím ty s mým štítkem, dvojklikem do kolonky "Číslo" je očísluju a "Uložit". Po pár vteřinách uloženo. Následně jdu k televizi a v Kodi jdu do Nastavení -> PVR a živé vysílání -> Obecné
zde vypnu a zapnu možnost Synchronizovat skupiny kanálů z backendu
a vypnu zapnu možnosti:
Použít pořadí kanálů z backendu
Použít čísla kanálů z backendu
(tím se asi Kodi synchronizuje s mým TVheadend nastavením)
Pak jdu do Televize -> kanály -> 2x klávesu vlevo -> vyberu skupinu "1" a klávesu vpravo. Vidím hezky seřazený seznam kanálů.

Nahrávání? pokud se ve webovém rozhraní TVheadend zobrazuje mezi neúspěšnými nahrávkami chyba "Time missed". Můžete zkusit změnit na kartě Konfigurace -> Nahrávání a ve výchozím profilu nahradit /storage/recording za /storage/tvshows (a nebo jiný adresář, který například náleží externímu disku). Ta chyba může být důsledkem i toho, že máte v době nahrávání puštěné sledování televize. Takže před vypnutím TV zastavit přehrávání TV kanálu.

Pokud nebudete instalovat placenou O2TV... IPTV (viz. další sekce níže) tak můžete provést zálohu Kodi systému už teď: Nastavení -> LibreELEC -> Systém -> zálohovat a asi zálohu překopírovat do jiného PC pro případ že by došlo k poškození SDHC karty v Raspberry Pi. Pro obnovení zálohy je nutné mít soubor zálohy v adresáři /storage/backup. Nebo zálohovat/naklonovat celou SDHC kartu (vysunout při odpojeném napájení).

O2TV
Pokud máte předplacenou službu televize po internetu (IPTV) jako je O2TV, vyhledejte si na internetu, zda existuje pro danou IPTV službu i Kodi doplněk (hledat: O2 Kodi cz). Já jsem našel 2 doplňky.:
https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-o2tv (O2TV) <- toto by mohla být novější verze než následující doplněk
https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-zpetne-sledovani-o2tv-ott (Sledování O2TV)

Jak doplněk nainstalovat? Na https://repo.xbmc-kodi.cz uvádí jak přidat "https://repo.xbmc-kodi.cz" jako nový zdroj do Nastavení / Správce souborů. Pak ze sekce Nastavení / Doplňky nainstalovat ze .zip a vybrat tento nový zdroj. Vybrat O2 TV 2.0. Ze sekce Doplňky najít tento nově instalovaný doplněk a v jeho nastavení na kartě Přihlášení zadat e-mail (nebo jiné přihlaš. jméno) a heslo od O2 a nic jiného. Na další kartě IPTV Simple Client nastavit Adresář playlistu na položku/složku "Domovská složka" (např.) - a nebo pro omezení zápisů na SD kartu zvolit adresář /run případně vytvořit úložiště v paměti příkazem
Kód:
mkdir -p /mnt/tmpfs && echo "tmpfs /mnt/tmpfs tmpfs size=100M,mode=0755,uid=xbian 0 0" >> /etc/fstab && mount -a
a zvolit adresář /mnt/tmpfs/ . Potom dole na téže kartě zvolit Generovat playlist a EPG. Vytvoří se soubory. Uložte nastavení. Následně přejděte do nastavení doplňku IPTV Simple Client (pokud neexistuje, tak nainstalujte) v jeho nastavení na úvodní kartě nahoře je potřeba šipkou dolů přepnout na Local path a vybrat cestu do Domovské složky a k souboru Playlist.m3u (vygenerovaný v nastavení O2 TV doplňku). Následně v podsekci "Televizní program" Local path, XMLTV Path nastavit na stejnou složku, vybrat soubor O2TV_EPG.XML nebo podobný. Nastavení uložit.

