Podpořte Lékaře bez hranic, kteří pomáhají na Ukrajině zachraňovat lidské životy. Další charita stojimezaukrajinou.cz

"Směřujeme rychle ke klimatické katastrofě. Velká města pod vodou, nebývalá vedra, silné bouře, nedostatek vody na mnoha místech, vyhynutí milionu druhů rostlin a živočichů. Není to fikce ani nadsázka." Tajemník OSN

České Fórum

Diskuzní fórum a Trh služeb

Právě je pát 29. bře 2024 10:25:34

České fórum a Slovenské fórum: Hosting, domény, výdělek, hyip, klikačky, reklama, seo a zpětné odkazy.


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Nejvýhodnější spořící účet (porovnání dTest)


Ney termínovaný vklad zkušenost/recenze se založením


Diskuze na téma spoření

-> Nejvýhodnější spořící účet (porovnání dTest)


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ney termínovaný vklad zkušenost/recenze se založením
PříspěvekNapsal: pát 03. lis 2017 10:53:48 
Offline
600+ příspěvků
600+ příspěvků
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. pro 2008 20:21:52
Příspěvky: 2522
Hodnocení: 0 (50%)
Teď v zimě 2017 se zdá, že spořitelní družstvo Ney (http://www.ney.cz , původně ANO spořitelní družstvo) má nejvyšší úrokové sazby u termínovaných vkladů. Jde to zjistit podle různých porovnávačů/srovnávačů term. vkladů když zadáte do google.cz
Term. vklad má tu výhodu, že je ze zákona pojištěn do výše více jak 1 mil. Kč u fondu pojištění vkladů - https://www.garancnisystem.cz

Založení term. vkladu
Na www stránkách Ney jsem v říjnu 2017 vyplnil online formulář a přiložil oskenovanou občanku a řidičák a vybral podpis smluvní dokumentace na pobočce v Praze. Tam jsem přišel bez objednání asi v 16 hodin odpoledne. Žádné čekání. Našli moji registraci, ale prý ji nemohli použít a tak trvalo asi 45 minut než se podepsalo asi 15+ dokumentů, oskenovala občanka a sdělil jsem parametry term. vkladu. To bylo tedy nepříjemné překvapení.

Odeslání peněz a bankovnictví
Bylo mi řečeno, že mi na e-mail/SMSkou přijdou přihlašovací údaje do bankovnictví. Přihlásil jsem se v pořádku.
Peníze na termínovaný vklad jsem měl zaslat na běžný účet Ney, který mi také vytvořili. Podle zákona je potřeba jakémukoliv spořitelnímu družstvu poslat navíc 10% z termínovaného vkladu a tato částka nebude úročena. Na konci termínovaného vkladu bude tato částka vrácena spolu s term. vkladem a jeho úrokem na běžný účet Ney. Z těch 10% bylo zapotřebí zaplatit 1000Kč (členský vklad) hned na pobočce při založení v hotovosti. Tyto peníze by měly být vráceny v případě zrušení členství.

Takže pokud mám termínovaný vklad 300 000 Kč, tak odešlu na běžný účet Ney 329 000 Kč (10% z 300K je 30K ale 1K jsem už zaplatil na pobočce, takže pošlu 329K). Číslo běž. účtu je ve formátu xxxxxxxxxx/2260 a je uvedeno v dokumentu SMLOUVA O TERMÍNOVANÉM VKLADU FYZICKÁ OSOBA. Druhý den po založení term. vkladu na pobočce jsem již měl přístup do bankovnictví a tak jsem odeslal testovací částku 10Kč. Vše došlo během asi 48 pracovních hodin a tak jsem pak zaslal celou částku (term. vklad plus 10% z něho mínus 1K zaplacených již na pobočce). V této fázi jsem měl NEjistotu jak poznám, že term. vklad se založil.. Žádná indikace že by zde byl účet term. vkladu zde nebyla. Řekli mi, že se to v bankovnictví objeví až v datum zahájení term. vkladu.

Asi behem 48 hodin od data zahájení termínovaného vkladu (datum je uvedeno opět ve SMLOUVA O TERMÍNOVANÉM VKLADU FYZICKÁ OSOBA a v mém případě když se mě na to ptal pracovník na pobočce jsem zvolil datum 2 týdny ode dne založení na pobočce) se v bankovnictví objevila nová položka "spořící účty" a strhla se částka term. vkladu z běžného účtu a je vidět již v účtu spořícím jako term. vklad.

Celkové hodnocení
- Dobré, v pořádku
- Nefunkční registrace/založení term. vkladu online přes internet (možná již opraveno v době kdy toto čtete)
- Design bankovnictví je velmi jednoduchý a nejsou v něm jednoduše vidět detaily term. vkladu dokud term. vklad nezapočne, to mi přišlo trochu znejisťující. Ocenil bych kdyby tam byly vidět nějaké instrukce co dělat, kdy započne vklad a více detailů a možnost založení vkladu pomocí bankovnictví, to teď nejde (2017).


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
 

Co je České Fórum? Fórum o Tvorbě WWW stránek, SEO, linkbuildingu a monetizaci. Fórum o možnostech výdělku na internetu.
Fórum o zdraví, počítačích, podnikání a další. Kontakt na správce fóra: admZAVINAACceskeforum.com.

Funguje diky php--BB. Toto ceske diskuzní fórum zobrazuje možnosti výdělku na inttu. Informace uvedene na domene ceskeforum.com pouzivejte na vlastni riziko. Informace uvedene na ceskeforum.com neslouzi jako doporuceni.



Další fóra: WebTrh.cz, WebDeal.cz, PayOut.cz

České Fórum Český překlad – phpBB.cz  Protected by : ZB BLOCK  &  StopForumSpam