Podpořte Lékaře bez hranic, kteří pomáhají na Ukrajině zachraňovat lidské životy. Další charita stojimezaukrajinou.cz

"Směřujeme rychle ke klimatické katastrofě. Velká města pod vodou, nebývalá vedra, silné bouře, nedostatek vody na mnoha místech, vyhynutí milionu druhů rostlin a živočichů. Není to fikce ani nadsázka." Tajemník OSN

České Fórum

Diskuzní fórum a Trh služeb

Právě je čtv 28. bře 2024 9:59:24

České fórum a Slovenské fórum: Hosting, domény, výdělek, hyip, klikačky, reklama, seo a zpětné odkazy.


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Investiční fondy České Spořitelny


Prosím do této složky -Investice- pokud možno nevkládejte referenční odkazy, k tomu jsou jiné sekce.


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Investiční fondy České Spořitelny
PříspěvekNapsal: čtv 19. čer 2014 11:48:57 
Offline
600+ příspěvků
600+ příspěvků
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. pro 2008 20:21:52
Příspěvky: 2522
Hodnocení: 0 (50%)
Máte zkušenosti s fondy České Spořitelny?

Porovnání fondů Erste:
https://cz.products.erstegroup.com/Retail/cs/Produkty/Fondy/StruC3uA1nky/Tabulka_vuC3uBDkonnostuC3uAD/index.phtml

Například já mám u ČSAS (Česká Spořitelna a.s.) sporožitový, tedy osobní účet, vedení za 29Kč měsíčně. Mám tam i buřinku stavební spoření s úrokem, který ani nepokrývá inflaci. Dále jsem chtěl i právě investiční fondy České Spořitelny..

K tomu abyste mohli investovat do těch jejich fondů kolektivního investování, je potřeba si na pobočce založit bezplatně takzvaný "Majetkový účet". Já tam seděl asi 15-20 minut a bylo to asi 2x4 papíry k podepsání. Paní co tomuto rozuměla mi ještě poradila, že není vhodné provést na ten investiční účet peníze jednorázově většinu, ale rozložit vklady na např. 6 měsíců, tím se minimalizuje riziko, že vložím peníze právě v době kdy je fond na špičce zisku a pak následuje třeba měsíc/e kdy se zase propadá/vrací se a tím mi jde účet do mínusu.. asi tak jsem to pochopil.

Takže jsem si vybral fondy Top Stocks (akciový) a Sporobond (dluhopisový) 50/50. Prvotní vklad mám 15 tis. na každý fond což je zhruba 40% z plánované částky investice a pak mi nastavili trvalý příkaz po 5000Kč měsíčně na dalších asi 6 měsíců. Samozřejmě posílat vklady na inv. účet mohu kdykoliv. Peníze určené k investici se posílají na číslo účtu které dostanu na jednom z papírů. Je to číslo bank. účtu toho fondu a uvedu variabilní symbol (č. mého majetkového účtu asi) a daný konstantní symbol aby se mi to připsalo.

Po asi 3 dnech už vidím v internetovém bankovnictví Servis24 Investiční účet vedle účtu sporožitového a stav. spoření.

Příloha:
Poznámka: sporožiro osob účet; buřinka stav. spoření a majetkový invest. účet
csas-sporoziro&burinka&invest.jpg
csas-sporoziro&burinka&invest.jpg [ 53.75 KiB | Zobrazeno 21631 krát ]


Detail "Portfolio":
Příloha:
Poznámka: Přehled jednotlivých fondů, graf vývoje majetkového/investičního účtu
portfolio-investicni-majetkovy-ucet-csas-iscs.jpg
portfolio-investicni-majetkovy-ucet-csas-iscs.jpg [ 154.17 KiB | Zobrazeno 21631 krát ]


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
 

Co je České Fórum? Fórum o Tvorbě WWW stránek, SEO, linkbuildingu a monetizaci. Fórum o možnostech výdělku na internetu.
Fórum o zdraví, počítačích, podnikání a další. Kontakt na správce fóra: admZAVINAACceskeforum.com.

Funguje diky php--BB. Toto ceske diskuzní fórum zobrazuje možnosti výdělku na inttu. Informace uvedene na domene ceskeforum.com pouzivejte na vlastni riziko. Informace uvedene na ceskeforum.com neslouzi jako doporuceni.



Další fóra: WebTrh.cz, WebDeal.cz, PayOut.cz

České Fórum Český překlad – phpBB.cz  Protected by : ZB BLOCK  &  StopForumSpam