Po tomto se v hlavní sekci Televize zobrazily jak kanály z TV Headend, tak kanály z O2 IPTV (pokud nejsou vidět tak možná šipka doleva a vybrat jinou skupinu).
O2TV kanály jsou vidět i v menu Videa, Doplňky videí, O2, ... , ... (dlouhá cesta. i když jde to urychlit pomocí barevných tlačítek na TV ovladači).

Dále jde přizpůsobit seznam kanálů v Nastavení / PVR... / Kanály / Správce skupin (vytvořit novou, jakmile je zvýrazněná v levém sloupci, tak vybrat kanály, které se do ní přesunou).

--- Návod pro Raspbian jako OS pro DVB-T2 set-top box ---

Výše je návod pro LibreELEC, Raspbian je na rozdíl od LE klasickým operačním systémem, na kterém spustíte kromě TV (Kodi) i spoustu dalších programů jako je internetový prohlížeč, kancelářské programy a další. Raspbian z SD karty je ale výrazně pomalejší než LibreELEC. Rozhraní Kodi pro přehrávání TV se mi v něm celkem seká (narozdíl od LibreELEC které je obstojně rychlé). Lze ale použít externí SSD disk čímž se vše výrazně urychlí. Raspbian je trochu náročnější na instalaci. Stejně jako u LibreELEC je zapotřebí microSD karta min. 8GB a USB čtečka microSD karet. Po instalaci na 8GB kartu mi tam zbylo méně než 1GB volného místa!

