České fórum

České Fórum

Diskuzní fórum a Trh služeb

Právě je čtv 18. led 2018 10:34:50

České fórum a Slovenské fórum: Hosting, domény, výdělek, hyip, klikačky, reklama, seo a zpětné odkazy. Webya

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Kaktus - virtuální operátor od T-mobile - zkušenosti

Mobilní telefony, operátoři a jejich služby, mobilní aplikace a hry

-> TIP: Porovnání mobilních tarifů: dTest! | Tarifomat

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kaktus - virtuální operátor od T-mobile - zkušenosti
PříspěvekNapsal: stř 28. čer 2017 8:02:37 
600+ příspěvků
600+ příspěvků

Hodnocení: 3 (100%)
Kaktus a mobilní internet

U mobil.cz omezili data takže bylo nutné dobíjet každé dva měsíce alespoň 200 Kč kreditu.
A podle tohoto diskuzního tématu byl Kaktus co se týče non-stop běžícího internetu za co nejnižší cenu (50 Kč/měsíc) dobrou volbou. Avšak velmi záhy to zrušili a teď se musí tento balíček kupovat manuálně každý měsíc a po vyčerpání 80MB velkou rychlostí se internet úplně přeruší (obvykle v tu nejnevhodnější dobu) a musí se čekat 10 minut až 7 hodin než se objeví možnost manuálně zapnout pomalý internet (64kbit/s stahování a 32kbit/s nahrávání). Takže tu jsou obstrukce. Je možný i jiný balíček (za 100Kč měsíčně 500MB dat), avšak u něj je problém to, že nejde zpomalit internet ale přeruší internet a chtějí zaplatit nový balíček. Takže co se týše uživatelské přívětivosti používání internetu nejsem spokojen. Internet by měl fungovat bez výpadků a zpomalení by mělo být automatické.

Kaktus SIM

Kaktus je virtuál T-mobilu a také funguje na T-mobile síti. SIMku jsem si nechal poslat poštou zdarma s kreditem asi 8 Kč: https://www.mujkaktus.cz/simzdarma
Mezitím jsem vypotřeboval kredit na původní SIM kartě za nákupy aplikací na Google Play a za DMS, viz toto diskuzní téma.
SIM karta kaktus přišla za asi 1-3 pracovní dny, SIM všech velikostí.

Přenos čísla ke Kaktusu

V mobilu se starou SIM bylo zapotřebí zavolat na automatizovanou telefonní linku a požádat o převod čísla k jinému operátorovi / o číslo ČVOP. Šlo to i z internetové samoobsluhy. Po obdržení ČVOP čísla během pár minut jsem šel do https://www.mujkaktus.cz/prenest-cislo (možná bude zapotřebí se tam registrovat) a zde zažádal o bezplatný převod mého tel. čísla ke kaktusu.
Asi během 3 dnů přestala být SIM starého operátora funkční a tak jsem vložil do mobilu novou Kaktus SIM a v samoobsluze na https://www.mujkaktus.cz/moje-sluzby se již aktualizovalo mé telefonní číslo (na to, které jsem si ke kaktusu převáděl)

Dobití kreditu

Dobil jsem kredit (opět přes samoobsluhu viz. odkaz výše) (min. částka 50 Kč a platnost je 1 rok!). Platba kartou, jinak jde dobít dalšími běžnými způsoby na které jsou majitelé předplacených karet zvyklí (třeba při dobití přes bankovnictví se jako operátor zvolí T-mobile).
Stav kreditu? zavolat bezplatně na číslo *103#

-----

Podpora na Facebooku je přátelská a užitečná, alespoň v mém případě. Kaktus nemá telefonickou podporu!

Zatím více méně spokojenost až na změny datových balíčků kde znemožnili automatické obnovení nejlevnějšího 50 Kč balíčku a u samoobnovovacích po překročneí utnou internet dokud si nekoupím dodatečná data což považuji za velmi nešťastné. Radši bych kdyby umožnili jet velmi nízkou rychlostí ale nepřerušovaně. :yes

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina