Podpořte Lékaře bez hranic, kteří pomáhají na Ukrajině zachraňovat lidské životy. Další charita stojimezaukrajinou.cz

"Směřujeme rychle ke klimatické katastrofě. Velká města pod vodou, nebývalá vedra, silné bouře, nedostatek vody na mnoha místech, vyhynutí milionu druhů rostlin a živočichů. Není to fikce ani nadsázka." Tajemník OSN

České Fórum

Diskuzní fórum a Trh služeb

Právě je pát 29. bře 2024 6:38:21

České fórum a Slovenské fórum: Hosting, domény, výdělek, hyip, klikačky, reklama, seo a zpětné odkazy.


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Jak sdílet a stahovat filmy, seriály, hudbu anonymně?


Torrent, P2P, rapidshare, sdílení souborů. Diskuze a dotazy.


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jak sdílet a stahovat filmy, seriály, hudbu anonymně?
PříspěvekNapsal: pát 27. srp 2021 22:00:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 02. lis 2009 15:55:07
Příspěvky: 34
Hodnocení: 0 (0%)
=== O čem je článek: ===
Pokud Vám přijde škoda že k vaší knihovně filmů, seriálů hudby máte přístup pouze vy a vlastně sledujete jen zanedbatelnou část a zbytek leží ladem, možná budete hledat možnosti jak se o data podělit s druhými a jak sami získat nové filmy a seriály od druhých. Za účelem sdílení počítačových souborů byly vytvořeny video weby typu Youtube a také řada počítačových programů/sítí. V tomto článku si povíme o těch programech/sítích, které mají přívlastek P2P, což je zkratka anglického Peer To Peer, což v češtině znamená že data si posílají uživatelé (peeři) přímo mezi sebou a ne zprostředkovaně přes webové úložiště typu https://uloz.to , https://fastshare.cz. Tento článek popíše možnosti sdílení souborů pomocí zmíněných P2P sítí. Berte na vědomí, že tento článek rozhodně nevybízí nikoho k ilegálnímu sdílení dat, takovou činnost provádíte na vlastní riziko.

=== Anonymita/VPN a bezpečnost ===
Počítačoví piráti, lidé kteří mají zájem o soukromí, anonymitu a ochranu jejich dat přenášených přes internet se k síti připojují přes počítač (tzv. proxy server nebo VPN), jde o pronajatou službu a nebo jimi na míru nastavený počítač pronajatý např. v cizině u firmy, která je známá že dbá o soukromý svých zákazníků, napadá mě například 1984.is, flokinet.is, prq.se, protonvpn.com, privacytools.io, další vpn služby zde. Při použití takového proxy serveru se stane to, že datový provoz je zašifrován na Vašem počítači VPN aplikací a dále putuje internetem k proxy serveru, který data dešifruje a přepošle k cíli, např. k webové stránce a nebo jinému P2P uživateli. Znamená to, že:
1. data jsou po cestě k/od serveru v cizině zabezpečena a poskytovatel internetu ani nikdo jiný v ČR neví o jaká data jde a co je jejich skutečný cíl (proxy server to není, ten je jen prostředníkem při komunikaci).
2. internetové stránky a uživatelé se kterými probíhá datový provoz znají adresu proxy serveru, ne skutečnou adresu vaší internetové přípojky k internetu (určitá anonymizace)
3. díky proxy serveru můžete obejít omezení vašeho routeru a zajistit si plně otevřené/přesměrované porty což je při P2P sdílení velká výhoda. Mnoho VPN služeb toto neumožňuje, je potřeba se zeptat, anglicky "port forwarding", třeba AirVPN to umí. V případě vlastního serveru funguje přesměrování vždy po tom, co si to sami nastavíte https://internetlifeforum.com/linux-forums/15410-installing-wireguard-linux/
Dále může být vhodné mít ještě druhý server v jiném místě a tento použít jako proxy (SOCKS5, https://internetlifeforum.com/linux-forums/16806-how-i-setup-v2ray-shadowsocks-proxy-linux-server-centos-client-manjaro-arch/ ) pro váš internetový prohlížeč a případně e-mailový klient. Tímto oddělíte aktivitu prohlížení webu a aktivitu ostatních aplikací včetně P2P.
Provoz VPN serveru stojí přibližně 70-120 Kč měsíčně a pokud máte zájem o ještě lepší ochranu, můžete pro anonymizaci svého nákupu použít Tor browser (https://torproject.org) a zaplatit kryptoměnou získanou opět anonymně převodem přes coinjoin/coin mixing službu.
Po zabezpečení internetové komunikace je vhodné i zabezpečit data na disku vašeho počítače, zejména systémový disk s dokumenty a podobně. Známý program který umí šifrování celého systémového disku je VeraCrypt.
Pokud máte zájem, aby vám někdo zařídil VPN včetně otevření portů, kontaktujte icph, platba roční.

