Podpořte Lékaře bez hranic, kteří pomáhají na Ukrajině zachraňovat lidské životy. Další charita stojimezaukrajinou.cz

"Směřujeme rychle ke klimatické katastrofě. Velká města pod vodou, nebývalá vedra, silné bouře, nedostatek vody na mnoha místech, vyhynutí milionu druhů rostlin a živočichů. Není to fikce ani nadsázka." Tajemník OSN

České Fórum

Diskuzní fórum a Trh služeb

Právě je čtv 28. bře 2024 9:48:32

České fórum a Slovenské fórum: Hosting, domény, výdělek, hyip, klikačky, reklama, seo a zpětné odkazy.


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Přizpůsobivost a pokora klíčem k spokojenému manželství?


Rodina a vztahy - volná diskuze


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Přizpůsobivost a pokora klíčem k spokojenému manželství?
PříspěvekNapsal: ned 07. dub 2013 14:10:17 
Offline
600+ příspěvků
600+ příspěvků
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. pro 2008 20:21:52
Příspěvky: 2522
Hodnocení: 0 (50%)
Jak být přizpůsobivý a pokorný v jednání s manželským partnerem, který má jiné názory a nálady než já? Podle mě takový postoj může vést k porozumění, sjednocení a štěstí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přizpůsobivost a pokora klíčem k spokojenému manželství?
PříspěvekNapsal: pát 12. dub 2013 7:37:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04. bře 2013 15:55:57
Příspěvky: 79
Hodnocení: 0 (0%)
To je otázka, kterou si pokládám každý den. Ale jde asi i o to, že by si ji měli pokládat v tom vztahu oba a ne jen jeden.

_________________
Ready made společnosti za výborné ceny. Velký výběr ready-made sro i se sídlem firmy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přizpůsobivost a pokora klíčem k spokojenému manželství?
PříspěvekNapsal: ned 05. kvě 2013 23:18:37 
Offline
100 příspěvků
100 příspěvků
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. úno 2013 19:36:50
Příspěvky: 190
Hodnocení: 0 (0%)
jedine časem.. jinak to nejde.. Člověk ve vztahu nejdřív zažívá pobláznění, pak po čase přijde chladný rozum a pak začnou problémy, který bud vedou k rozchodu (a to věršinou), anebo k toleranci a porozumění..
Vim že nemůžu mluvit za všechny, ale přijde mi že žádnej vztah se bez těhle 3 fází neobejde, teda spoň já sem to tak měl vždycky.
jednou mi došlo že musim začít bejt trochu pokornej a trochu se obětovat, jetsli chci aby mi nějakej vztah vydržel třeba celej život..
Dneska po 8 mi letech manželství můžu říct že toho obětovaní nebyla jen trocha :D ale zase na druhou stranu to stálo za to..
jen je pravda co řiká katerina, .. musíš přesvědčit i toho druhýho že když se objetováváš ty, tak on musí taky.. a po pár letech to začne nosit plody

_________________
Soukromý blog HYIP investora
Moje investiční portfolio a spousta rad a postřehů ze světa HYIPů


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přizpůsobivost a pokora klíčem k spokojenému manželství?
PříspěvekNapsal: pon 06. kvě 2013 8:14:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04. bře 2013 15:55:57
Příspěvky: 79
Hodnocení: 0 (0%)
EsoRimr píše:
jedine časem.. jinak to nejde.. Člověk ve vztahu nejdřív zažívá pobláznění, pak po čase přijde chladný rozum a pak začnou problémy, který bud vedou k rozchodu (a to věršinou), anebo k toleranci a porozumění..
Vim že nemůžu mluvit za všechny, ale přijde mi že žádnej vztah se bez těhle 3 fází neobejde, teda spoň já sem to tak měl vždycky.
jednou mi došlo že musim začít bejt trochu pokornej a trochu se obětovat, jetsli chci aby mi nějakej vztah vydržel třeba celej život..
Dneska po 8 mi letech manželství můžu říct že toho obětovaní nebyla jen trocha :D ale zase na druhou stranu to stálo za to..
jen je pravda co řiká katerina, .. musíš přesvědčit i toho druhýho že když se objetováváš ty, tak on musí taky.. a po pár letech to začne nosit plody



Souhlasím s tebou. Ty fáze fungují naprosto v každém vztahu a záleží jen na překonaní. :mrk
Vdaná jsem 10 let a je to někdy peklo, to je jasné. A někdy si zase tak řeknu, že se mám vážně prostě úžasně. :)

