Podpořte Lékaře bez hranic, kteří pomáhají na Ukrajině zachraňovat lidské životy. Další charita stojimezaukrajinou.cz

"Směřujeme rychle ke klimatické katastrofě. Velká města pod vodou, nebývalá vedra, silné bouře, nedostatek vody na mnoha místech, vyhynutí milionu druhů rostlin a živočichů. Není to fikce ani nadsázka." Tajemník OSN

České Fórum

Diskuzní fórum a Trh služeb

Právě je čtv 28. bře 2024 9:23:02

České fórum a Slovenské fórum: Hosting, domény, výdělek, hyip, klikačky, reklama, seo a zpětné odkazy.


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Pravidla ČPH 2015 - návrhy, připomínky, diskuse


Fórum pro příznivce i zájemce o HandBike


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pravidla ČPH 2015 - návrhy, připomínky, diskuse
PříspěvekNapsal: čtv 13. lis 2014 10:46:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 12. lis 2014 21:04:22
Příspěvky: 14
Hodnocení: 0 (0%)
Máte někdo nějaké návrhy týkající se úprav nebo změn pravidel ČPH na příští rok 2015? Napište je sem, ať se o nich může diskutovat a ať se o nich dozvědí ostatní


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla ČPH 2015 - návrhy, připomínky, diskuse
PříspěvekNapsal: sob 15. lis 2014 15:29:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 12. lis 2014 21:04:22
Příspěvky: 14
Hodnocení: 0 (0%)
Ok, tak já začnu sám. Čím dále tím více se objevují obavy o budoucnost handbiků v ČR. Je nás čím dále tím méně. Vždycky, když vidím statistiky úrazů páteře, mnu si ruce a čekám spoustu nových handbikerů v další sezoně, ale nikde nikdo. Jak povzbudit lidi na vozíku, jak je motivovat k tomuto úžasnému sportu?
Když pominu PR, což je asi nejdůležitější složka "náboru", moc toho co můžu udělat mě už nenapadá. Nemám vliv na ceny kol, ani na ceny startovného nebo na výši prizemoney na závodech....

Před pár dny mi přišel mail od Katky Antošové, s nějakými návrhy na úpravu pravidel ČPH na rok 2015. Jednou z těch změn bylo zavedení kategorie, která by se mohla jmenovat třeba HOBBY a kde by startovali nováčci. Tato kategorie by se pak dělila dále na PARA a QVADRU a HOLKY a KLUKY. Katka si myslí, že by to pro ně mohlo být motivační, protože by měli šanci stoupnout si na bednu poměrně brzy po začátku jejich sportovní kariéry.

Dalším z návrhů, tentokrát od Zbyňka Švehly, je zavedení ceny pro nejlepšího nováčka roku, nebo nejlepšího skokana roku (rozuměj výkonnostně, nikoliv do vody:)

Co si o tom myslíte?

A pokud to tady čte někdo, kdo uvažuje o vyzkoušení závodů na handbiku, jakou motivaci nebo podporu by jste si představovali? Nebo jaký druh informací?

Díky za reakce
Mirek Šulc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla ČPH 2015 - návrhy, připomínky, diskuse
PříspěvekNapsal: pon 17. lis 2014 9:55:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. lis 2014 16:50:06
Příspěvky: 1
Hodnocení: 0 (0%)
Tak dobře, píšu sem potřetí. Mohli byste mi někdo vysvětli, kam mizí mé předchozí odpovědi? Kdo je blbější - tenhle systém nebo já? Znovu, potřetí, říkám, že to není pro mě, evidentně to neumím používat. Děkuji za pochopení. Můj příspěvek k diskuzi je na mém webu. Systém zřejmě název webu do zprávy neumožní dát. Jdu radši jezdit.
Kaca


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla ČPH 2015 - návrhy, připomínky, diskuse
PříspěvekNapsal: pon 17. lis 2014 21:54:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 12. lis 2014 21:04:22
Příspěvky: 14
Hodnocení: 0 (0%)
Tak to mě mrzí, že ti to nefunguje. Snad se to zlepší. Mě to ovládáni přijde celkem intuitivní.

Máš to na stránkách hezky napsáno. Ale tohle mě dostalo:

"Ale pokud my něco nezkusíme změnit, nestane se vůbec nic. Jen budu narážet dál na spoustu borců, které jsem na závodech nikdy neviděla, ale přitom jsou prý nejlepší handbikeři v Česku."

Více zde: http://paradenik9.webnode.cz/news/hobby-kategorie-v-cp-handbike/

To je nějaký skutečný zážitek? A řeklas mu, ať si to na ty závody přijde zkusit? :)
Mirek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla ČPH 2015 - návrhy, připomínky, diskuse
PříspěvekNapsal: čtv 20. lis 2014 15:01:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. lis 2014 12:00:54
Příspěvky: 4
Hodnocení: 0 (0%)
Ahoj , jak už jsem psal Mirkovi poetičtěji v soukromém mailu . Jsem za sloučení kategorií H3 a H4 ( jak holek tak kluku) a separátní vyhlašování těchto kategorií pouze v rámci závodů MCR , kde bychom samozřejmě měli dodržovat IPC/UCI klasifikaci . Udělá to žebříček CPH a jednotlivé závody zajímavější . Rozdělení je to z velké části umělé ( a ted opravdu nepopírám, že mezi poctivou TH3kou a parézou L1 a není rozdíl..přesto soudím, že bych jej pro zajímavost soutěže zkousnul ). Samozřejmě pokud budou H3 ky souhlasit..já bych jako H3 souhlasil ( jinak bych to nenavrhoval ).
Proti úbytku lidí bych nebojoval získáváním nestabilní členské základny zavedením přechodné "hobby" kategorie. Zvýšíme tím jen počty dalších "nejlepších handbikerů" a těch kteří budou jezdit hanbike jeden rok a pak přeskočej do jiného sportu a budou říkat jako správní migrující para-sportovci desetibojaři.."jo jo handbike to jsem taky dělal ..byl jsem v tom dobrej . i vyhrával nějaký závody ale pak jsem objevil toto a toto..a vyhrávám i tady....." Prostě si myslím, že ten efekt bude minimální a pokud vůbec nějaký tak spíš krátkodobý..Myslím, že kdo chce opravdu jezdit na handbiku a závodit - musí mít hlubší motiv než touhu být vyhlášen všude kam přijede. A kdo nechce závodit a jezdit jen tak tak toho k tomu stejně nepřinutíme a proč také ? Ten motiv může získat třeba prostřednictvím společných akcí, tréninků, akcí pro nováčky apod. Proč má být cena pro nejlepšího nováčka pro netrpělivé ? Chceme "podporovat " netrpělivé ? nebo jsem to Katce A.. vytrhl z kontextu...Taky mě to trápí že nás ubývá....ale třeba to není trend, jen "generační obměna " .
:beer