1. stáhnout soubor operačního systému NOOBS zde (tlačítko download zip nebo download torrent)
2. vložit SDHC kartu do USB čtečky a připojit k počítači. Jakmile se disk objeví v systému, tak na něj kliknout a po zálohování případných dat o která nechcete přijít ho naformátujte (třeba pravé tlačíto myši kliknout na ikonu disku). Formátovat na souborový systém FAT32, výchozí alokace, rychlé formátování, jmenovka např rpi. Dále archiv stažený v kroku 1 rozbalit na SDHC kartu. Tak aby na disku byly přímo soubory a složky. NE aby tam byla jediná složka se jménem archivu (např. NOOBS_v3_2_1).
3. kliknout na jednotku disku SDHC a "Vysunout" nebo bezpečně odebrat.
4. Sestavit RaspberryPi podle návodu výše, sekce "SESTAVENÍ A SPUŠTĚNÍ". Po sestavení a vložit SDHC kartu do vypnutého RPi4 (pokud máte spec. krabičku pro TVhat, tak se karta zasouvá zvenku když je RPi v krabičce) a po připojení všech kabelů a USB periferií jako USB myš a klávesnice (bluetooth bude možné připojit asi až po instalaci) můžete RPi zapnout.
5. Po zapnutí by měla být vidět tabulka Noobs s výběrem operačních systémů LibreELEC, Raspbian. Zde zvolit RaspbianFULL nebo nějakou menší verzi ale asi chcete grafické ovládací rozhraní, tak nevybírejte tu verzi která zabírá nejméně prostoru (MB) protože ta grafické rozhraní nemá. V dolní části obrazovky zvolte čeština, CZ. Instalace zabere asi hodinu. Potom se systém restartuje a je tam pár minut černá obrazovka. Pak systém naběhne. Pokud zvolíte aktualizaci/update, tak ta trvá asi hodinu a nebudete během ní moct pokračovat v návodu. Proto bych aktualizaci přenechal až na později.
6. Přihlašovací jméno je "pi" a heslo "raspberry" (pokud heslo nefunguje, zkuste "raspberrz").
7. změťe klávesnici na českou (tlačítko s malinou, Nastavení/Klávesnice/Rozložení) a nainstalujte TVheadend a Kodi pomocí příkazové řádky - terminál, kterou spustíte klepnutím myší na tmavou ikonu v horním menu, [>_] a vepište a potvrďte klávesou enter příkaz: sudo apt install tvheadend kodi kodi-pvr-hts
Během instalace se zeptá na uživatelské jméno a heslo, můžete zkusit dát jen 2xklávesu enter a nebo v případě problémů třeba jméno pi a heslo jako u OS. Pak řekne, že tvheadend webové prostředí bude dostupné přes port 9981. Zvolte OK (klávesa Enter). Až instalace přestane, mělo by být možné zobrazit přes libovolný počítač v domácí síti webové rozhraní tvheadend serveru tak, že otevřete internetový prohlížeč a zadáte IP adresu přidělenou počítači Raspberry Např.: http://192.168.x.x:9981 (IP adresu jde zjistit třeba v Kodi > Nastavení > Systémové informace. Nebo najetím na ikonu šipek (sítě) v horní liště či příkazem "ifconfig" v raspbian terminálu - ve výstupu příkazu ifconfig je to sekce eth0 - začíná 192.168). Pokud nemáte jiné počítače v LAN, můžete rozhraní TVHeadendu zobrazit i z raspberry pod www adresou localhost:9981
8. ve zmíněném webovém rozhraní tvheadend (pokud to neblokuje firewall?) se přihlašte a vyberte jako Language český jazyk (czech), Save, Ve druhém kroku nic nevyplňovat (Save), ve třetím kroku pod "Network 2", TV sítě (Network type), vybrat "DVB-T síť". Save, Ve třetím kroku nastavit "Czech Republic: cz-All" v poli "Předdefinované muxy" a ujistit se že máte připojenou anténu k raspberry TV hat kartě. Save. V dalším kroku by se měly najít stanice zachycené anténou. Po dokončení zaškrtnout všechny (asi 3) volby mapování a potvrdit.
9. Kodi jde spustit z menu "malina" / Audio video
10. v Kodi pokud nevidíte češtinu, tak klik na Settings (ozubené kolečko) / Interface / Regional / Language / Czech
11. v Kodi povolit TVheadend klient: Doplňky > Moje doplňky > Klienti PVR > Tvheadend HTSP Client. a dále na té samé stránce tlačítko Konfigurovat a vepsat přihlašovací jméno a heslo pokud sjte při instalaci tvheadend nějaké zadali. Jinak si bude tvheadend klient stěžovat že nemá oprávnění se připojit k serveru.
12. VOLITELNÉ: Pokud chete, můžete raspberry ovládat na dálku i z jiných PC v domácí síti (LAN) pomocí SSH a VNC. Pod ikonou maliny v horní liště jít do menu Volby > Raspberry Configuration. SSH jde zapnout i přes terminál (černá ikona v horní liště) příkazem: "sudo service ssh start;sudo systemctl enable ssh" a pak na jiném PC nainstalovat VNC klient a SSH Klient - např. KiTTY (port 22, server 192.168.*.*, user: pi). V případě VNC je to port 5900.
13. VOLITELNÉ: zapněte automatické spouštění Kodi po startu OS Raspbian. Do příkazové řádky (černá ikona v horní liště) vložte následující příkaz a stiskněte enter: sudo sed -i "1i @kodi" /etc/xdg/lxsession/LXDE-pi/autostart
14. VOLITELNÉ: zabezpečte si Pi a vytvořte více uživatelů a chraňte data
15. VOLITELNÉ: zálohujte microSD kartu, tak že připojíte USB externí disk (jehož obsah může být smazán protože ho máte jinde zazálohovaný) a pak jdete do menu "malina", Příslušenství, SD card copier a zde v prvním políčku (From) zvolte /dev/mmcblk0 a v druhém (To) extední disk označený jako /dev/sda. Zaškrtněte New partition UUIDs. USB extenrí disk bude přepsán tím co je na microSD kartě. Pokud chcete, můžete ten externí disk i použít jako primární disk pro raspberry, čímž RPi můžete značně urychlit, viz.: viewtopic.php?f=143&t=15289
16. restartujte operační systém raspbian (např. příkazem: sudo reboot)

Chcete Raspbian urychlit/potřebujete více místa? Zvažte použití SSD pro OS.

