Podpořte Lékaře bez hranic, kteří pomáhají na Ukrajině zachraňovat lidské životy. Další charita stojimezaukrajinou.cz

"Směřujeme rychle ke klimatické katastrofě. Velká města pod vodou, nebývalá vedra, silné bouře, nedostatek vody na mnoha místech, vyhynutí milionu druhů rostlin a živočichů. Není to fikce ani nadsázka." Tajemník OSN

České Fórum

Diskuzní fórum a Trh služeb

Právě je čtv 28. bře 2024 9:24:29

České fórum a Slovenské fórum: Hosting, domény, výdělek, hyip, klikačky, reklama, seo a zpětné odkazy.


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Falešné emaily: Váš účet byl napaden . Heslo pro tento ucet:


Diskuze související s internetem, sociální sítě, youtube, stahování atd.


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Falešné emaily: Váš účet byl napaden . Heslo pro tento ucet:
PříspěvekNapsal: pát 16. lis 2018 12:00:00 
Offline
600+ příspěvků
600+ příspěvků
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. pro 2008 20:21:52
Příspěvky: 2522
Hodnocení: 0 (50%)
Také Vám přišlo něco podobného?

Já tedy nemyslím, že bych použil heslo, které uvádějí zrovna u toho e-mailového účtu ale je to heslo, které používám u jiných účtů.
No hesla často vyjdou najevo díky hackerům (viz. https://duckduckgo.com/?q=haveibeenpwned), kteří je pak zveřejní a kde jaký podvodníček je pak používá k nečistým aktivitám, jako je vydírání/vyhrožování. A to je podle mě i tento případ.

Zde je e-mail:

Citace:
Zdravím tě!

Mám špatné zprávy pro vás.
17.07.2018 - Dnešního dne jsem narušil váš operační systém a získal plný přístup k účtu *@centrum.cz
V ten den má váš účet (*@centrum.cz) heslo: *

To je zbytečné měnit heslo, můj malware zachycuje to pokaždé.

Jak to bylo:
V softwaru směrovače, ke kterému jste byl v ten den připojen, byla zranitelnost.
Hackoval jsem router a umístil na něj svůj škodlivý kód.
Když jste vstoupili na internet, byl můj trojan nainstalován v operačním systému vašeho zařízení.

Poté jsem provedl úplný výpis vašeho disku (mám všechny adresáře, historii prohlížení stránek, všechny soubory, telefonní čísla a adresy všech vašich kontaktů).

Před měsícem jsem chtěl uzamknout zařízení a požádat o malou částku, aby se odemkl.
Ale podívala jsem se na weby, která pravidelně navštěvujete, a přišla k velkému potěšení vašich oblíbených zdrojů.
Mluvím o weby pro dospělé.

Chci říct - jste velký zvrhlík! Máte nespoutanou fantazii!

Poté mi přišla myšlenka.
Udělal jsem screenshot intimní webové stránky, kde se budete bavit (víte, o čem to jde, ne?).
Poté jsem pořídil obrázek vaší zábavy (pomocí fotoaparátu vašeho přístroje). Bylo to krásné, neváhejte!

Pevně věřím, že byste nechtěli zobrazovat tyto obrázky svým příbuzným, přátelům nebo kolegům.
Myslím, že $275 je pro mé mlčení velmi malá částka.
Kromě toho jsem na tebe strávil spoustu času!

Přijmám peníze pouze v Bitcoins.
Moje peněženka BTC: 15vUqauqHybEPvXYLv97WW4XwM2YHXYC1d

Nevíte, jak doplnit peněženku Bitcoin?
V jakémkoliv vyhledávači napište "jak poslat peníze do peněženky BTC".
Je to jednodušší než poslat peníze na kreditní kartu!

Máte 50 hodin na zaplacení
Nebojte se, časovač se spustí v okamžiku, kdy otevřete tento dopis. Ano, ano .. už to začalo!

Po zaplacení můj virus a vaše špinavé fotografie budou automaticky zničeny.
Pokud platbu neuskutečníte v určený čas - vaše zařízení bude zablokováno a všechny vaše kontakty dostanou vaše legrační fotografie".