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla ČPH 2015 - návrhy, připomínky, diskuse
PříspěvekNapsal: stř 26. lis 2014 16:50:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 26. lis 2014 13:34:38
Příspěvky: 7
Hodnocení: 0 (0%)
Abych pravdu řekl, je to všude stejný. Nedávno jsem dělal rozhovor s jedním páskem a ten povídal: hele mě už to nebaví před každou akcí obvolávat 50 lidí a ukecávat je na to jak to tam bude super.....Nakonec ti jich 2/3 den před tim odřeknou, protože má kamarád narozeniny, že bude možná pršet, atd a nebo vůbec nedorazej. A na otázku - čím myslíš, že to je, odpověděl - ty lidi jsou moc rozmlsaný, každej je zvyklej, že dostane vše zadarmo a na zlatym podnose.

Myslím si, že drobná motivace pro nováčky nezaškodí, ono totiž mnoho potencionálních závoďáků handbikerů, žije s vědomím, že se na bednu stejně nedostanou, tak co tam. Smutná skutečnost, ale je to tak. Když vezmu svůj začátek - přijel Honza Tománek - za tejden jsou závody, ještě to nevíš, ale jedeš.... a já se 117 kg přijel a od té doby jezdím, trochu rozdíl co? Proto mě výše uvedení doslova točej. Tím se dostáváme k druhému názoru, ....proč to komukoli zjednodušovat, ať si tu bednu každej zaslouží vlastní pílí, stejně jako je to všude jinde normální.

Ale v MOTO GP také jezděj 2 kategirie v jedné rundě která je rozdělena na stroje MotoGP a CRT (CRT má produkční motor a je levnější, ale vítěz je bodován zvlášť) a pozná to někdo z vás. Jenže problém bude se s nezkušenými jezdci potkávat během závodu, i když předjíždíme kvadru nebo holky, furt už maj něco za sebou a věděj co dělat když je dojíždí "balík". Ale vše je jednou poprvé a každý z nás absolvoval svůj první závod, proto myslím, že model Moto GP by mohl fungovat.

Možná bych přehodnotil to odečítání závodů, tím se vlastně umožní závodníkovi, že na jeden závod v sezóně nemusí. A že znám kousky kteří nepřijedou jen proto, že se jim nechce, tu jejich absenci jim pak vynahradí to zdvojený bodování, pokud se ti v tom jednobodovým závodě něco stane. Proč bych měl navíc přijít o body, za závod na kterém jsem byl, zatím co se jinej někde válel. V MTB je to totální extrém, tam je to téměř půl na půl, takže se s někým během sezóny takřka nepotkáš. A ty kecy, že každej má nějakej zdravotní problém? Dyt to kurva k tomu taky patří, udržet se zdravej celou sezónu, to že si někdo vodře prdel na čtyřkolce, nebo se nastydne při plavání.....jedině ten kdo dokáže zvládnout i ty druhořadý problémy má nárok být na pódiu v celkovém bodování, tak proč někoho zvýhodňovat - rozmlsávat.

Kdo chce závodit, tak si vždy závod najde a prachy si opatří. Tím navazuji na to odečítání jednoho závodu - to ať je raději o ten jeden závod míň. u MTB snížit z těch 12, na povinných, ale za to TOP 7. Hlavně se zvýší počet jezdců na každém závodě, ale ušetřej se i porvozní náklady a starosti s organizací na závody na které přijedou "2 handbiky".

A proč stále melu o MTB? Protože je to tam takové volnější co se týče pravidel a MTB by mohla být jakási "farma" pro silnici. Kdo si to chce vyzkoušet, tak má možnost tam. Bohužel je to tam extrém ve všem, hlavně co se týče negativních příkladů a ukázek toho jak nemá sport vypadat. To že někomu půjčej kolo, odvezou ho na závod a on má ještě na bedně 2 promča pod kůží, jinak by na závod nejel, to je přesně to o čem jsem psal na začátku, rozmlsanost....a na tom se to zakládat nedá.

Je potřeba stanovit pevná pravidla v obou tedy MTB a silnici a tak, aby byla hodně podobná, mám na mysli, aby v obou případech šlo o vrcholový sport a pak budou možná i jezdci migrovat z jednoho do druhého ev.mohou jet oba šampionáty, ale to je asi jen můj sen.

Souhlasím s Mirkem, že chybí PR a také osvěta. Pamatuji si, když jsem byl v Kladrubech, přišel Nevrkla a lanařil mě jestli nechci plavat. Myslím však, že je to na delší diskusi těch správnejch lidí. Jestli však někdo čeká že přijde bohatej sponzor do toho co je ted, to teda nepřijde, napřed se musí stát handbiky masovým sportem a být vidět a pak možná bude i nějaká odměna za získané body. :moon


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla ČPH 2015 - návrhy, připomínky, diskuse
PříspěvekNapsal: čtv 27. lis 2014 14:33:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 12. lis 2014 21:04:22
Příspěvky: 14
Hodnocení: 0 (0%)
Mosna píše:
ty lidi jsou moc rozmlsaný, každej je zvyklej, že dostane vše zadarmo a na zlatym podnose.

s tímhle se dá jen souhlasit a nic s tím nenaděláš... :S

Mosna píše:
Jenže problém bude se s nezkušenými jezdci potkávat během závodu

Na to ale přeci nemá vliv počet kategorií. Ty budeš potkávat, když se do závodu přihlásí. Je úplně jedno v jaké kategorii pojedou. Samozřejmě za předpokladu, že by nejeli ve své vlastní vlně. A takových závodů v ČR moc není, takhle se jezdí jen Louny a Praha. Ostatní závody se jedou hromadně..... Takže nováčci spolu s "mazáky"