=== Programy pro sdílení filmů,seriálů,hudby atd.: ===
Po výše uvedeném zabezpečení počítače i internetové komunikace je možné přistoupit k instalaci programů pro sdílení dat. Mezi nejznámější sítě pro P2P sdílení patří následující, řazeno subjektivně podle počtu sdílených souborů a českých uživatelů:

BitTorrent
Mezi nejlepší SW/klienty sítě bittorrent patří https://qBittorrent.org který má otevřený kód (open source) a je vyvíjen dobrovolníky. Umí češtinu a vyhledávání dat na řadě anglických vyhledávačů.
V česku máme několik bittorrent komunit z nichž největší jsou uvedené zde viewtopic.php?f=6&t=6

DirectConnect (DC)
Známými DC klienty s otevřeným kódem jsou EiskaltDC https://github.com/eiskaltdcpp/eiskaltdcpp/ , ApexDC, CZDC++. Po spuštění programu se připojíte k hubům - serverům které mají v evidenci i další uživatele a jimi sdílené soubory. Je zde vyhledávání souborů, stahování a chat.
Bližší informace k DC: viewtopic.php?f=6&t=7654

eDonkey a Gnutella
Další velká síť P2P sdílení, známými klienty této sítě jsou programy s otevřeným kódem: Shareaza http://shareaza.sourceforge.net/ , aMule https://sourceforge.net/projects/amule/ , GTK-Gnutella https://sourceforge.net/projects/gtk-gnutella/

Soulseek
asi nejlepší P2P síť pro sdílení hudby, najdete tu prakticky vše, zejména ze světové tvorby. Klientem této sítě je Soulseek a Nicotine https://github.com/Nicotine-Plus/nicotine-plus

MuWire
Velmi malá síť s pomalým ale bezpečným a anonymním přenosem dat. U této sítě ani nemusíte mít proxy/VPN. Čechů, kteří jí používají bude asi méně jak 10. https://github.com/zlatinb/muwire/

Tribler
Jde o Bittorrent klient s vestavěnou anonymizací datových přenosů, opět by nemělo být potřeba používat vlastní proxy jelikož proxy jsou řešené interně - toto řešení opět snižuje datovou propustnost podobně jako u Muwire. Program je otevřený - vyvíjen univerzitou a dobrovolníky, nemá zatím tolik funkcí jako zmíněný qBittorrent (který ale nemá vestavěnou anonymizaci). https://www.tribler.org

=== Pravidla P2P === :
- sdílej minimálně tolik dat kolik si od ostatních dobrovolníků stáhneš (nebuď pijavice)

Našli jste nepřesnosti a nebo vám tu něco chybí, máte nápad na vylepšení? Určitě okomentujte.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
 

Co je České Fórum? Fórum o Tvorbě WWW stránek, SEO, linkbuildingu a monetizaci. Fórum o možnostech výdělku na internetu.
Fórum o zdraví, počítačích, podnikání a další. Kontakt na správce fóra: admZAVINAACceskeforum.com.

Funguje diky php--BB. Toto ceske diskuzní fórum zobrazuje možnosti výdělku na inttu. Informace uvedene na domene ceskeforum.com pouzivejte na vlastni riziko. Informace uvedene na ceskeforum.com neslouzi jako doporuceni.



Další fóra: WebTrh.cz, WebDeal.cz, PayOut.cz

České Fórum Český překlad – phpBB.cz  Protected by : ZB BLOCK  &  StopForumSpam