_________________
Ready made společnosti za výborné ceny. Velký výběr ready-made sro i se sídlem firmy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přizpůsobivost a pokora klíčem k spokojenému manželství?
PříspěvekNapsal: pon 13. kvě 2013 22:04:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. dub 2012 15:21:33
Příspěvky: 45
Bydliště: Praha
Hodnocení: 0 (0%)
No víte, já na toto téma nemohu moc psát, protože jsem opravdu jen krátce ženatý. Letos v dubnu to bylo pouhých 53 let. A představte si tu hrůzu, pořád s jednou ženskou. Tudle jsem ji povídal. Miláčku, před 53 léty jsme žili v jedné malé místnůstce, koukali se na TV s černobílou obrazovkou, před barákem stála shnilá Škoda 100, ale v posteli se mnou byla nádherná 25 letá vášnivá blondýnka. Dnes máme krásný byt, plazmovou TV, před barákem slušný auto, ale ty do toho rámce nějak nezapadáš. Ale moje žena je velice chytrá. Víte co mi řekla? Tak si najdi pět a dvacetiletou blondýnku no a ta již postará, aby jsi za tři měsíce opět bydlel v jedné místnůstce a před barákem ti stálo jiné shnilé popojíždědlo.

To byl jen vtip. Za těch 53 let co jsme spolu jsme zažili hubená i tučná léta, dnes máme 3 kluky, 1 vnuka, 2 vnučky a dvě pravnučky. A myslím, že všichni žijí své normální životy. A řeknu vám jen jednu větu. Vše to je jen a jen o toleranci. Nic více a nic méně. Já jsem nikdy nepátral, když mi žena řekla - jdu s holkama na kafé - jestli šla s holkama, nebo má nějakého milence. Podobně jí to nikdy nezajímalo, zda je pravdou to, že když jsem přišel domů ve 3 ráno a řekl, byl jsem s partou kluků v hospodě a trochu jsme se upravili, zda jsem byl opravdu v té hospodě nebo ne. Prostě já jsem toleroval její mimo rodinné zájmy, ona moje. A to nebylo jen toto, ale celá řada dalších a dalších věcí. Mně se nelíbil balet, ona ho má ráda, OK, šli jsme spolu na balet, i když to pro mě bylo utrpení, atd., atd. Prostě tolerance a pochopení jednoho druhým.

_________________
Automatizujte svou činnost na Internetu!
Pronájem Autoresponderu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přizpůsobivost a pokora klíčem k spokojenému manželství?
PříspěvekNapsal: úte 14. kvě 2013 6:45:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. dub 2012 10:56:36
Příspěvky: 37
Hodnocení: 0 (0%)
Pokora není klíčem ke štěstí jenom v manželství, ale i v životě obecně. Kdyby lidi nechtěli všechno hned a všeho fůru, byli by v životě šťastnější a celá společnost by vzkvétala. Na druhé straně chtivost žene dopředu světovou ekonomiku a bez hladu po požitcích bychom uváznuli někde ve středověku, takže všechno má svoje.

_________________
Babo raď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přizpůsobivost a pokora klíčem k spokojenému manželství?
PříspěvekNapsal: úte 14. kvě 2013 7:23:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04. bře 2013 15:55:57
Příspěvky: 79
Hodnocení: 0 (0%)
bmw525i píše:
No víte, já na toto téma nemohu moc psát, protože jsem opravdu jen krátce ženatý. Letos v dubnu to bylo pouhých 53 let. A představte si tu hrůzu, pořád s jednou ženskou. Tudle jsem ji povídal. Miláčku, před 53 léty jsme žili v jedné malé místnůstce, koukali se na TV s černobílou obrazovkou, před barákem stála shnilá Škoda 100, ale v posteli se mnou byla nádherná 25 letá vášnivá blondýnka. Dnes máme krásný byt, plazmovou TV, před barákem slušný auto, ale ty do toho rámce nějak nezapadáš. Ale moje žena je velice chytrá. Víte co mi řekla? Tak si najdi pět a dvacetiletou blondýnku no a ta již postará, aby jsi za tři měsíce opět bydlel v jedné místnůstce a před barákem ti stálo jiné shnilé popojíždědlo.

To byl jen vtip. Za těch 53 let co jsme spolu jsme zažili hubená i tučná léta, dnes máme 3 kluky, 1 vnuka, 2 vnučky a dvě pravnučky. A myslím, že všichni žijí své normální životy. A řeknu vám jen jednu větu. Vše to je jen a jen o toleranci. Nic více a nic méně. Já jsem nikdy nepátral, když mi žena řekla - jdu s holkama na kafé - jestli šla s holkama, nebo má nějakého milence. Podobně jí to nikdy nezajímalo, zda je pravdou to, že když jsem přišel domů ve 3 ráno a řekl, byl jsem s partou kluků v hospodě a trochu jsme se upravili, zda jsem byl opravdu v té hospodě nebo ne. Prostě já jsem toleroval její mimo rodinné zájmy, ona moje. A to nebylo jen toto, ale celá řada dalších a dalších věcí. Mně se nelíbil balet, ona ho má ráda, OK, šli jsme spolu na balet, i když to pro mě bylo utrpení, atd., atd. Prostě tolerance a pochopení jednoho druhým.