Mosna píše:
Možná bych přehodnotil to odečítání závodů, tím se vlastně umožní závodníkovi, že na jeden závod v sezóně nemusí. A že znám kousky kteří nepřijedou jen proto, že se jim nechce, tu jejich absenci jim pak vynahradí to zdvojený bodování, pokud se ti v tom jednobodovým závodě něco stane. Proč bych měl navíc přijít o body, za závod na kterém jsem byl, zatím co se jinej někde válel. V MTB je to totální extrém, tam je to téměř půl na půl, takže se s někým během sezóny takřka nepotkáš. A ty kecy, že každej má nějakej zdravotní problém? Dyt to kurva k tomu taky patří, udržet se zdravej celou sezónu, to že si někdo vodře prdel na čtyřkolce, nebo se nastydne při plavání.....jedině ten kdo dokáže zvládnout i ty druhořadý problémy má nárok být na pódiu v celkovém bodování, tak proč někoho zvýhodňovat - rozmlsávat.

Kdo chce závodit, tak si vždy závod najde a prachy si opatří. Tím navazuji na to odečítání jednoho závodu - to ať je raději o ten jeden závod míň. u MTB snížit z těch 12, na povinných, ale za to TOP 7. Hlavně se zvýší počet jezdců na každém závodě, ale ušetřej se i porvozní náklady a starosti s organizací na závody na které přijedou "2 handbiky".

To ale narážíš jen na případy, kdy je někdo línej. A co když je tam třeba souběh termínů... Vem si, že někdo pojede třeba svěťák, nebo nějaký jiný důležitý závod a jen kvůli tomu přijde o celkové pořadí v ČPH? To by se pak ti, kdo jsou třeba výrazně lepší než ostatní, mohli na ČPH taky vyprdnout. Když by na ně kvůli neúčasti na jednom/dvou závodech zbývalo v ČPH místo, které by vůbec neodpovídalo jejich výkonnosti. A vem si třeba kluky ze Slovenska, mají to dost z ruky a objet všechny závody v ČR je pro ně hodně drahá sranda, takhle bys je připravil i o tu jedinou motivaci, kterou mají (prizemoney to evidentně nejsou) tedy celkové pořadí v ČPH. Stejně nám za chvíli zdrhnou do Polska, kde se to začíná rozjíždět. Já bych tam ten jeden závod, který se nepočítá do celkového pořadí nechal. Stejně tak bych počítal mistrovské závody za dvojnásobek bodů - jsou to nejdůležitější závody ČPH.

Spíš než vyhrožováním, bych se snažil motivovat všechny k účasti tím, že za celkové pořadí budou zajímavé ceny - pozitivní motivace. Máme tady CATHS, CSTPS, Černé koně. Ceny pro vítěze v jednotlivých závodech nejsou v podstatě žádně, alespoň z jejich strany. Mohli by pustit chlup alespoň za to celkové pořadí. Nevím jak to chodí v MTB (tedy u ČK), ale na silnici to tak je. Když nepočítám výdaje výše zmíněných organizací na případné pořadatelství - u CATHS jsou to minimálně závody v Praze - tak nevím kam se dějou peníze vyčleněné na tento sport TP, tedy pokud nějaké takové existují.....

A pak je tu taky otázka závodů, které se dají na handbiku jezdit. Jen závody ČPH? Těch je ale sakra málo. Podívej se vedle do Německa. Každý víkend tam najdeš závod, na který můžeš jet, často i několik. Jsou přidružené k závodům zdravých - cyklistickým, běžeckým, inline - myslím, že tudy vede správná cesta. Jenže to by se tu o to musel někdo starat. Shánět závody, oslovovat organizátory, dělat propagaci, shánět sponzory. Tedy něco takového, co dělají Černí koně v MTB. To ale nebude dělat nikdo za hezké slovo, ono to totiž žere spoustu času a ze vzduchu se žít nedá. Katka K. to kdysi výborně nastartovala a dlouhou dobu udržovala, ale je čas posunout to dál a to i tím, že tomu bude někdo věnovat víc času a úsilí. Katka je zaměstnaná a myslím, že na tohle jednoduše nemá dost času, nemluvě o tom, že jí za to nikdo nedá ani prd...

Nějaké návrhy nebo připomínky?

Mirek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla ČPH 2015 - návrhy, připomínky, diskuse
PříspěvekNapsal: pát 28. lis 2014 2:29:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 26. lis 2014 13:34:38
Příspěvky: 7
Hodnocení: 0 (0%)
Jenže problém bude se s nezkušenými jezdci potkávat během závodu - Spíš mi na chvilku blesklo, jak by to vypadalo, když se ti tam objeví grupeto kochálistů, kteří se ti rozutečou na všechny strany…ale teď bych to teď neřešil.
Souběh termínů? No já ti nevím, těch opravdových reprezentačních výjezdů tolik není, ale budiž. Ale jiný důležitý závod??? To, že si vyberu závod v Německu místo toho abych jel na ČP, nemůžu očekávat, že z toho vyjdu bodově stejně jako někdo kdo přijede na ČP z Košic.
Co se týče EHCečka. Ty kolize vždy budou a je každýho věc co upřednostní, jen nevím proč by na to měl doplácet jezdec, kterej poctivě objíždí všechny závody ČP. Naopak, ať se mu tím otevře šance na lepší umístění v konečném pořadí
….místo, které by vůbec neodpovídalo jejich výkonnosti – už jsem se s tímto názorem setkal. Není to však soutěž o tom kdo je papírově nejlepší, ale je to o tom, kdo dokáže nasbírat nejvíc bodů během celé sezóny na různých tratích. Pokud to bude rozumně bodově nastavený, tak nemám obavy, že by pódiovýho jezdce při absenci jednoho závodu přeskočil v konečném pořadí někdo z třetí vlny. Max tě přeskočí ten kdo ti dejchá na záda, no a vo tom to přeci je.
Za mě rezolutně ne, tedy neodečítat.
Dvojnásobek bodů – Asi bych souhlasil co se týče mistráků, ale vybav si letos Soběhrdy, změnilo to něco, co se týče účasti? A Louny? Padala i varianta skrytého dvoj-bodování, které by bylo vylosováno při posledním závodě, ale myslím, že toto nám nové jezdce nepřiláká, nehledě některých záporů, které jsem tuším již zmiňoval. Takže za mě spíše ne.
zajímavé ceny - pozitivní motivace – zkoušel jsi někdy sehnat sponzora, já už to vzdávám, prostě už na to nemám. Tím bych se trochu zastal ČK, ne že bych se bál do něčeho zašťourat, ať se to týká ČATHS nebo kohokoli jinýho, ale momentálně nemám přesnější info, co se týče financí pro nás. Jé pardon my jsme vlastně žádný nedostali. Docela mě překvapilo, že ani za MČR nic nebylo a ani za ČP. Nejsem si úplně jistý, ale když jsem vzpíral, tak mám tůšo že na MČR byla povinnost dle nějakých stanov proplatit cesťák, zajistit jídlo atd. No také panuje názor těch, které chceme do ČP nalákat, že si ty odměny rozdělej stejně jen favoriti. Bohužel poslední sezóna nemotivovala zmíněným způsobem ani favority, a každej si to už sám domyslí kam se to bude ubírat. Ale jsem přesvědčen, že v každý žádosti o peníze, v každý zprávě pro sponzory atd. je zmíněn silniční handbike. Možná bychom se nestačili divit, pokud by toto bylo transparentní.
Možná se v něčem rozcházíme, ale o tom je diskuze, máme „demokraciju neee“ ale plně souhlasím s tímto - Jenže to by se tu o to musel někdo starat. Shánět závody, oslovovat organizátory, dělat propagaci, shánět sponzory. Tedy něco takového, co dělají Černí koně v MTB. To ale nebude dělat nikdo za hezké slovo, ono to totiž žere spoustu času a ze vzduchu se žít nedá. Katka K. to kdysi výborně nastartovala a dlouhou dobu udržovala, ale je čas posunout to dál………


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla ČPH 2015 - návrhy, připomínky, diskuse
PříspěvekNapsal: pát 28. lis 2014 9:30:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. lis 2014 12:00:54
Příspěvky: 4
Hodnocení: 0 (0%)
Ahoj , myslíím že je fajn že to forum Mirek založil .

- dvojbodování pokud vůbec ano tak maximálně na MČR
- jsem proti jakkékoli další kategorii typu Hobby apod.
- podporuji sloučení MH3 a MH4 ( WH3-WH4 ) do bodování CPH a vyhlašování ( zachovat kategorie pouze na MCR )
- souhlas se škrtnutím max jednoho závodu za sezonu (s tím že opravdu to není soutěž o nejlepšího handbikera v sezoně , ale o toho kdo sesbírá nejvíc bodů a to je podle mě OK )
- jsem pro přidání MMM Košice do termínovky CPH , případně EP Vrátné do kal ( vím že za to sklidím spíš kritiku a výhrady )
- pojdme se jednou za rok dohodnout navzdory nabité termínovce a dalším povinnostem a někam vyjedme na společný prodloužený víkend.( pá-po ) ..něco jako soustředění kam se pozvou bez zlatých podnosů případní zájemci nováčci ...( jsem ochotne i kvuli tomu sundat handbike z válců a dát jej k dispozici na zapujčení ) ...lidi( doprovody ) co maj zápal a chtěli by se přidat by se našli....pokud se to bude komunikovat s předstihem ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla ČPH 2015 - návrhy, připomínky, diskuse
PříspěvekNapsal: pát 28. lis 2014 11:24:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 12. lis 2014 21:04:22
Příspěvky: 14
Hodnocení: 0 (0%)
OK, taky shrnu svůj názor:

- dvojbodování na MČR, a to na obou, silnice i časovka
- odečítat jeden závod, kompenzuje to případnou neúčast, defekt, kolizi..... a není to příliš benevolentní
- žádné nové kategorie
- slučování MH3 a MH4 - to je mi jedno. Jak je to vlastně u MTB? A další otázka, jak by se přepočítávalo kriterium z Loun do jedné kategorie?
- rozšíření ČPH o MMM Košice je výborný nápad, klukům ze Slovenska to dlužíme a je to velký a zajímavý závod
- to víkendové soustředění/seminář je fajn nápad, ale sežeň hotel, který je schopný pobrat tolik vozíčkářů a ještě termín, který bude vyhovovat většině, pochybuju... možná udělat to někde u některého z rehabilitačních center???

Mirek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla ČPH 2015 - návrhy, připomínky, diskuse
PříspěvekNapsal: pát 28. lis 2014 11:59:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 28. lis 2014 11:33:28
Příspěvky: 6
Hodnocení: 0 (0%)
Nazdar hoši, čítam tu vaše pripomienky k handbiku. Už som raz mal nápad na zmenu bodovania. Prečo sa kopíruje EHC v bodovaní ? Niekde máš iba pár pretekárov na štarte a zobrať 200 bodov, tak ako keď niekto porazí 10 ľudí je rozdiel. Podľa mňa aj Mimiho ( manžela Anky Oroszovej ) by bolo asi férovejšie bodovanie podľa počtu pretekárov v kategórii. Prvý by mal taký počet bodov koľko by mal pretekárov v kategórii a posledný jeden bod. Tak by sa aj lepšie eliminovala neúčasť na jednom preteku. Neovplivnilo by to tak, ako teraz, keď sa nezúčastníš na nejakom závode. S bodovaním na majstrovských pretekoch súhlasím. Je to vrchol domácej sezóny a tak by mal byť aj hodnotený. Samozrejme súhlasím a som rád, ak by sa do ČP zaradili aj dva preteky na Slovensku ( Vrátna a Košice ). My už dlhé roky jazdíme do ČR na preteky, tak výhovorka o vzdialenosti u mňa neobstojí. Zhánať sponzorov na prize money nie je ľahké, ale nedá sa pretekať iba za tričko a nejaké darčekové predmety ! Každého niečo stojí doprava na pretek, ubytovanie a to už nerátam veci na handbike atď. Nikdy to nebude, že ti to vynahradí na 100%, ale aspoň zmiernenie nákladov. Každého z nás to baví a inak by sme to nerobili !!!
Nesúhlasím dávať niekomu niečo na podnose ! Mám s tým takú skúsenosť, že dostal handbike a vozil sa týždeň. Potom zistil, že na to treba tréning a vykašlal sa na to !!! Ak si do toho vrazíš vlastné prachy, tak máš iný prístup. Nováčik v pelotóne je síce problém pri predbiehaní, ale to máš aj s inými pomalšími. Takto získavajú aspoň skúsenosti a myslím si, že nás na štarte až toľko nebýva, aby to bol veľký problém.
Som zvedavý na vaše názory.