Chci, abys byl rozumný.
- Nesnažte se najít a zničit můj virus! (Všechna data jsou již nahrána na vzdálený server)
- Nesnažte se mě kontaktovat (to není možné, poslal jsem vám e-mail z vašeho účtu)
- Různé bezpečnostní služby vám nepomohou; formátování disku nebo zničení zařízení také nepomůže, protože data jsou již na vzdáleném serveru.

P.S. Zaručím vám, že vás po zaplacení vás nebudou rušit, protože nejste moje jediná oběť.
Toto je hackerský kód cti.

Od této chvíle vám doporučuji používat dobré antivirové programy a pravidelně je aktualizovat (několikrát denně)!

Neboj se na mě, každý má vlastní práci.
Rozloučení.


Ve zdrojovém kódu e-mailu je skutečný odesílatel uveden jako:
Received: from 107.15.165.46.access-pools.setitagila.ru (46.165.15.107)
jde o ruskou IP adresu

Centrum.cz mi napsal:
Citace:
ano, v poslední době se zvýšila frekvence spamu - konkrétně vyděračských a podvodných e-mailů (které se z vás snaží vylákat peníze, a to platbou do Bitcoin peněženky, případně informují o napadení schránky různými viry, např. virem RAT). Jedná se samozřejmě o spam, což je patrné také z toho, že zpráva byla korektně zařazena do složky Spam koš. Pokud jste obdrželi do složky Spam koš obdobný e-mail s informací, že byl váš účet napaden, zachovejte klid, k žádnému napadení vašeho účtu v souvislosti s těmito zprávami nedochází. V poli Odesílatel se může objevit Vaše e-mailová adresa - to proto, že do této položky může kdokoli napsat libovolnou adresu, i když zpráva není odeslána z Vaší schránky ani ji nenajdete ve složce Odeslaná pošta.

Pokud jste obdrželi SPAM, který obsahuje informaci o Vašem heslu, které jste použili v minulosti při registraci do jakékoliv služby a toto heslo se shoduje s tím, co používáte k přístupu do Vaší e-mailové schránky, heslo si pro jistotu změňte (v sekci nastavení/heslo,kontrolní otázka, region/nastavení účtu). Zároveň prosím dbejte základních zásad, že při registraci do jakékoliv služby na internetu, nepoužívejte nikdy stejná hesla. V případě, kdy dojde k únikům dat z hůře zabezpečených služeb, mohou se tak útočníci dostat např. do Vaší e-mailové schránky, internetového bankovnictví a jiných služeb, do kterých používáte identické heslo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešné emaily: Váš účet byl napaden . Heslo pro tento u
PříspěvekNapsal: ned 18. lis 2018 13:00:07 
Offline
200 příspěvků
200 příspěvků
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. led 2013 17:42:37
Příspěvky: 258
Hodnocení: 0 (0%)
jo stejny, ale heslo bylo stary, nejspis z nejaky databaze kdysi hacknutejch webu, v mym pripade pravdepodobne bitcointalk nebo tak neco. vubec se takovym spamem nezabejvam, pokud to nahodou pride primo do schranky presouvam do spamu

_________________
►►►:-) ◄◄◄


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešné emaily: Váš účet byl napaden . Heslo pro tento u
PříspěvekNapsal: stř 13. led 2021 17:54:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 22. pro 2020 13:35:53
Příspěvky: 15
Hodnocení: 0 (0%)
To bych vůbec neřešila, oni se častokrát jen snaží nalákaž lidi, aby je okradli o hesla a prachy.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
 

Co je České Fórum? Fórum o Tvorbě WWW stránek, SEO, linkbuildingu a monetizaci. Fórum o možnostech výdělku na internetu.
Fórum o zdraví, počítačích, podnikání a další. Kontakt na správce fóra: admZAVINAACceskeforum.com.

Funguje diky php--BB. Toto ceske diskuzní fórum zobrazuje možnosti výdělku na inttu. Informace uvedene na domene ceskeforum.com pouzivejte na vlastni riziko. Informace uvedene na ceskeforum.com neslouzi jako doporuceni.



Další fóra: WebTrh.cz, WebDeal.cz, PayOut.cz

České Fórum Český překlad – phpBB.cz  Protected by : ZB BLOCK  &  StopForumSpam