To je krásné tohle číst! :)

_________________
Ready made společnosti za výborné ceny. Velký výběr ready-made sro i se sídlem firmy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přizpůsobivost a pokora klíčem k spokojenému manželství?
PříspěvekNapsal: úte 11. čer 2013 8:57:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 11. čer 2013 8:08:32
Příspěvky: 4
Hodnocení: 0 (0%)
V posledních letech jsem dospěla k názoru, že je úplně jedno s kým žiješ, záleží, jak se k tomu (vztahu) stavíš. Takže, jestli se budu zaměřovat na věci, které mě na partnerovi štvou (a jistě jich několik je), pak budu stále naštvaná...Pochopila jsem, že hrubou silou (kterou jsem zpočátku aplikovala:-) partnera nezměním (jsem ráda, že mé hrubé síle odolal a vydržel se mnou). A mně časem došlo, že jediná má šance je ho přijmout-zcela...a na jeho neřesti se podívat s láskou (pochopením)-a když už mě naštve, nechat tu emoci v sobě proběhnout, uvědomit si ji, ale pak ji pustit dál-nechat ji odplynout (je to jako vysvobození-nenechat se ovládat svými emocemi). -to bych vážně chtěla umět-i ve vztahu ke svým dětem (kde mě emoce občas semelou). Zkrátka po třicítce už vím, že jaký si to uděláš, takový to máš! Vlastně žiješ jen to, co chceš žít nebo podvědomě(nevědomě) v životě vyhledáváš. Začíná to myšlenkou!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přizpůsobivost a pokora klíčem k spokojenému manželství?
PříspěvekNapsal: úte 18. čer 2013 13:49:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. dub 2012 10:56:36
Příspěvky: 37
Hodnocení: 0 (0%)
Muži na začátku vztahu doufají, že se jim žena nezmění.
Ženy doufají, že se muž změní
a oba se pletou. V tom je podstata problému.

_________________
Babo raď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přizpůsobivost a pokora klíčem k spokojenému manželství?
PříspěvekNapsal: čtv 19. led 2017 23:04:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. led 2017 22:53:12
Příspěvky: 2
Hodnocení: 0 (0%)
Různé špionážní přístroje jsou v této době všude a myslím, že o tom lidé ani netuší. Ved jen takové kamery na noteboocích, jaká je jistota že vás přes někdo tajně nesleduje? nikdy to nemůžete vědět na 100%. http://www.spionsvet.cz/k-109-spionazni-kamery A co jsem slyšela tak se to zcela běžně děje. To už nemluvím o přístrojích kde je nějaká špinážna věcička nainstalována naschvál. Pak už člověk může mít jistotu že je sledován, tedy pouze pokud o tom samozřejmě ví. Je to Neica neskutečné, jdeme velmi odpředu špinážnu techniku si velmi pochvaluji. a to hlavně když si chci zaznamenat neco krásné, jak radost svých dětí. Je třeba se tesit z kazdeho dna a snazit se toho zapamatovat co nejvíce i takovou cestou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přizpůsobivost a pokora klíčem k spokojenému manželství?
PříspěvekNapsal: sob 23. bře 2019 17:20:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 19. pro 2018 14:56:26
Příspěvky: 6
Hodnocení: 0 (0%)
Pomôže zaspomínať si na najkrajšie chvíle, keď ste boli šťastní. Odporúčam navštevovať romantické miesto a relaxovať spolu. :drink

_________________
Hodinový hotel Bratislava


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přizpůsobivost a pokora klíčem k spokojenému manželství?
PříspěvekNapsal: pon 22. dub 2019 8:45:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. led 2017 12:43:43
Příspěvky: 5
Hodnocení: 0 (0%)
Čo sa týka šťastných vzťahov, so mnou rezonuje tento článok.
Tiež si myslím, že pre to, aby bol vzťah šťastný je potrebné pre to niečo urobiť.

_________________
Nič nie je tak ako to na prvý pohľad vyzerá. Preto mám radšej alternatívne parfémy pred tými z parfems sk


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
 

Co je České Fórum? Fórum o Tvorbě WWW stránek, SEO, linkbuildingu a monetizaci. Fórum o možnostech výdělku na internetu.
Fórum o zdraví, počítačích, podnikání a další. Kontakt na správce fóra: admZAVINAACceskeforum.com.

Funguje diky php--BB. Toto ceske diskuzní fórum zobrazuje možnosti výdělku na inttu. Informace uvedene na domene ceskeforum.com pouzivejte na vlastni riziko. Informace uvedene na ceskeforum.com neslouzi jako doporuceni.



Další fóra: WebTrh.cz, WebDeal.cz, PayOut.cz

České Fórum Český překlad – phpBB.cz  Protected by : ZB BLOCK  &  StopForumSpam