Peter


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla ČPH 2015 - návrhy, připomínky, diskuse
PříspěvekNapsal: pát 28. lis 2014 12:56:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 12. lis 2014 21:04:22
Příspěvky: 14
Hodnocení: 0 (0%)
shello píše:
Podľa mňa aj Mimiho ( manžela Anky Oroszovej ) by bolo asi férovejšie bodovanie podľa počtu pretekárov v kategórii. Prvý by mal taký počet bodov koľko by mal pretekárov v kategórii a posledný jeden bod.

Zajímavý způsob bodování. Na první pohled se mi to zdá celkem spravedlivé....

Mirek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla ČPH 2015 - návrhy, připomínky, diskuse
PříspěvekNapsal: pát 28. lis 2014 15:48:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 26. lis 2014 13:34:38
Příspěvky: 7
Hodnocení: 0 (0%)
Je to snad nějaká telepatie, ale také mě napadl závod v ČP v zahraničí (Polsko a Rakousko), a kde tedy jinde, když ne SVK, už jen proto, že největší komunita "zahraničních" jezdců přijíždí právě odsud. Toto podpořím. jen nemyslím, že Košice jsou úplně ta správná volba, co se týče ČP. Osobně bych si rád tento závod dal, ale již po několikáté jsem to odpískal kvůli tý vzdálenosti. Nemyslím tedy, že by konkrétně tento závod nalákal potencionální nováčky, ale určitě Česko-Slovenský pohár by mohla být dobrá volba. Nakonec, proč nebacit 3 mouchy jednou ranou a nehledat závod na rozhraní CZE,SVK a PL či AUT. Možná ani mezinárodní MČR by nebylo od věci.

Ještě když se vrátím k bodovému systému a systému závodů, řekl bych že může správně nastavený bodový systém ovlivnit počet jezdů kteří upřednostní náš pohár před jiným pohárem či závodem, je to věcí hlasování a co si odklepneme, budeme mít. Možná bychom se v současné době měli zaměřit na nápady -jak rozšířit startovní pole, tak aby bylo vůbec koho bodovat, myslím, že diskuse o bodování jsou spíše věcí doladění. Opět vytáhnu letošní Sobehrdy vs. koho přitáhlo dvojí bodování např, z kvadru a holek.

Zaměřme se tedy prosím na nápady které zviditelní náš sport a rozšíří startovní pole. Nejsme vidět - na ČATHS letos snad nebyl jediný report ze závodů, proběhlo vyhlašování krále cyklistiky, handicap vyhrál Jirka Bouška, vo tom žádná, ale zaznamenal někdo z vás, že by někdo nominoval někoho z handbikerů byť třeba na 10 místě mezi handicapovanými, opět vytáhnu Ústí jako příklad -rozhovor s kdejakou maminkou která se přišla proběhnout s dítětem, ale že tam byl ČP kde byli ve startovním poli borci jako naši Ironmanni, Kovi medailista z Paralimpiády, nebo moje maličkost jako medailista z MS, a spousta jiných kteří vozej poháry ze svěťáků a EHC. Tady bych viděl to kde začít.

Každopádně jsem rád že se nastartovala tato diskuse. Možná to zachráníme možná se to rozjedi bez nás, možná see to celé podělá i když budeme dělat všechno možné a vůbec se nebudu zlobit, když neprosadím vůbec nic ze svých "nápadů", ale štvalo by mě pokud bych věděl, že tady tento problém je a já jsem proto nic neudělal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla ČPH 2015 - návrhy, připomínky, diskuse
PříspěvekNapsal: pát 28. lis 2014 16:10:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. lis 2014 12:00:54
Příspěvky: 4
Hodnocení: 0 (0%)
Njn telepatie :) + pro Košice - > jedná o etablovaný závod, který tam prostě už více jak 90 let stojí a stát dále bude. Podle vývoje z posledních let se dá očekávat že tam bude jezdit čím dál tím více poláků a tam je základna. A v neposlední řadě servis pro vozejky typu ubytování zdarma a z mého pohledu nadstandardní prize money, vyhlášení a samozřejmě i tradice těchto závodů ( hanbiky a formulky už tam jezdí více jak 20 let ) Jinak nepopírám že ta štreka je velká a rozhodně to nebylo míněno jako lákání nováčků. A s tím vytipovat Heidelberg, Manheim, Warszawu a nebo třeba i Rzesow jako závod do žebříčku..proč ne...když to bude jeden,dva mezi deseti. Rozhodně lepší než dávat double body na EP v Praze kde jsou to body za odvahu sjet ten padák na všech třech ........