====
Níže uvedené je zde pouze jako záloha:

V případě že SDHC karta má v PC podezřele nízkou kapacitu (třeba poloviční) než je výrobcem udávaná, tak obsah SDHC karty smazat (po případném zálohování důležitých dat) následovně:
A) Formátovat USB flash/SDHC disk pokud má nesprávnou kapacitu
B) https://www.sdcard.org/downloads/formatter/eula_windows/index.html
3. Připojit SDHC kartu určenou pro Raspberry pomocí USB čtečky karet nebo jiné čtečky k počítači. Dole na stránce https://www.sdcard.org/downloads/formatter/eula_windows/index.html klepněte na Accept a po stažení programu SD formatter ho spusťte. V programu zvolte tu SDHC kartu. Volume label nastavte jako: boot a stiskněte Format.

Obraz operačního systému s příponou .img je možné také nahrát na SDHC pomocí programu:
A) Unetbootin (na stránce tlačítko download) a spusťte ho. Zvolte "Obraz disku"/Disketa/... a vyberte .img soubor extrahovaný v 1. kroku. Ujistěte se, že jako zařízení je vybrán správný USB disk (USB čtečka s vaší SDHC kartou která NEmusí být naformátována), na kterém budou smazána/přepsána všechna případná data a potvrďte.
Příloha:
unetbootin-flash-os-image-sdhc-card.gif
unetbootin-flash-os-image-sdhc-card.gif [ 7.01 KiB | Zobrazeno 18374 krát ]

B) Balena Etcher https://github.com/balena-io/etcher/releases a nahrajte s ním Raspbian .img na SDHC kartu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Raspberry Pi 4 B jako DVB-T2 set-top box - instalace A-Z
PříspěvekNapsal: pát 07. říj 2022 8:56:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 07. říj 2022 8:50:04
Příspěvky: 1
Díky za podrobný návod. Zkoušel jsem rozchodit tento hat na rPI 4 (1GB paměti, aktivní chladič) a obraz při sledování je šílen trhaný. Nikde v popisu nepíšete jaké použít kódování pro stream (v TVheadend Konfigurace/Stream). Zkoušel jsem poustupně všechny a přehrávání jak v interním přehrávači, tak ve VLC je šíleně trhané. Když spustím htop, tak při začátku přehrávání okamžitě vyskočí využítí CPU přes 100% a celé rPI se začne sekat.

Když sleduji stream z jiného zařízení (mobil na stejné síti), tak na něm věží vše plynule. Ale plynule sledovat obraz se mi nepodařilo. Nějaký nápad co zkusit?

Dik

Martin


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Raspberry Pi 4 B jako DVB-T2 set-top box - instalace A-Z
PříspěvekNapsal: ned 09. říj 2022 11:42:50 
Offline
600+ příspěvků
600+ příspěvků
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. pro 2008 20:21:52
Příspěvky: 2524
xkram15 píše:
Martin

Napsal jsem vám soukromou zprávu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
 

Co je České Fórum? Fórum o Tvorbě WWW stránek, SEO, linkbuildingu a monetizaci. Fórum o možnostech výdělku na internetu.
Fórum o zdraví, počítačích, podnikání a další. Kontakt na správce fóra: admZAVINAACceskeforum.com.

Funguje diky php--BB. Toto ceske diskuzní fórum zobrazuje možnosti výdělku na inttu. Informace uvedene na domene ceskeforum.com pouzivejte na vlastni riziko. Informace uvedene na ceskeforum.com neslouzi jako doporuceni.Další fóra: WebTrh.cz, WebDeal.cz, PayOut.cz

České Fórum Český překlad – phpBB.cz  Protected by : ZB BLOCK  &  StopForumSpam