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla ČPH 2015 - návrhy, připomínky, diskuse
PříspěvekNapsal: pát 28. lis 2014 16:30:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 28. lis 2014 11:33:28
Příspěvky: 6
Hodnocení: 0 (0%)
Chlapi, to mi chcete povedať, že cesta do Košíc je taká štreka ? :) Anka, Dano, ja a ďalší slováci to merajú na každý pretek ČP. A ako Zbyndďo a Mirek spomenuli v Košicich sú zaujímavé prize money na prvých 5-6 pretekárov a atmosféra stojí za to ! Myslím si, že aj tá nakopne každého pretekára, ak ho povzbudzujú po celej trati. Je pravda, že tam je silná konkurencia, keď tam prídu aj Poliaci, ale taký je život. To isté nás čaká aj inde v Európe.
A mám ešte jednu pripomienku, aby sa stavali pretekári na štart podľa výkonnosti a nie, kto skôr príde ! Potom sa ťažko prepracováva dopredu, ak si zavretý za pomalšími. To by mohol potvrdiť Mirek, ktorý mal tú smolu v Počeradech aj v Košiciach.
EP v Prahe je kapitola sama o sebe. Zbynek píše, že ten zjazd je na ....Mňa to tiež nebaví jazdiť dolu kopcom na brzde lebo ma to tam vynáša medzi stromy do zvodidiel a potom sa nahánať. Tak už som tento pretek vylúčil zo svojho kalendára na rok 2015. Lepšie to bolo, ak sa to jazdilo opačne, ale čo už.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla ČPH 2015 - návrhy, připomínky, diskuse
PříspěvekNapsal: pát 28. lis 2014 16:46:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 12. lis 2014 21:04:22
Příspěvky: 14
Hodnocení: 0 (0%)
Souhlasím se Zbyňkem i s Peťou v podstatě ve všem. Jen ty německé, rakouské nebo polské závody bych do ČPH netahal. Závody v ČR + Košice, eventuelně + Vrátná, ale to je všechno. Je to Český pohár, tak rozšířit maximálně o Slovensko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla ČPH 2015 - návrhy, připomínky, diskuse
PříspěvekNapsal: pát 28. lis 2014 19:19:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 28. lis 2014 11:33:28
Příspěvky: 6
Hodnocení: 0 (0%)
tak to je snáď jasné, že Nemecké, Rakúske a Poľské preteky by tam nemali byť. Súhlas s Mirkom :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla ČPH 2015 - návrhy, připomínky, diskuse
PříspěvekNapsal: sob 29. lis 2014 17:52:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 26. lis 2014 13:34:38
Příspěvky: 7
Hodnocení: 0 (0%)
Asi ano, pouze Český a Slovenský, proč ne. Jen k tý Praze - osobně si nevybírám závody dle profilu, povrchu, délky tratě a podobnejch věcí a jsem rád za každý který můžu jet. Myslím si, že vítězství v jakémkoli seriálu závodů je hlavně o všestranosti. K tomu patří umět jezdit kopce nejen nahoru, ale i dolů, atd. A jsme u toho, tady mi to nesedí, tam nejedu, jinej zas přijde s tím, že je to moc dlouhý, jinej zas že je to moc krátký, pro jinýho to bude zase moc do kopce, tak tam prostě nepojedu, stejně se body za jeden závod nepočítaj .....je nás tam všeho všudy 10 a když se sejdou 4 kterejm to nesedí tak můžeme rovnou vyhlásit vítěze i bez závodění. Tudy cesta nevede!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla ČPH 2015 - návrhy, připomínky, diskuse
PříspěvekNapsal: ned 30. lis 2014 10:38:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. lis 2014 12:53:02
Příspěvky: 5
Hodnocení: 0 (0%)
Ahoj borci, zkusím taky trochu přispět.
1. Ohledně bodování to vidím tak, že by nebylo dobré počítat všechny závody z jednoho důvodu. Může se naskytnout důvod, kterej vás vyřadí z jednoho závodu a nemusí to vůbec souviset s kvalitou jezdce (na rozdíl od např. defektu v závodě, nemoc, kolize v závodě..) a vy to těžko ovlivníte, to jsou třeba kolize termínu se svatbou v rodině (stalo se mi), chyba pořadatele kterej vás zastaví že je konec a vy přitom máte ještě jet (stalo se Kuchťákovi), někdo blízký zemře, nebo se vám třeba porouchá auto.. Kvůli ztrátě 180b pak jste mimo hru o celkový pořadí. Ohledně dvojnásob bodování za důležitý závod, myšlenka dobrá, ALE neúčastníci závodu viz. bod 1 jsou tak opět mimo hru o celk. pořadí. Jako by nebyl dostatečný trest pro ně že nebojujou o dres mistra, ještě je vyřadíme z celýho ČP.

Tome jinak srovnávat ČP s Moto GP nebo F1 úplně nejde, protože oni to mají jako profesi a nemůže se tam stát, že nepojede závod někdo kvůli svatbě bráchy, tam se totiž svatby a pohřby uzpůsobujou termínům závodů :-).

Čili za mě škrtat jeden závod OK, dvojnásobné body rezolutně ne, deformuje to pořadí, jakoby se jel některý závod na půl plynu a jiný na 100% kvůli dvojnásobku bodů? Podle mě by závody měly být rovnocené, jinak to dělá bordel.

Ohledně ostatních věcí, vadí mi v závodění jedna věc, ale to je spíš to probrat s pořadatelema, to naše nešťastný zastavování, klasika Pardubice - jedem od startu s tím, že nevíme jestli jedem 2 nebo 3 kola. Takhle nejde jezdit závody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla ČPH 2015 - návrhy, připomínky, diskuse
PříspěvekNapsal: ned 30. lis 2014 11:22:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 28. lis 2014 11:33:28
Příspěvky: 6
Hodnocení: 0 (0%)
Tome, mne nevadí jaziť na žiadnej tratii !!! Jazdiť dolu kopcom v Prahe s tým, že ma to vynáša na nekvalitnom asfalte a rozbijem handbike, tak to nie. Sám vieš, že tam sa dá veľa stratiť lebo tá rýchlosť sa prenáša do nasledujúceho stúpania (tam stratím asi 70-80m na kolo) - bol si toho svedkom v roku 2013. Na štarte nás v ČP býva stále menej, čo mi je ľúto. Na Slovensku nenájdeš mladých pretekárov, ktorý by tento super šport chceli robiť. Vidím to tak, že handbike je síce finančne náročná záležitosť, ale viac vsádzam na ich lenivosť. Každý by chcel byť hneď Majster sveta, ale ak chceš dobre jazdiť, tak všetci vieme, ža za tým je tvrdý tréning a bez toho to nejde. Bohu žiaľ mladá generácia je dosť rozmaznaná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla ČPH 2015 - návrhy, připomínky, diskuse
PříspěvekNapsal: ned 30. lis 2014 12:34:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. lis 2014 12:53:02
Příspěvky: 5
Hodnocení: 0 (0%)
Taky se mi zdál Strahov lepší když se jezdil obráceně jak tu někdo psal, bylo to takový lepší svezení. Ty díry ve sjezdu jsou opruz, do kopce nevadí.

Jinak k té motivaci začínajících, mám pocit že každý musí hlavně sám chtít a potom si cestu najde. My můžem tak poradit s výběrem kola, nebo k jiným věcem, možná třeba vyvěsit plakát s ČPH v parapleti a Kladrubech na nástěnce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla ČPH 2015 - návrhy, připomínky, diskuse
PříspěvekNapsal: ned 30. lis 2014 13:41:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 12. lis 2014 21:04:22
Příspěvky: 14
Hodnocení: 0 (0%)
Možná má Ivan pravdu s tím dvojnásobným bodováním. Když ten závod nejedeš, tak přicházíš o spoustu bodů. Ale na druhou stranu, jsou to mistrovské závody. Měla by tam být co nejvyšší obsazenost. A ne aby lidi, kteří nemají na mistrovský dres, závod vynechali jako kterýkoliv jiný. Myslím, že by to mělo být i lépe ohodnocené. Je to přeci vrchol sezony.

Každý má oblíbené i neoblíbené závody. Dřív byla Praha krutě těžká, teď je krutě nebezpečná. Nejezdím tam rád a příští rok mě, koukám na kalendář, zase mine, protože dám přednost Berlínu :clap

Ale není to jen Praha, třeba Ostrava byla a myslím, že skoro jednomyslně zatracena. I Mošna říkal, že ho tam už nikdo neuvidí. Ten povrch byl šílenej....

Když mluvíme o těch nováčcích. Mě osobně přivedla k handbiku možnost vyzkoušet si ho. Půjčil jsem si ho na týden v Parapleti a po tom týdnu jsem věděl, že život bez něj nemá smysl. Ne doslova, ale skoro. Nikdo si nekoupí kolo za 100 litrů, když ho nebude moci pár dní jezdit. Nebo alespoň pár hodin.... A i z těch, kdo si ho koupí, jen málo bude chtít závodit....Takže myslím, že jedna z cest vede tudy - klidně násilně ty nové para-kvadru-plegiky posadit na handbike, donutit je chvíli jezdit a oni už se chytnou...

Mirek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla ČPH 2015 - návrhy, připomínky, diskuse
PříspěvekNapsal: ned 30. lis 2014 14:13:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. lis 2014 12:53:02
Příspěvky: 5
Hodnocení: 0 (0%)
Já se tehdá po úraze přijel podívat na závody do Brna, moc se mi ty závody líbily. A jelikož před úrazem jsem jezdil na horáku moc rád, tak jsem byl odhodlanej handbike zkusit. Kvadru stejně nemají moc sportů na výběr, snad ragby ještě. Jen jsem nevěděl jestli na ten ďábelskej stroj mám vůbec sílu. Kuchťák mi tehdy kolo půjčil na čtvrt hodinky jen tak pojezdit okolo a bylo mi jasný že tohle je ono. Na výlety, zábavu, závodění..

Mirku s těma bodama, což to udělat aby se vlk nažral a koza zůstala celá? Např. ne dvojnásobek bodů, ale standardně body + extra bonus za bednu na MČR? Třeba 1. místo +40 bodů, 2.místo +25bodů, 3. místo +15bodů?
Nebo tak nějak, tím i ti co se jim nepovede závod nebo nebudou účastni nezůstanou úplně mimo hru a zároveň ti úspěšní si polepší o něco navíc.

I.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla ČPH 2015 - návrhy, připomínky, diskuse
PříspěvekNapsal: ned 30. lis 2014 15:01:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 12. lis 2014 21:04:22
Příspěvky: 14
Hodnocení: 0 (0%)
ivanH1 píše:
Mirku s těma bodama, což to udělat aby se vlk nažral a koza zůstala celá? Např. ne dvojnásobek bodů, ale standardně body + extra bonus za bednu na MČR? Třeba 1. místo +40 bodů, 2.místo +25bodů, 3. místo +15bodů?
Nebo tak nějak, tím i ti co se jim nepovede závod nebo nebudou účastni nezůstanou úplně mimo hru a zároveň ti úspěšní si polepší o něco navíc.

I to je možnost. Nedávat dvojnásobek bodů, ale řekněme třetinu, nebo čtvrtinu.... proč ne. Jen bych to nevázal na bednu, ať má ten bonus každý, kdo se toho mistrovství účastní.

A pak je tu možnost s tím bodováním, tak jak to navrhoval Peťo. Tedy body podle počtu účastníků. I když i tady samozřejmě může nastat paradoxní situace, kdy vyhraješ tři závody, kde budete 2-3 a budeš chybět na jednom, kde se jich sejde 9 a jsi v řiti :) Taky ten bodový rozdíl z jednoho závodu mezi prvním a posledním je obrovský, třeba 5ti nebo 6ti násobek. Přemýšlím, který systém je spravedlivější ke všem....

Mirek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla ČPH 2015 - návrhy, připomínky, diskuse
PříspěvekNapsal: ned 30. lis 2014 15:28:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 28. lis 2014 11:33:28
Příspěvky: 6
Hodnocení: 0 (0%)
Mirku, uvidíme, ako to bude, ale v kalendári 2015 som nevidel zaradenú Vrátnu ani Košice. Ale fakt s tým 200 bodovými ziskami je to určite prehnané. Pokúsme sa nájsť nejaký kompromis.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla ČPH 2015 - návrhy, připomínky, diskuse
PříspěvekNapsal: ned 30. lis 2014 15:54:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 12. lis 2014 21:04:22
Příspěvky: 14
Hodnocení: 0 (0%)
Myslím, že ten kalendář, který teď máme, je jen první nástřel. Doufám, že se ještě rozroste. Je ale pravda, že nikdo z nás, jak tu teď kecáme, ČPH neorganizuje. Takže výsledek naší diskuse bude jen něco jako návrh pro organizátory. Ať už to bude dělat Katka nebo Černí koně....... Je ale dobré se tu bavit, ať můžeme říct, jak si to představujeme. A ať ten, kdo to bude rozhodovat, má nějaké relevantní informace.

Mirek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla ČPH 2015 - návrhy, připomínky, diskuse
PříspěvekNapsal: ned 30. lis 2014 17:26:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 26. lis 2014 13:34:38
Příspěvky: 7
Hodnocení: 0 (0%)
Co se týče výběru kvalitních závodů s dobrou atmosférou - ano - může to nalákat potenconální nováčky.
Zmiňuješ profi sport. Týmy své jezdce z vážných důvodů uvolněj, ale nikdy jim to žádné bodové výhody nepřinese. Vem si kolik žlutáků definitivně odpadlo kvůli defektu, a šlo tam daleko o víc nž že si pár vozmenů poměřuje síly. už si viděl, že by jimněkdy někdo dal nějakou bodovou výhodu?

Co se sýče současného systému bodování jsem zásadně proti. Pokud budu mít úmrtí někoho blízkého, je zbytek sezóny v ...takže body za jeden závod jsou mi ..... Pokud jde o vážné důvody typu kamarád měl narozeniny, to sorry, to neuznávám a nehodlám to podporovat. samozřejmě je milion jiných důvodů, ale to je život.

Dám příklad: jsou 2 jezdci kteří jsou v průběžném pořadí na stejných bodech. jeden pojede na závod pro něj 400 km vzdálený, tam místo svého třetího místa dojede kvůli defektu, chybě pořadatele, nebo něčemu jinému na místě sedmém. Tím pádem to bude jeho nejhorší závod v sezóně = 0 bodů. Takře 800 km cesta, odzávodil, dojel, + možná i ubytování a nasraná manželka.

Druhej na závod z výše uvedených důvodů vůbec nejel, bodový zisk = také 0

Přijde ti to spravedlivý?

Potřebujeme ty lidi na závody dostat, tak proč zvýhodňovat ty kteří tam nejezděj a pak je třeba dvoj-body vykopnou v pořadí před uvedeného jezdce který objel všechny závody? A znovu to opakuju, je nás tam všeho všudy 10 kteří objížděj ČP. vem si situaci kdy se ti sejdou 4 kteří memůžou, protože. Prostě toto nepodpořím.


Těch návrhů nato jak bodovat bude určitě spousty, ale co ve vysr...na city a převzít něco co jinde již funguje "100 let" a není tam prostor na nějaké chyby a nedostatky než se tady dlouze dohadovat jestli "za 5-té místo" dát 40 nebo 45 bodů.

Ale znovu podotýkám, je třeba zaměřit se na úplně jiné věci, jako že musíš mít napřed koho bodovat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla ČPH 2015 - návrhy, připomínky, diskuse
PříspěvekNapsal: ned 30. lis 2014 19:37:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. lis 2014 12:53:02
Příspěvky: 5
Hodnocení: 0 (0%)
Tome říkáš že v případě jako svatba/pohřeb je celá sezona stejně v háji, pokud je kolize jednoho termínu. Ale to přece nezvýší účast na závodech, protože se dotyčnej na ten zbytek sezony už vyprdne když přijde o 180 bodů, který už nedožene.. je out

Ještě uvedu příklad co se mi stal. V zimě kdy ještě nebyl známý kalendář ČP sem se přihlásil do Berlína (tam je třeba se hlásit hodně dopředu), potom v průběhu sezony se zveřejnil termín strahova. Samozřejmě stejný s Berlínem, čili jsem byl v háji. Podle tvýho modelu Tome bych zbytek sezony jezdil už jen tak, nebo nejezdil, podle mýho bych mohl ještě bojovat. Tenkrát to bylo ještě drsnější s tím dvojnásobkem bodů, byl jsem mimo hru, ačkoli výsledkově jednoznačně na čele.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla ČPH 2015 - návrhy, připomínky, diskuse
PříspěvekNapsal: ned 30. lis 2014 21:05:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 26. lis 2014 13:34:38
Příspěvky: 7
Hodnocení: 0 (0%)
Osobně bych plánoval svatbu dcery mimo závody, ale myslel jsem ty rdsnější věci jako je úmrtí něko blízkého. Pokud však upřednostním svatbu nebo milión pro mě důležitějších věcí, nemůžu pak fňukat že bych chtěl odpustit body, jak k tomu přijdou ti co poctivě objížděj závody právě na úkor těch rodinných či jinných věcí?

Dám ti opačnej příklad než uvádíš s tím Berlínem. Osobně bych ho strašně rád jel a asi ho také v 2015 pojedu. Ale když jsem plánoval letošní sezónu, napřed jsem věděl, že chci vyhrát ČP a vše jsem podřídil silničnímu kalendáři ČP. bohužel i na úkor závodů které mě už dlouho lákaj. Odpískal jsem také MČR v golfu, kvůli přesunu v kalendáři, na které jsem s trenérem směřoval svou přípravu, jen proto, že jsem v ČP na silnici nechtěl nechat nic náhodě. Celou sezónu jsem téměř neseděl na čtyčkolce i když jsem chtěl jet alespoň jeden ze závodů HandiCup. A je dlaších x věcí které jsem tomu podřídil. Už chápeš proč neuznávám fňukání já mám tohle a mě se to kříží s tímhle tak bych chtěl mít bodové volno?

V příští sezóně, pokud to bude jen trochu finančně možné se chci zaměřit na EHC atd. Ale neočekávám, že by mi kvůli tomu někdo něco ulehčil v ČP. To je prostě moje volba. Naopak, pokud odjedu závodit ven v B-éčku já + HT + Šíša či ANT ať to pomůže těm, kteří by se třeba na pódium v celkovém hodnocení pravděpodobně těžko dostávali. To je prostě život.

Vidíš sám, že ty dvojí body stojej za h..... osobně si myslím, že dvoj bodování nic neřeší (když pomyslím na účast letos v Soběhrdech). Možná by bylo dobré zvážit zdali mistrovské závody vůbec počítat mezi ty pohárové. Mám zato, MS se také nezapočítává do svěťáků. A vymyslet jak ty lidi na MČR lákat jiným způsobem, ale dvojí bodování to zjevně neovlivní. Ale to je jen nápad.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla ČPH 2015 - návrhy, připomínky, diskuse
PříspěvekNapsal: ned 30. lis 2014 21:09:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 26. lis 2014 13:34:38
Příspěvky: 7
Hodnocení: 0 (0%)
Ale jak říkám, body jsou jen jakési doladění ČP, napřed musíš mít koho bodovat ....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
 

Co je České Fórum? Fórum o Tvorbě WWW stránek, SEO, linkbuildingu a monetizaci. Fórum o možnostech výdělku na internetu.
Fórum o zdraví, počítačích, podnikání a další. Kontakt na správce fóra: admZAVINAACceskeforum.com.

Funguje diky php--BB. Toto ceske diskuzní fórum zobrazuje možnosti výdělku na inttu. Informace uvedene na domene ceskeforum.com pouzivejte na vlastni riziko. Informace uvedene na ceskeforum.com neslouzi jako doporuceni.



Další fóra: WebTrh.cz, WebDeal.cz, PayOut.cz

České Fórum Český překlad – phpBB.cz  Protected by : ZB BLOCK  &  StopForumSpam